Ekonomika / Finance / ARCHÍV

Národní sportovní agentura zastavuje řízení o dotaci na stadion, město Hradec Králové se chystá bránit
Město Hradec Králové obdrželo během včerejšího pozdního odpoledne do datové schránky usnesení Národní sportovní agentury o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. Město s výtkami a závěrem NSA nesouhlasí a zvažuje další právní kroky.
Demolice kina je ukončena. Začíná stavba kulturního centra
Téměř měsíc trvala kompletní demolice budovy bývalého kina a většiny přilehlých zpevněných ploch, které se nacházely na ulici Bezručova. V následujících měsících zde bude probíhat stavba kulturního centra.
Reklamace opravy v autoservisu
Jak postupovat v případě, že servis sice vadu zdánlivě odstranil, ale po pár ujetých kilometrech se projeví znovu?
Moderní dětská hřiště i nové chodníky. Kraj to s bezpečností v dopravě myslí vážně
Nové přechody, chodníky i dětská dopravní hřiště – to jsou další projekty, které chce letos podpořit Olomoucký kraj. Všechny mají za cíl zvýšit bezpečnost silniční dopravy. Důraz je kladen hlavně na chodce a děti. Rozhodnutí rady musí schválit ještě krajští zastupitelé.
Střecha, poklad našeho domova
Jako malé děti jsme si všichni rádi kreslili domečky. Nakreslili jsme zdi, dveře, okna a nakonec krásnou střechu pokrytou taškami doplněnou kouřícím komínem. Střecha je takový ochranný klobouk pro náš dům. Chrání nás před deštěm, sněhem a hlavně nám pomáhá udržet teplo domova. Ale aby nám to teplo vydrželo co nejdéle, je potřeba naší střeše trochu pomoci.
Paha zvýší náborový příspěvek pro strážníky a poskytne nejen novým uchazečům další výhody
Zastupitelé hl. m. Prahy schválili zvýšení náborového příspěvku a další výhody pro strážníky městské policie. Náborový příspěvek bude činit 300 000 korun a zvýší se příspěvek na bydlení a dopravu nebo hodnota stravenek.
Péřové peřiny rozhodně neperte doma. Můžete zničit přikrývku i pračku
Aniž by si to člověk kolikrát uvědomil, podstatnou část života stráví v posteli. K pohodlnému spánku určitě dopomohou i přikrývky v podobě péřových peřin. I ty nejkvalitnější však nevydrží navěky.
Bohumín prodal dalších devět pozemků pro rodinné domy
Dalších devět zasíťovaných parcel v lokalitě Petra Cingra nabídlo město zájemcům o stavbu rodinného domu. Své kupce stejně jako v prvním kole našly všechny. Průměrná vylicitovaná cena dosáhla 1 500 korun za metr čtvereční. K prodeji zůstává ještě osmnáct parcel, třetí kolo proběhne na konci května.
Znojmo do oprav mostů investuje více než 3 miliony korun
Významnou opravou projde klenutý kamenný most na staré komunikaci na Hradiště, který je památkově chráněný, pochází patrně ze 17. století.
Trvalý pobyt v pronájmu: Proč se jej pronajímatelé obávají a lze ho legálně zakázat?
Pronajímatelé bytů se někdy brání tomu, aby si jejich nájemci v dané nemovitosti zřídili trvalý pobyt. Obvyklým důvodem jsou obavy z exekuce vybavení bytu. Lze přepis trvalého bydliště zakázat v nájemní smlouvě? Potřebují nájemci k přepisu trvalého pobytu svolení majitele? A je možné nějak zrušit již provedený přepis?
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

21. května 1938

proběhla v Československu mobilizace, na hranicích bylo umístěno 400.000 mužů.

AUTO-MOTO

21. května 1898

sestrojila automobilka Tatra první automobil Präsident ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.

TECHNIKA

21. května 1881

se uskutečnilo první praktické použití telefonu v Praze: Majitel vysočanského cukrovaru Bedřich Frey si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí