Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Pořad Bez kostýmu tentokrát jako pyžamová dámská jízda!
V úterý 28. února se na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice uskuteční další díl zábavného pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny. Moderátorka večera Jana Uherová si do únorového pokračování své neformální talk show pozvala kolegyně, herečky Jindru Janouškovou, Romanu Chvalovou, Ludmilu Mecerodovou, Veroniku Malou, Elišku Láskovou a nováčka v pardubickém souboru Elišku Jechovou.
Hraniční Česká brána strážila Lužickou zemskou stezku
Státní hranice mezi Českem a Německem prochází skalním útvarem zvaným Česká brána, který se nalézá v lesích nedaleko Hrádku nad Nisou v údolí Bílého potoka zvaného též Weissbachtal.
Multifunkční hala v Brně nabídne až 30 způsobů využití
Multifunkční hala nadregionálního významu, která nabídne špičkové podmínky pro pořádání kulturních, sportovních, veletržních a kongresových akcí na mezinárodní úrovni, má vzniknout u výstaviště poblíž pavilonu Z. Nabídne 30 různých způsobů využití a kapacitu až 13 300 míst. Jedná se o největší strategický projekt města Brna.
Kudy, kudy cestička - nová výstava v děčínském muzeu
První letošní výstava je věnována rozmanitostem kartografie v mnoha podobách. Otevřena je pro veřejnost od 9. 2. v běžné provozní době muzea.
Co se děje v muzeu, když je zavřeno?
Na začátku roku v lednu a únoru je Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě pro veřejnost z technických důvodů uzavřené. Je tomu tak každý rok a důvodů je hned několik. Vzhledem k rozsahu expozic a vytíženosti muzea během návštěvnické sezóny je nutné provést rozsáhlejší opravy a údržbu expozic i jejich prostor.
Fotografie známých umělců budou v následujících týdnech zdobit nový prostor Domu kultury Šumperk
Fotografie operní pěvkyně Soni Červené, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, Jaroslava Wykrenta, Jaromíra Nohavici, Daná Bárty, Michala Prokopa nebo divadelních představení Divadla Na Jezerce dorazily v těchto dnech do Domu kultury Šumperk. Jejich autorem je fotograf Jindřich Buxbaum, který bude hostem dalšího Klubu Gemini.
Průvod masek přivede medvěda až na náměstí
Vše, co k masopustu patří, hodování a veselí, ale i zabijačkové speciality a muziku, si mohou v letošním roce naplno užít návštěvníci Otrokovického fašanku. Radnice spojila síly s dobrovolnými hasiči a připravila program, v němž nebude chybět tradiční průvod masek ani zábava na náměstí.
Červený Kostelec je připraven na čtyři dny nabité divadlem
Letos už 26. krajská postupová divadelní v přehlídka v Červeném Kostelci začne už za pár dnů. Od 16. do 19. února ožije Divadlo J. K. Tyla divadelním ruchem, atmosférou příjemných setkání, živými diskusemi i napětí z toho, kdo si nakonec vyslouží postup do celorepublikové soutěže.
Sny Grigorije Musatova
V karlovarské galerii umění můžete až do poslední únorové neděle shlédnout zajímavou výstavu nazvanou Sny Grigorije Musatova (1889–1941). Výstava obsahuje reprezentativní výběr maleb, kreseb a ilustrací z mnoha státních galerií i soukromých sbírek a zároveň prostřednictvím doprovodných komentářů osvětluje mnohé zákruty autorových životních osudů.
Do Sladovny zavítalo v roce 2022 přes 50 tisíc návštěvníků, nejvíce lidí přišlo v srpnu
Ačkoli byly první měsíce ještě ve znamení vládních protiepidemiologických opatření, od jara návštěvnost v největší galerii pro děti a jejich dospělé pomalu rostla. Celkem zamířilo v loňském roce do Sladovny přes 52 tisíc lidí, což je o více celých 20 tisíc více, než v roce 2021.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Společnost

25. března 2016

byl poprvé v Česku slaven Velký pátek jako státní svátek.

Film

25. března 1997

získal český film Kolja režiséra Jana Svěráka nejvyšší ocenění americké Akademie filmového umění a věd – zlatého Oscara za nejlepší zahraniční film.

Historie

25. března 1420

proběhla bitva u Sudoměře, ve které Jan Žižka porazil vojsko katolických pánů.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí