Zpravodajství / ARCHÍV

Městská policie používá mírnější opatření, v minulém roce strážníci střílet nemuseli
Příslušníci Městské policie hl. m. Prahy v loňském roce nemuseli ani jednou vystřelit ze služební zbraně proti osobě, pouze jedinkrát zazněl varovný výstřel do vzduchu. Hrozit namířenou zbraní museli celkem osmkrát, třikrát použili obušek a sedmnáctkrát slzný plyn či elektrický obušek.
Nebe nad Troskami se pro drony uzavřelo
V roce 2019 se na Trosky vrátil jeden ze symbolů Českého ráje a nejrychlejší dravec na světě, sokol stěhovavý. Tito vzácní ptáci jsou v době hnízdění velmi citliví na rušení a nad Troskami téměř každodenně přelétavají drony, které by mohly úspěšnost vyvedení mláďat ohrozit.
Přípravy staveniště finišují, výstavba Sanatoria Pálava začne v půlce ledna
Společnost Sanatorium Pálava VCES – SPIE Stangl finalizuje práce na staveništi - odváží přebytečnou zeminu, pokračuje skrývka ornice. Celý areál už je oplocený. Souběžně se vyhotovuje projektová dokumentace pro provedení stavby.
Ptačí hodinky se zúčastnilo už 21 tisíc dobrovolníků. Lidé mají čas na odeslání výsledků do 14. ledna
Šestého ročníku celorepublikového sčítání ptáků nejen na krmítkách se 5.–7. ledna podle průběžných výsledků zúčastnilo 21 tisíc sčitatelů. Celkové číslo ještě poroste. Lidé mají čas odevzdat výsledky svého víkendového pozorování do 14. ledna na ptacihodinka.cz. Poté je začne Česká společnost ornitologická (ČSO) odborně vyhodnocovat. Očekává, že finální očištěné výsledky bude mít do konce ledna.
Dotazník ukáže, zda se pacienti s rakovinou dostanou k léčbě včas
Co trápí pacienty s onkologickým onemocněním? Jak rychle se v jednotlivých regionech dostanou ke správné diagnóze a léčbě? Orientují se v tom, co je čeká? To vše se stále snaží zjistit spolek Hlas onkologických pacientů.
Mateřská škola K. Štěcha září novotou
Mateřinka na Máji, kam dochází přes 300 předškoláků, prošla výraznou proměnou k lepšímu.
Sedmidenní jízdenka od nového roku ulehčuje cestování po Vysočině
Od 1. ledna 2024 mohou cestující na Vysočině využít výhodné sedmidenní jízdenky. Novinka platí v autobusových a vlakových spojích zařazených do Veřejné dopravy Vysočiny. Školáci i pravidelní cestující díky nové jízdence ušetří, v případě sedmi párů obousměrných jízd zaplatí hodnotu necelých čtyř párů jízd.
Záchranáři poprvé cvičili s novou speciální technikou
Ve čtvrtek 4. ledna se uskutečnilo první zaměstnání, v jehož rámci si moravskoslezští záchranáři osvojovali práci s novou technikou. Konkrétně se jednalo o nácvik se speciálním velkokapacitním vozidlem Volvo, štábním vozidlem, či výukovým a debriefingovým automobilem.
Břeclav začala pokutovat amatéry s petardami
Na základě nového ustanovení vyhlášky o zákazu používání zábavní pyrotechniky bylo pravomocně projednáno 12 těchto přestupků a bylo uloženo 10 pokut v celkové výši 6.400,- Kč. Ve dvou zjištěných případech nebylo možné věc projednat a uložit sankci, protože pachatelé byli příliš mladí.
Mladému fanouškovi Ocelářů zatleskala v Třinci celá hala
Krásného Ježíška dostal sedmnáctiletý mladík Lukáš Stryja, který má Downovův syndrom. Díky Nadaci Agel a jejího projektu Plníme sny se mohl na Boží hod 26. prosince zúčastnit extraligového utkání Ocelářů s Vítkovicemi. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady Nadace AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 50 tisíc korun a během první třetiny za chlapcem přišel v současnosti zraněný Ocelář Marko Daňo, který mu předal svůj dres.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

2. března 1930

český podnikatel a vynálezce Oldřich Otčenášek vypustil na Bílé Hoře v Praze osm jedno- i dvoustupňových raket na tuhé palivo. Některé z nich vzlétly do tehdy neuvěřitelné výšky 2000 metrů. Rakety byly poháněny střelným prachem.

Vesmír

2. března 1978

se první člověk, jenž nebyl občanem SSSR a USA, dostal do vesmíru. Byl to občan Československa, Vladimír Remek, na lodi Sojuz 28.

Technika

2. března 1949

se stal americký letoun Boeing B-50 Superfortress pojmenovaný Lucky Lady II. prvním letounem, který dokončil oblet Země bez mezipřistání (odstartoval 26. února).

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí