Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Pelhřimovské Muzeum rekordů je na prázdniny připraveno!
Pelhřimovské Muzeum rekordů chystá dárky na jarní prázdniny – například prodlouženou otevírací dobu. Od 2. února má ve všech expozicích Muzea rekordů otevřeno od 9 do 17 hodin.
Náměstek Dohnal k petici: Má být Michalov „skanzenem“? Nebo místem, které žije?
Petice, která žádá přesunutí nultého ročníku festivalu Velká Morava z parku Michalov, začala v těchto dnech putovat po Přerově. Festival, který má 13. července přilákat na zvučná jména kapel a interpretů až šest tisíc návštěvníků, se má i do budoucna stát další významnou kulturní akcí, která zviditelní Přerov.
Zoo Ostrava vymění samce lva indického se Zoo Krakov
Chov lva indického v zoologických zahradách není jednoduchý. V posledních letech se v rámci chovného programu rodilo jen málo mláďat, navíc jich řada nepřežila. To je i důvod výměny samců mezi Zoo Ostrava a Zoo Krakov, kde se odchovy mláďat také zatím nezdařily.
Průvodci ve Znojmě oslaví svůj den speciálním okruhem a také návštěvností minulého roku
Ve středu 21. února nabídnou průvodci Znojemské Besedy speciální prohlídku, která propojí hned několik okruhů.
Noc a den v DDM
Téměř 130 středisek volného času a domů dětí a mládeže napříč Českou republikou se rozhodlo v tomto roce premiérově připravit program pro pololetní prázdniny, které jsou vyhlášeny na 2. února s názvem „Noc a den v DDM/SVČ“.
Město Zlín chystá modernizaci skateparku Bartoška
Víceúčelový, moderní, atraktivní, bezpečný a bezplatně přístupný. Takový bude po rekonstrukci skatepark Bartoška v ulici Dřevnická. Proměna dlouhodobě chátrajícího sportoviště má od statutárního města Zlín zelenou díky vítězství v projektu Tvoříme Zlín, který vzniká na základě návrhů obyvatel.
Který doletí dál? V Kejžlici soutěžily balóny
Poslední lednovou neděli nestartovaly na Letišti Kejžlice letadla, ale horkovzdušné balóny. Celkem jedenáct posádek soutěžilo o Pohár Jaroslava Haška. Vítězi čtvrtého ročníku závodu se stali Petr Klička a Ladislav Kouba, kterým se podařilo překonat necelých 108 kilometrů za téměř osm a půl hodiny.
Sokolov našel svůj talent!
Ve středu 24. ledna se uskutečnilo finále talentové soutěže Sokolov má talent 2023. Finalisté se prezentovali před porotou v záři reflektorů na jevišti Městského divadla v Sokolově, na prknech, která znamenají svět. Bylo vybráno celkem deset finalistů, kteří podávali ty nejlepší výkony, ale pouze jeden z nich se stal vítězem za každou věkovou kategorii.
Přednášky v botanické zahradě začínají už za týden, lákají na horolezce Radka Jaroše a cestování
V Botanické zahradě hl. m. Prahy už za týden, tedy ve čtvrtek 1. února, začíná oblíbený cyklus přednášek pro veřejnost. Sérii zajímavých vyprávění odstartuje horolezec Radek Jaroš, který popíše svoji cestu ke Koruně Himálaje. Letošní přednášky budou zaměřené na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí.
Dvě samičky rosomáka už se venkovního výběhu nebojí
Tak to jsou ony - Griff a Greya - dvě nové samice rosomáka sibiřského. Jsou to téměř 2leté sestry, které se narodily v belgickém parku Domaine des grottes de Han a v naší zoo jsou od prosince. Pomalu si zvykají na nové prostředí, ale už bývají vidět ve výběhu.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

2. března 1930

český podnikatel a vynálezce Oldřich Otčenášek vypustil na Bílé Hoře v Praze osm jedno- i dvoustupňových raket na tuhé palivo. Některé z nich vzlétly do tehdy neuvěřitelné výšky 2000 metrů. Rakety byly poháněny střelným prachem.

Vesmír

2. března 1978

se první člověk, jenž nebyl občanem SSSR a USA, dostal do vesmíru. Byl to občan Československa, Vladimír Remek, na lodi Sojuz 28.

Technika

2. března 1949

se stal americký letoun Boeing B-50 Superfortress pojmenovaný Lucky Lady II. prvním letounem, který dokončil oblet Země bez mezipřistání (odstartoval 26. února).

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí