Ekonomika / Finance / ARCHÍV

Kotlíkovou dotaci nakonec dostanou všichni úspěšní žadatelé
Stát navýšil příspěvek na výměny neekologických kotlů o dalších zhruba 600 milionů korun. Moravskoslezský kraj dostane z těchto peněz 181 milionů. Ty pokryjí všech 1564 žádostí třetí kotlíkové výzvy, které byly zatím v zásobníku.
Z daňových rájů letos odešlo dalších 88 firem
Daňové ráje stále nenašly své pomyslné dno. Počet českých společností, které mají vlastníka v zemi považované za daňový ráj, kontinuálně klesá od roku 2015.
Střecha, poklad našeho domova
Jako malé děti jsme si všichni rádi kreslili domečky. Nakreslili jsme zdi, dveře, okna a nakonec krásnou střechu pokrytou taškami doplněnou kouřícím komínem
I vyúčtování spotřebovaných energií lze reklamovat. Poradíme, jak na to
Většina domácností na jaře očekává vyúčtování spotřeby energií a s ním buď nárok na vrácení přeplatku, nebo naopak povinnost zaplatit nedoplatek. V této souvislosti však vzniká mnoho otázek.
Zastupitelé Hradce dali zelenou záměru na využití Rozárky
Záměr soukromého investora vybudovat na hradeckém kopci Rozárka celoroční sjezdovku s vyhlídkovou restaurací podpořili zastupitelé města schválením práva stavby.
Péřové peřiny rozhodně neperte doma. Můžete zničit přikrývku i pračku
Aniž by si to člověk kolikrát uvědomil, podstatnou část života stráví v posteli. K pohodlnému spánku určitě dopomohou i přikrývky v podobě péřových peřin. I ty nejkvalitnější však nevydrží navěky.
Město investuje miliony do oprav hradeckých chodníků
V těchto dnech zajišťují Technické služby Hradec Králové opravy hned několika chodníků najednou, na nový povrch se chodci budou moci těšit v ulicích Bratří Štefanů, U Střelnice nebo Na Dřevěnce.
Bohumínský Portál občana už je v ostrém provozu, šetří lidem čas i peníze
Město Bohumín spustilo pro své obyvatele novinku v podobě elektronické služby nazvané Portál občana, která umožňuje hradit poplatky z pohodlí domova.
Hlavní část z miliardové investice putuje do Svitav
Ve Svitavách se v průmyslové zóně dočkáme nového závodu, respektive expanze již jednoho známého jména. Firma Fibertex Nonwoven oznámila rozšíření kapacit společností v České republice.
Farmářské trhy na Dolním náměstí v Opavě začínají
Začíná sezona farmářských trhů, na kterou netrpělivě čekali jak návštěvníci, tak prodejci. Ti mají ve svých sklenících už připraveny první výpěstky.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

KULTURA

11. května 1786

bylo v Praze na Koňském trhu otevřeno divadlo Bouda. Byť to byla lehká budova vystavěná jen z fošen, její jedinečnost spočívala v tom, že se zde hrálo česky. Nedostatek kvalitních českých autorů a překladatelů tím však zároveň vedl k poklesu kvality divadelních her.

TURISTIKA

11. května 1889

vytvořil Klub českých turistů první českou značenou turistickou cestu.

ZAJÍMAVOSTI

11. května 2000

dosáhl počet obyvatel Indie jedné miliardy.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí