Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Východočeské divadlo Pardubice v příští sezóně uvede sedm nových titulů
Pardubickou 114. divadelní sezónu zahájí inscenace Orlando, kterou Východočeské divadlo uvede na své komorní scéně. Text tragikomické grotesky, zkoumající odvěkou lidskou touhu po silných prožitcích, vznikl na základě stejnojmenného románu Virginie Woolfové.
Knihovna v Rakovníku zažije stěhování
Od 2. května 2023 budou půjčovny knihovny (dětské oddělení a oddělení pro dospělé) uzavřeny z důvodu stěhování do nových prostor. Všechny výpůjčky budou automaticky prodlouženy až do doby otevření knihovny.
Mořeplavec Konkolski míří do Vrbna
Mořeplavec Richard Konkolski se stal se legendou. Stejně jako jeho loď Niké. Je patrně největším rekordmanem a cestovatelem, který kdy zavítal do vrbenské Střechy na besedu.
Jakub Pustina a Daniel Hůlka vystoupí v úterý v divadle Pasáž v Třebíči
Unikátní pěvecký projekt POP nebo OPERA spojující dva hudební žánry se uskuteční v úterý 25. 4. 2023 od 19 hodin v divadle Pasáž v Třebíči. Za klavírního doprovodu Marty Vaškové vystoupí na koncertě muzikálová legenda?Daniel Hůlka?a tenorista s nezaměnitelným hlasem?Jakub Pustina.
Olomoucký kraj ocenil Hanácké muzeum v přírodě za péči o kulturní dědictví
Za záchranu stodoly ze Skaličky získalo Hanácké muzeum v přírodě v Příkazech Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2022.
Navrhněte novou podobu brněnských jízdenkových automatů
Brněnské jízdenkové automaty budou mít už brzy novou, originální podobu. Dopravní podnik města Brna „dává“ žluté plochy přístrojů k dispozic kreativním obyvatelům města. V první fázi budou vybrány a realizovány čtyři desítky návrhů.
Nový formát knih, který myslí na seniory
Na pultech knihkupectví nikoho nepřekvapí nespočet knih určených pro nejmenší čtenáře nebo dokonce pro ty, kteří se ještě nemohou za čtenáře v pravém slova smyslu označovat. Pro opačné věkové spektrum ale speciální nabídka chybí, jako by se ani nepočítalo s tím, že senioři potřebují odlišné knihy.
Festival otevřených sklepů láká na 32 vinařů ze Strážnicka a jejich vína
Jarní Festival otevřených sklepů se uskuteční ve dnech 22. a 23. dubna v Mikulově a ve vinařských obcích Březí a Dolní Dunajovice. Sklepy otevře 33 vinařství, která k degustaci nabídnou více jak 300 vín, mezi nimi i Vinařství Kadrnka, absolutní vítěz soutěže Vinařství roku 2022.
V Zoo Liberec se narodila mláďata viskač. Jedná o naprosto raritní druh, který je k vidění pouze v Liberci
Skupina viskač (Lagostomus maximus) se rozrostla o tři čerstvé přírůstky. Krátce po sobě porodily obě chovné samice a trojice mláďat se má zatím čile k světu.
Čtrnáct zpřístupněných jeskyní zahájilo sezónu a zve na klasické i zážitkové prohlídky
Po zimní pauze, kdy byly některé zavřeny kvůli ochraně hibernujících netopýrů, je již plně a pravidelně otevřeno všech 14 zpřístupněných jeskyní v České republice.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí