Zpravodajství / ARCHÍV

Imunoložka Marta Sobotková: „HAE je velmi vzácné onemocnění, nebezpečné otoky můžeme zastavit díky lékům z plazmy“
Každoročně se 16. květen připomíná jako Světový den HAE. Pod touto zkratkou se ukrývá vzácná imunologická porucha zvaná hereditární angioedém. Onemocnění postihuje přibližně jednoho z 50 tisíc lidí a mezi jeho projevy patří otoky na různých částech těla.
Praha 10 chystá otevření nově zrekonstruované základní školy V Olšinách, první žáky přivítá ve školním roce 2025/2026
Obyvatelé Prahy 10 se mohou v dalším roce těšit na otevření nové základní školy V Olšinách. Ta aktuálně prochází celkovou rekonstrukcí, která by měla být hotová na přelomu roku. Rodiče a děti se tak mohou připravit na zápis do školního roku 2025/2026 v dubnu příštího roku. ZŠ V Olšinách bude škola komunitního typu s kapacitou 250 dětí v třídách po 25 žácích.
O nově otevřená hřiště u škol je velký zájem
Na Velikonoce byla pro veřejnost poprvé otevřena hřiště u třech českobudějovických základních škol – Bezdrevské, Grünwaldovy a Pohůrecké. Budějčáci se rozhodli využít krásného počasí a spousta z nich plácky hned vyzkoušela.
Havířovská technika na Lidické má nové moderní učebny
Studenti Střední školy technických oborů v Havířově-Šumbarku mají nově zrekonstruované učebny a zázemí. Vzdělávat se nyní budou i v moderních motivačních prostorách, tzv. Collaborative Learning Spaces (CLS).
V Jičíně je nové Centrum bojových umění
Jičínský klub okinawského karate RBKA – Shubukan ČR otevřel novou tělocvičnu. Oficiálně nese název Centrum bojových umění, tradiční označení je však přesnější – jde o dojo. To znamená zázemí, útočiště, zkrátka středisko pro všechny nadšence do bojových umění.
Projekt Modernizace osvětlení ZŠ Tyršova cílí na zlepšení kvality vzdělávání dětí školního věku
Městu Nymburk byla přidělena dotace na výměnu vnitřního osvětlení v kmenových třídách s cílem snížení energetické náročnosti objektu ZŠ Tyršova z dotačního titulu MAS Podlipansko.
Život v kufříku - aby i odložené děti měly své první vzpomínky
Pod heslem, že každé dítě má právo znát svůj příběh, chystají už deset let sestřičky v jindřichohradecké porodnici novorozencům, kterým není z různých důvodu dopřáno vyrůstat ve své biologické rodině, kufřík plný prvních vzpomínek.
Pardubice zvelebí areál skateparku
Skatepark Pardubice, který je považován za jedno z největších freestyle sportovišť v Česku, čeká nová éra. Město investuje zhruba 5,5 miliónů korun do nové tribuny a výměny překážek, aby zajistilo co nejlepší zážitek a podmínky pro sportovce a návštěvníky. Tímto krokem plní město koncesní smlouvu s provozovatelem, a zároveň podporuje sportovní život ve městě.
Základní škola Jabloňová je zmodernizovaná a má nové odborné učebny
Město Liberec zrekonstruovalo další ze svých školních budov. Základní škola Jabloňová v Pavlovicích má nástavbový pavilon a 6 nových odborných učeben.
Osmý ročník Týdne náhradního rodičovství v Libereckém kraji se spojí s oslavou Mezinárodního dne rodiny
Již osmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji koná od 13. do 19. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují tematice pěstounství. Pro veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jako jsou zahradní slavnost, kontaktní kampaně v České Lípě či druhý ročník akce Krajský den rodiny. Záštitu nad 8. ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Katastrofy

25. května 1891

byl na Jubilejní zemské výstavě v Praze poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

Sport

25. května 1998

vystoupil na nejvyšší horu světa Mount Everest první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

Vesmír

25. května 1961

uvedl prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí