Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Krajské kolo dopravní soutěže BESIP opět ve frenštátském autokempu
Finále Moravskoslezského kraje v Dopravní soutěži mladých cyklistů Besip 2023 se uskuteční ve čtvrtek a pátek 1. a 2. června ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ten opět po dvou letech přivítá 48 cyklistů a cyklistek ve věku 10-12 let a 13-16 let. Jedná se o vítěze okresních kol, kteří budou ve smíšených družstvech soutěžit na dopravním hřišti ve frenštátském Autokempu.
Lesopark ve Vrbně pod Pradědem prošel změnami, výměna prvků pokračuje
Vrbenský lesopark slouží široké veřejnosti už téměř 10 let a nabízí svým návštěvníkům příležitost pro volnočasové aktivity dětí i aktivní odpočinek rodičů s dětmi. Od doby svého vzniku, tedy od roku 2014, prošel nutnými změnami.
Východočeské divadlo Pardubice se navrací na Kunětickou horu
Soubor Východočeského divadla Pardubice už tento čtvrtek 1. června uvede první titul z letošní série plenérových představení na Kunětické hoře. Poslední představení se uskuteční 9. června.
Ústecká zoo představí dětem malého hrošíka liberijského
Zoo Ústí nad Labem se pyšní dalším novým druhem, a to hrošíkem liberijským. Hrošík se do ústecké zoo vrátil po dlouhých 18 letech a slavnostně se návštěvníkům představí na akci Den dětí.
Lucie slaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby, celé album živě přehraje při exkluzivních koncertech
K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024.
Cesta pohádkovým lesem v náměšťském parku
Dětské odpoledne plné pohádkových postav, her a soutěží pořádá v zámeckém parku Český svaz žen v Náměšti nad Oslavou.
Paměť národa otevře v Brně muzeum nové generace
Ve středu 25. května zahrála kapela Paměti národa složená ze zaměstnanců stejnojmenné organizace na Hlavním nádraží v Brně. Koncert věnovala lidem, kteří přispěli na projekt Dejte hlas tichým hrdinům na Hithitu a pomohli tak dokončit interaktivní expozici v centru Brna.
Městský háj láká k procházkám i poznávání
Společný česko-slovenský projekt Ťapkání po kopcách na Valašsku i v Kysucích dokončila valašskomeziříčská radnice. Návštěvníkům se díky němu mimo jiné zpřístupnily městské lesy v Podlesí, které skrývají nejednu historickou zajímavost a lidé zde narazí i na medvěda.
Koupaliště v Otrokovicích se chystá na další sezónu
Areál koupaliště, které v loňském roce prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, se připravuje na zahájení letní sezóny. Pracuje se na údržbě bazénu, brouzdališť i samotného zázemí. Po dohodě s provozovatelem by měla být v letošním roce posílena i kapacita bufetu. Otevření koupaliště veřejnosti se očekává v závislosti na počasí kolem poloviny června.
Servali v Zoo Ostrava mají mláďata
Ve výběhu servalů v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava mohou návštěvníci vidět dvě mláďata. Koťata se narodila začátkem dubna. První týdny trávila se svou matkou převážně ve vnitřních prostorech, které nejsou veřejnosti přístupné, ale v tomto období už postupně objevují i venkovní výběh.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí