Ekonomika / Finance / ARCHÍV

Předsednictvo krajské tripartity jednalo o ekonomické situaci v Liberty a v dalších ocelářských podnicích
Výměna informací o aktuální složité situaci ve společnostech Liberty a dalších průmyslových podnicích, pozici zaměstnanců a plánech managementů těchto firem do budoucna – to byla témata dnešního mimořádného jednání předsednictva Tripartity Moravskoslezského kraje. O svolání předsednictva krajské tripartity požádal moravskoslezský hejtman Jan Krkoška.
PPL CZ otevírá nové depo ve středních Čechách. Nabídne až 130 pracovních míst
Středočeský kraj se od listopadu těší novému depu, které v Kostelci nad Černými lesy v pilotním provozu otevřela společnost PPL CZ. Nové depo nabízí až 130 nových pracovních příležitostí a díky kapacitě odbavení, které dosahuje i 15 tisíc zásilek denně, výrazně posílí přepravní síť a doručovací infrastrukturu v celém regionu.
Největší poklad! Strop vašich domů
Není mnoho stavebních prací, které lze provádět za špatného zimního období. V oblasti zateplení a při realizaci dalších úsporných opatření to platí dvojnásob. Zateplení stropu domu foukanou minerální izolací vám přinese ten největší poklad. Pomůže vám ušetřit až 30% za energie.
Odpovědnost pronajímatele za dluhy nájemce vůči dodavatelům energií
Život nám může přinést nelehké životní situace, se kterými se musíme popasovat. Jednou z nich může být i případ, kdy nájemce v průběhu nájemního vztahu přestane platit zálohy na dodávky energie, čímž může způsobit řadu problémů i svému pronajímateli. Kdo a za jakých podmínek je vlastně za tyto dluhy odpovědný? Jakým nástrahám je pronajímatel vystaven?
Po dvou letech od pádu Bohemia Energy čeká řadu odběratelů energií nepříjemné překvapení
Je tomu už dva roky, co skupina Bohemia Energy ukončila svou činnost. V aktuální době všeobecného snižování cen energií bude vybrané domácnosti a firmy paradoxně vůbec poprvé čekat nepříjemné zdražení.
Musí vám zaměstnavatel umožnit práci z domova?
Novela zákoníku práci nově zavádí širší pojem pro práci z domova, a to práce na dálku. Musí zaměstnavatel vždy umožnit práci na dálku?
Bohumín nabízí posledních sedm pozemků v atraktivní lokalitě
Bohumín pošle 23. října do dražby posledních sedm zasíťovaných stavebních pozemků o rozloze od 865 do 1 490 metrů čtverečních ve zrekultivované lokalitě, kterou tvoří ulice Petra Cingra, Alberta Hahna a Karla Otta. Nová čtvrt pro devětatřicet rodinných domů v centru města už pomalu ožívá.
Moderní, úsporný a zcela jedinečný „look“ pro Vaše domovy
V dnešní rychle se měnící době oprava stávajících bytových domů nabývá stále většího významu. Staré budovy, které kdysi dobře sloužily a léta vyhovovaly potřebám majitelů, mají nyní velký potenciál proměnit se v moderní, energeticky soběstačnější a esteticky přitažlivější domy. Komplexní revitalizace bytového domu představuje nejen významnou investici do budoucnosti, do lepšího a kvalitnějšího bydlení, ale také i významnou úsporu v podobě snížení nákladů za energie až o 70 %.
Olomoucký SPoint otevřel bránu do světa sociálního podnikání
V Olomouci vzniklo nové kontaktní místo pro všechny, kdo se zajímají o sociální podnikání, takzvaný SPoint. Nabízí bezplatné poradenství k rozjezdu a fungování sociálních podniků, vzdělávací a školící aktivity, možnost sdílení zkušeností, ale pomůže také s propagací a financováním firem.
Společná výstavba obce a obyvatel? První projekt participativního bydlení v Česku zve zájemce
Obec Trojanovice jako první v Česku spouští projekt participativního bydlení. Budoucí obyvatelé budou zapojeni již do procesu přípravy a ve spolupráci s obcí Trojanovice budou moci ovlivnit skladbu bytů, využití společných prostor, způsob vlastnictví, a tak i výslednou cenu.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

5. prosince 1868

byla v Rakousku-Uhersku zavedena všeobecná branná povinnost, délka základní vojenské služby byla stanovena na 3 roky.

Objevy

5. prosince 1492

objevuje Kryštof Kolumbus karibský ostrov Hispaniola.

Vzdělávání

5. prosince 1880

byla založena Ústřední matice školská na podporu českojazyčného školství v pohraničí.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí