Zpravodajství / ARCHÍV

Osmý ročník Týdne náhradního rodičovství v Libereckém kraji se spojí s oslavou Mezinárodního dne rodiny
Již osmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji koná od 13. do 19. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují tematice pěstounství. Pro veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jako jsou zahradní slavnost, kontaktní kampaně v České Lípě či druhý ročník akce Krajský den rodiny. Záštitu nad 8. ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Výherci vědomostní soutěže byli oceněni
V obřadní síni českobudějovické radnice byli ve středu 27. března oceněni výherci vědomostní soutěže pro děti do 16 let, kterou každoročně pořádá Magistrát města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích u příležitosti Dnů evropského dědictví.
Co by chtěly řídit, až budou velké, vyjádřily děti prostřednictvím obrázků
Děti z mateřských i základních škol byly oceněny za výtvarné práce, které zaslaly do soutěže „Bezpečně na silnicích!“, kterou již od roku 2009 pořádá město Otrokovice, odbor dopravně-správní. Podtitulem letošního ročníku bylo téma „Co chci řídit, až budu velký/á“.
Velikonoční vajíčka zdobí stromy v Rožnově
Město Rožnov pod Radhoštěm se letos před Velikonocemi rozhodlo přivítat jaro a sváteční atmosféru nezaměnitelným způsobem. Díky zapojení základních škol ve městě se vybrané stromy proměnily v poutavou galerii barevných velikonočních vajíček.
Valmez má fotbalovou akademie 4. úrovně
TJ Valašské Meziříčí, oddíl kopané je aktuálně jedním ze čtyř celků ve Zlínském kraji, který se pyšní prestižním statutem klubové akademie za práci s malými fotbalisty. Těch mají v klubu bezmála 300.
V dubnu vyrazí k zápisům devět stovek budoucích hradeckých prvňáčků
Bezmála tisícovka budoucích prvňáčků vyrazí v dubnu k zápisům do základních škol v Hradci Králové. Ty se letos uskuteční v pátek 12. dubna a v sobotu 13. dubna, přičemž od 25. března mohou rodiče prvňáčků podávat přihlášky prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách některé ze sedmnácti hradeckých základních škol zřizovaných městem.
Město Pardubice odkrývá finální podobu nové ZUŠ v Polabinách
Pardubický ateliér Med Pavlík architekti se stal vítězem architektonické soutěže na výstavbu nové ZUŠ v Polabinách a městu zpracuje všechny stupně projektové dokumentace pro výstavbu nové základní umělecké školy. Návrh, který má ambici naplnit všechny potřeby školy a vytvořit z ní regionální kulturní a kreativní centrum, počítá s kapacitou až 1200 dětí.
Peníze za rychlou jízdu a další přestupky půjdou dětem
Peníze, které Hanušovice, respektive jejich městská policie vybere na pokutách a dalších přestupcích, poslouží dobrému účelu. Radní města se dohodli na tom, že tyto finance použije město na vzdělávací a sportovní aktivity v základní i mateřské škole.
ZŠ V Domcích nabízí první bilingvní třídu
ZŠ V Domcích přichystala novinku pro nový školní rok. Od září nabídne vzdělávání dětí prvního ročníku v anglicko-české bilingvní třídě.
První ambulance dětského praktického lékaře v krajské nemocnici slouží dětem bez lékaře již téměř rok v Náchodě
Mnozí rodiče dětí na Náchodsku museli v uplynulých dvou letech řešit nepříjemné starosti s hledáním dětského praktického lékaře. Tři lékařky totiž postupně ukončily svou praxi a ostatní ordinace nemohly z kapacitních důvodů všechny jejich pacienty přijmout.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí