Zpravodajství / ARCHÍV

Jak se Vám v Plzni žije? Na vyplnění dotazníku mají Plzeňané posledních pár dní
Již více než 1 600 Plzeňanů se zapojilo do průzkumu, který začátkem měsíce spustilo město Plzeň. Své názory mohou prostřednictvím dotazníku občané sdělit ještě do neděle 30. dubna.
K zápisu letos dorazilo 315 budoucích prvňáčků
V posledních letech se počet nových školáků ve Valašském Meziříčí pravidelně zvyšuje. Nejinak je tomu i v roce 2023, kdy se do prvních tříd pěti městem zřizovaných škol zapsalo o 17 dětí více než v předchozím roce.
Genetické vyšetření Laboratoří Agellab umí odhalit poškozené geny způsobující onemocnění očí i ledvin
Laboratoře Agellab nabízejí zájemcům nově specializovaná genetická vyšetření umožňující odhalit poškozené geny spojené s onemocněními a dědičnými vadami očí, onemocněními ledvin a ciliopatií, tedy skupinou onemocnění souvisejících s dysfunkcí buněk.
Rozkvetlé Dačice již podvanácté
Dačičtí radní na svém zasedání vyhlásili 12. ročník soutěže rozkvetlé Dačice, který potrvá od 1. května do 31. srpna tohoto roku.
Divoké prase na hřbitově
V prostoru bohnického ústavního hřbitova (ulice u Drahaně) a okolí se pohybuje bachyně a selata, vstup na hřbitov se nedoporučuje. Při vycházkách v této oblasti dejte pozor samozřejmě na sebe, rodinu ale i na své psy (používejte vodítko)
Klaudiánova nemocnice má nový špičkový ORL přístroj
Klaudiánova nemocnice pokračuje v obnově přístrojového vybavení svých oddělení. Nový mikroskop Tivato 700 od výrobce Carl Zeiss nyní používají operatéři ORL oddělení.
Nové vybavení zajistí větší pohodlí rodiček ve valašskomeziříčské nemocnici
Porodní sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířily své přístrojové vybavení o fetální monitor Avalon s možností bezkabelového monitorování děložní činnosti a tepové frekvence plodu a rodičky. Hlavní předností novinky je, že umožňuje ženám se volně pohybovat v prostorech porodního sálu.
Projekt Pěšky do školy přijede na Dobříš podpořit velvyslanec Nizozemska
Město Dobříš odstartuje pilotní projekt Pěšky do školy, který má za svůj hlavní cíl zvýšit bezpečnost dětí a chodců pohybujících se v ranní špičce na hlavní ulici v blízkosti dobříšských škol. Projekt a vedení města přijede podpořit na Dobříš nizozemský velvyslanec Daan Huisinga, jehož rodná země je bez diskuse evropskou velmocí číslo jedna právě v oblasti městské mobility.
Silničáři slavnostně otevřeli stavbu nového přemostění v Blansku
Práce na novém mostě v Blansku jsou u konce. Jedna z nejvýznamnějších krajských staveb byla zahájena v polovině července 2021, celá výstavba pak trvala 21 měsíců, definitivní předání stavby je plánováno na konec května.
Plzeň vyhlásila boj proti černým skládkám. Viníky pokutuje
Město Plzeň trápí černé skládky a velké množství vyhozeného odpadu na ulicích. Na vině je dlouhodobá nekázeň některých občanů, kteří odpadky všeho druhu neustále odhazují mimo kontejnery. Cílem města je zlozvyk eliminovat a situaci zlepšit. I proto už začaly padat první pokuty.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí