Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Na podporu kultury v Praze pro příští rok je připraveno 400 milionů korun
Rada hl. m. Prahy schválila Program podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025-2028. Předpokládaný objem finančních prostředků na příští rok činí 400 milionů korun.
Trojčata vlků arktických z táborské zoo oslaví v sobotu osmé narozeniny
Skoro stejně staří jako obnovená táborská zoologická zahrada jsou trojčata vlků arktických Argo, Matěj a Bard. Narodili se ve stejnou dobu, kdy zachráněná zoo začala psát svou novou úspěšnější kapitolu, a jen pár týdnů před tím, než se opět otevřela pro veřejnost.
Cyklobusem až na Pustevny
Hlavní turistická sezona začíná a nastal ten správný čas nechat se vyvézt cyklobusem na hory a vyzkoušet všechny cyklostezky v okolí. Od 1. května jezdí o víkendech a o státních svátcích pravidelná linka z Nového Jičína, přes Rožnov pod Radhoštěm až na Pustevny.
Otevřené sportovně zábavné tréninky – Na hřišti to žije!
Příbramští sportovci a příbramské děti se budou opět setkávat při pravidelných čtvrtečních trénincích v rámci projektu Na hřišti to žije!
Africké safari Josefa Vágnera projede první Kachna. Ze Dvora Králové později vyrazí na Rallye Dakar
V sobotu 29. dubna se znovu otevřou Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Prvním návštěvníkem se stane automobilová závodnice Barbora Holická s vozem Citroën 2CV, známým jako Kachna. Následně se stane první Češkou, která v Kachně vyjede na legendární Rallye Dakar Classic.
Průtoky v řece Moravici budou příznivé pro vodáky
Na základě aktuální hydrologické situace a 100% naplněnosti vodních děl budou vodohospodáři z Povodí Odry zvyšovat od středy 26. 4. 2023 odtok z kaskády nádrží Slezská Harta - Kružberk tak, že v Moravici od Podhradí bude průtok okolo 13 m3/s, který vydrží minimálně do 1. 5. 2023.
Organizátoři filmového festivalu opět hledají dobrovolníky
Termín Zlín Film Festivalu se pomalu blíží a stejně jako každý rok vyzývají jeho organizátoři veřejnost, aby se zapojila do jeho příprav a realizace. Pro dobrovolníky, kteří se do příprav festivalu i festivalového půlmaratonu zapojí, je i letos připravena řada atraktivních benefitů.
Skryté poklady Zoo Ostrava: Tajemní outloni a další vzácné druhy chované mimo zraky návštěvníků
Zoo Ostrava chová přes 450 druhů živočichů. Ne všechny ale mohou návštěvníci vidět. Řada z nich je chována mimo jejich zraky – v chovatelském zázemí. Některé dočasně, jiné trvale. Patří mezi ně i outloň malý, kterého získala zoo v loňském roce. Pár tohoto vzácného primáta se zde nedávno rozmnožil.
Bohumínská jezera se chystají na letní sezónu
Bohumínská jezera se řadí mezi nejvyhledávanější letní rekreační zóny v regionu. Město proto u nich pravidelně vylepšuje zázemí pro návštěvníky. U Kališova jezera se aktuálně upravují a čistí břehy a obnovuje písečná pláž. U Vrbického jezera přibyla elektrická přípojka a v červenci se opět otevře oblíbená půjčovna lodiček.
Po Praze, Ostravě, New Yorku, se i Plzeň dočkala svého Poesiomatu
V úterý 25. dubna se v Mlýnské strouze v Plzni poprvé rozezněl Poesiomat, ručně ovládaný jukebox na básně, který bude možné uvést do provozu za každého počasí, po celý rok, a nabídne dvacet skladeb spojených s Plzní.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí