Zpravodajství / ARCHÍV

Ostravští strážníci zachránili další lidský život
O tom, že ostravští strážníci Michal Kacíř a Jan Šrůtka byli ve správný čas na správném místě, se doslova na vlastní kůži mohl přesvědčit 24letý mladý muž, kterému se přímo na ulici v Ostravě-Hrabůvce zastavilo srdce.
Na letiště za 25 korun. Airport Express DPO zahajuje provoz
Od 1. května mohou cestující Dopravního podniku Ostrava (DPO) využít při cestě na nebo z letiště speciální linku Airport Express označenou na zastávkách a v jízdních řádech AE. Linka spojuje Letiště Leoše Janáčka s vybranými ostravskými hotely v blízkosti zastávek MHD. Linka je v tarifu ODIS. Cestující zaplatí za přepravu v případě jedné obyčejné krátkodobé jízdenky 25 korun.
Pardubické Senior taxi bude v klíčových časech posíleno
Senior taxi bude v Pardubicích pokračovat i v následujících letech, a to pod taktovkou stejného provozovatele. Fungování této služby určené všem lidem nad 70 let a také držitelům průkazu ZTP či ZTP/P bude přitom efektivnější, jelikož budou posíleny ty nejvytíženější časy dalšími vozidly a o jedno místo bude rozšířen také seznam obsluhovaných lokalit.
Pamětní deska legionářů se vrací do Trutnova
V květnu letošního roku se zhodnotí dlouhodobá iniciativa Československé obce legionářské, města Trutnova a Policie ČR vrátit do Trutnova pamětní desku věnovanou československým legionářům, příslušníkům legendární roty Nazdar, kteří v letech první světové války položili své životy během zničující ofenzívy u francouzského Arrasu ve dnech 9. května a 16. června 1915.
Transfuzní oddělení v ústecké nemocnici spouští online objednávací systém pro dárce krve
Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., spouští online objednávací systém pro dárce krve z Ústí nad Labem. Dárci krve z Teplic se mohou online objednávat už od března, dárci plazmy od začátku letošního roku.
Vaky pro stromy. Frýdek-Místek převzal ekologický dar
Stromům ve Frýdku-Místku dodají vláhu speciální vaky. 150 kusů vaků získalo město od Pivovaru Radegast. Společnost je darovala na základě projektu Radegast lidem, kterým podporuje v severomoravském regionu projekty zaměřené na zadržování vody v krajině.
Policisté budou v Litoměřicích zabavovat registrační značky neplatičům pokut
To, co již přes rok úspěšně funguje v rámci celé republiky, se bude od 1. května praktikovat také v Litoměřicích. Strážníci městské policie budou v případě podezření na spáchání přestupku zastavovat vozidla, a při zjištění, že patří neplatičům pokut, dojde na místě k jejich vymáhání. Pokud tak neučiní, bude jim odebrána registrační značka, případně nasazena „botička“.
Liberecký magistrát stěhuje serverovnu a také registr vozidel. Omezí tak svoje služby
„Ve druhém květnovém týdnu mohou občané přijít vyřídit své záležitosti tedy pouze v úterý 9. května od 8 do 16 hodin. Telefonické a emailové spojení s úřadem zůstává v provozu po celou dobu uzavření budov,“ říká tajemník libereckého magistrátu Martin Čech.
Cestující si oblíbili platit za jednorázovou jízdu platební kartou. Bez papírových jízdenek jezdí Ostravané čtvrtý rok
Téměř 72 procent cestujících si v průměru za první tři měsíce roku 2023 koupilo ve vozidle Dopravního podniku Ostrava (DPO) krátkodobou jízdenku přes svou bezkontaktní platební kartu. Jde o rostoucí trend.
Hemodialýza Nemocnice AGEL Přerov významně modernizovala své vybavení
Novou úpravnu vody a nový plně automatický systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů má k dispozici oddělení hemodialýzy Nemocnice AGEL Přerov. Investice v celkové hodnotě přes 3 miliony korun zajistí nejen špičkovou úroveň péče pro pacienty s onemocněním ledvin, ale i ekonomičtější a ekologičtější řešení pro nemocnici a zároveň nižší zátěž personálu.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí