Ekonomika / Finance / ARCHÍV

Společnost dm zvýšila mzdy, nejvíce si polepšili spolupracovníci na nižších pozicích
Společnost dm od 1. ledna 2023 zvýšila mzdy všem svým spolupracovníkům. Nejvíce si polepší lidé na nižších pracovních pozicích, kterým bude mzda zvýšena o 12 procent. Společnost dm tak chce zamezit rozevírání nůžek mezi jednotlivými pozicemi. V dm drogerii se jedná již o třetí zvýšení mezd za uplynulých 13 měsíců.
Závad zjištěných u prodejců vánočních kaprů loni meziročně ubylo
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku zkontrolovali takřka 760 prodejců vánočních kaprů v celé České republice. Závadu zjistili ve 2,2 % případů, což bylo ve srovnání s rokem 2021 meziročně méně.
Kloboucké spolky letos dostanou od města 600 tisíc
Tenis, hokej, horská kola, šachy, výtvarné umění, ochrana přírody, chovatelství, lidové zvyky a tradice, folklór a mnohé další zájmové oblasti. Spektrum aktivních klobouckých spolků je velmi pestré.
Vánočky se prodávaly stejně jako v minulých letech
Dle Svazu pekařů a cukrářů v ČR se během předvánočního a vánočních období prodalo podobné množství sladkého vánočního pečiva jako v minulých letech, a to i přesto, že cena byla v průměru o 30–60 % vyšší oproti minulému roku.
Nájmy vzrostly za uplynulý rok o 5 až 22 procent
Pronájem bytu o dispozici 2+kk vychází v Praze průměrně na 17 940 korun. Právě v hlavním městě zdražily nájmy meziročně nejvíce, a to až o 22 procent. V dalších krajských městech se pak růst cen pohyboval kolem 10 procent, například v Brně u dispozice 2+kk došlo jen průměrně k 5% zdražení.
Opatovice letos investují dvojnásobek proti loňskému roku
V roce 2023 budou v Opatovicích nad Labem výdaje téměř dvojnásobné proti minulému roku. Pokračovat bude například dostavba základní školy, rekonstrukce i nových parkovacích ploch se dočkají některé ulice.
Divadlo loutek Ostrava hledá nového ředitele či ředitelku
Divadlo loutek Ostrava, které v letošním roce oslaví 70. výročí svého fungování, hledá nového ředitele či ředitelku. Předpokládaný nástup do funkce je 1. července 2023.
Olomoucký kraj včelařům půl miliónu korun
Olomoucký kraj i v letošním roce podpoří včelaře. Mezi začínající i stávající chovatele rozdělí půl miliónu korun. Jedná se o dotační program, jehož cílem je rozvoj včelařského oboru a zajištění kvalitních podmínek pro chov včel.
ČEZ připravuje s obcí Zátor stavbu větrné elektrárny
V obci Zátor u Krnova by mohla do sedmi let vyrůst větrná elektrárna o výkonu zhruba 20 MW a čítající asi pět turbín.
Bohumín chystá investice pro seniory i hendikepované, vytvořil plán do roku 2026
Další domov pro seniory, chráněné bydlení pro hendikepované či vybudování bezbariérových přístupů do některých městských domů. S těmito a dalšími investicemi počítá Bohumín v sociální oblasti. Aktuálně vytvořil nový komunitní plán do roku 2026, který mu pomůže vize realizovat.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

5. února 1974

provedla sonda Mariner 10 jako první při průletu okolo Venuše gravitační manévr.

HISTORIE

5. února 62

zničilo prudké zemětřesení asi 60 % Pompejí. Město bylo v krátkém čase znovu vystavěno, bylo však defintivně zničeno v roce 79 výbuchem sopky Vesuv.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí