Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Venkovní kluziště v Hradci bude v provozu celou zimu v několika lokalitách
Umělé venkovní kluziště, které letos poprvé doplnilo vánoční trhy na Velkém náměstí, bude možné využívat celou zimu. Po svátcích se přesune na Masarykovo náměstí, kde bude bruslařům k dispozici přibližně měsíc. Na další dva měsíce se pak opět přesune jinam, umístěno bude v blízkosti nového fotbalového stadionu v Malšovicích.
Pár čájí obojkových v Zoo Ostrava po 10 letech odchoval mládě, nebylo ale vlastní
Ostravská zoologická zahrada chová čáje obojkové od roku 2000. Poprvé chovný pár těchto jihoamerických ptáků úspěšně zahnízdil před deseti lety, kdy odchoval jednoho potomka. Od té doby se ptáci o hnízdění pokoušeli, ale nedařilo se jim. Až v letošním roce úspěšně odchovali další mládě. Nebylo ale jejich vlastní, nýbrž adoptované. Ptačí rodiče i chovatelé tak mohli získat další cenné zkušenosti.
O Vánocích do muzea zdarma
Mimořádný dárek připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Po celé vánoční svátky, tedy od 22. do 30. prosince bude pro všechny návštěvníky vstup zdarma, včetně vánočního tvoření ve středu 27. prosince.
Objevte nejlepší místa pro hazardní zábavu v České republice
Česká republika, srdce Evropy, je známa svým bohatým historickým dědictvím, působivou architekturou a také jako ráj pro milovníky hazardních her. Ať už jste vášnivý hráč, který hledá luxusní kasinový zážitek, nebo jen občasný návštěvník, který chce okusit trochu vzrušení, naše země má co nabídnout.
V Šeberově vznikne tréninkový areál pro mládež
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila svěření pozemku o výměře téměř 150 tisíc metrů čtverečných městské části Praha – Šeberov. Ta ho pronajme sportovnímu klubu Slavia Praha, který zde vybuduje sportovní areál pro studenty fotbalové akademie, ale i pro veřejnost a pro žáky aktuálně budované základní školy v sousedství areálu.
Ježíškovy vánoční trhy v Božím Daru
Ježíškovy vánoční trhy neodmyslitelně patří k druhému adventu na Božím Daru více než jedno desetiletí. Z historie víme, že hornické město Boží Dar získalo právo pořádat trhy už v době svého založení
Lucie Vondráčková obžalovaná z vraždy! Skončí ve vězení?
Dramatické záběry ukazují herečku a zpěvačku na zemi v poutech. Zásah policie byl skutečně nekompromisní. Lucie byla obviněna z vraždy.
Kluziště ve Velké Bystřici se 2. prosince otevřelo veřejnosti
Venkovní teploty příznivě přispěly k tomu, že ve Velké Bystřici již vytvořili kvalitní led a od soboty 2. prosince ve 13 hod. se spustil provoz kluziště pro veřejnost.
Hvězdy ze Stardance rozsvítí v neděli v pražské zoo vánoční strom
V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa Maršálka a jeho taneční partnerku Adrianu Maškovou. Od 15.30 bude vstup pro návštěvníky za symbolických 50 Kč.
Nasvícená zoo ohromí, krampusové vystraší, andělé potěší
První adventní neděle připadá na 3. prosince. O celém víkendu se tak budou v jižních Čechách rozsvěcovat vánoční stromky a naplno tak začne adventní čas. Akcí se chystá opravdu spousta. V Hluboké nad Vltavou rozzáří tisíce světýlek tamní zoo, z budějovické Černé věže slétne anděl a trhy se chystají také na budějovickém výstavišti.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

2. března 1930

český podnikatel a vynálezce Oldřich Otčenášek vypustil na Bílé Hoře v Praze osm jedno- i dvoustupňových raket na tuhé palivo. Některé z nich vzlétly do tehdy neuvěřitelné výšky 2000 metrů. Rakety byly poháněny střelným prachem.

Vesmír

2. března 1978

se první člověk, jenž nebyl občanem SSSR a USA, dostal do vesmíru. Byl to občan Československa, Vladimír Remek, na lodi Sojuz 28.

Technika

2. března 1949

se stal americký letoun Boeing B-50 Superfortress pojmenovaný Lucky Lady II. prvním letounem, který dokončil oblet Země bez mezipřistání (odstartoval 26. února).

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí