Ekonomika / Finance / ARCHÍV

Zvíře jako pacient
Zvířecí společník je často plnohodnotným členem rodiny. Tomu odpovídá i důkladnější a finančně náročnější veterinární péče, která se mazlíčkům dostává. Podobně jako při poskytování zdravotní péče lidem platí, že ani zvířecí lékaři nemohou vždy zaručit konkrétní výsledek.
Péřové peřiny rozhodně neperte doma. Můžete zničit přikrývku i pračku
Aniž by si to člověk kolikrát uvědomil, podstatnou část života stráví v posteli. K pohodlnému spánku určitě dopomohou i přikrývky v podobě péřových peřin. I ty nejkvalitnější však nevydrží navěky.
Olomouc otevírá kontaktní místo pro bydlení. Pomůže lidem v bytové nouzi
Od poloviny ledna budou moci všichni Olomoučané, kteří mají potíže spojené s bydlením, navštívit nově zřízené pracoviště. Proškolení odborníci jim v něm poskytnou poradenství a pomoc v možnostech bydlení, pomohou vyřídit příspěvek, nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu.
Odpovědnost za balíček od e-shopu
Jak je to s odpovědností za škodu na zásilce a na co by si měli spotřebitelé dát pozor, aby se takovým případů vyvarovali?
Začínáte kariéru ve zdravotnictví? Nadační fond Oblastní nemocnice Jičín poskytuje stipendia až 80 tisíc korun
Také v letošním roce mohou mladí zdravotníci, kteří po absolvování studia začínají kariéru v Oblastní nemocnici Jičín, získat stipendium až ve výši 80 tisíc korun. Stipendijní program podporuje absolventy v tom, aby svou kariéru zahájili v našem regionu.
Cena tepla v Otrokovicích se zvýší, zůstává ale nižší než v jiných městech
Zvýšená sazba DPH, ale i navýšení ceny od teplárny způsobí, že předběžná cena tepelné energie pro rok 2024 bude v Otrokovicích vyšší a to 1134,73 Kč/GJ, což je o 186 korun víc než loni. Navýšení je tedy přibližně stejné jako v předchozím roku, kdy předběžná cena vzrostla v meziročním srovnání o cca 20 %.
Ostrava podpoří vznik dalších nových bytů
Ostrava znovu nabídne možnost financování vzniku bytů v obnovených, dlouhodobě opuštěných nebytových prostorách ve městě a pomůže tak rozšířit nabídku nájemního a dostupného bydlení.
VÁNOCE VE VATĚ a do nového roku s novou podlahou!
Víte, že dárky nenosí jen Ježíšek? Nechte si od nás pod stromeček nadělit novou zateplenou podlahu s mimořádnou vánoční slevou a vstupte do nového roku s krásnou, čistou a prostornou půdou. Ušetříte až 1/3 na energiích a vaše příští Vánoce budou ještě hezčí!
Jak na nákup vánočního kapra
Ačkoliv jeho popularita pomalu klesá, je smažený kapr stále ikonickou tradicí, kterou si české rodiny na Štědrý den dopřávají. Vedle vánočních trhů a prodejců stromků jsou tak kádě s kapry dalším z jevů, které dokreslují předvánoční atmosféru. Co by měl spotřebitel vědět, než oblíbenou rybu zakoupí?
Miliony korun pomohou malým podnikům na Bohumínsku
Tři miliony korun na pořízení nových technologií si na začátku příštího roku rozdělí z evropských dotací malé a střední podniky z Bohumínska. Minimální výše příspěvku na zvýšení konkurenceschopnosti je 125 tisíc korun, maximálně je možné čerpat jeden milion korun. P
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Objevy

20. dubna 1534

francouzský mořeplavec a objevitel Jacques Cartier se vydal se dvěma loděmi a posádkou 61 mužů na svou první plavbu do Ameriky.

Věda

20. dubna 1862

dokončil Louis Pasteur první pokusy s pasterizací - jednou z metod konzervace potravin.

Vesmír

20. dubna 1972

desátý americký pilotovaný let Apollo 16 přistává na Měsíci. Byl pátým v programu Apollo (a předposledním), kdy lidé ve 20. století přistáli na Měsíci.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí