Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Zlín zve na velikonoční jarmark
Centrum Zlína ožije Velikonočním jarmarkem. Návštěvníky čekají stánky s velikonočně laděným sortimentem, občerstvení i bohatý doprovodný program. Tradiční velikonoční trh pořádá město od 5. do 6. dubna 2023 na náměstí Míru ve Zlíně. Prodej ve stáncích začíná po oba dny v 8 hodin a končí v 18 hodin.
Začalo natáčení nového filmu režiséra Davida Laňky Jedna noc
První klapka nového českého celovečerního filmu Jedna noc padla o prvním dubnovém víkendu v interiéru nevzhledně vyhlížejícího domku v Kladně. Natáčení pokračuje v Ostravě
Mariánské náměstí oživí až do poloviny dubna velikonoční trhy
Sváteční velikonoční atmosféru nabídne od pátku 31. března do neděle 16. dubna 2023 Mariánské náměstí v centru metropole. Po loňské premiéře se náměstí opět stane místem, kam si Pražané i návštěvníci metropole budou moci zajít pro tradiční velikonoční pomlázky i občerstvení do stánků neziskových organizací a chráněných dílen. Od pátku do neděle je také v plánu doprovodný program, který zajišťuje hlavní město.
Ledárny Open Air mění název a přidávají druhou scénu
Atraktivní hudební vystoupení pod širým nebem připravil pro všechny fanoušky hudby Prague Open Air. Ten přebírá úspěšný koncept Ledárny Open Air a rozšiřuje ho o novou lokalitu, Občanskou plovárnu.
Velikonoční dílnička v Bílině
Městská knihovna Bílina srdečně zve na velikonoční dílničku pro děti. Přijďte si zasadit velikonoční osení a případně si k němu vyrobit i originální zápich dle vlastní fantazie. Na akci není třeba nosit žádné pomůcky - miska, zemina, osení i potřeby pro výrobu zápichu budou připraveny.
V sobotu v ostravské Zoo oslaví Den ptactva a zahájí komentované prohlídky skleníků
V sobotu zve ostravská Zoo všechny Pěnkavy, Kosy, Sýkory, Holoubky, Ptáčky a další nositele ptačího příjmení do ostravské zoologické zahrady, kde proběhne oslava svátku všech opeřenců. Kromě speciálního ptačího programu se lidé s ptačím příjmením mohou těšit na zvýhodněné vstupné. Program bude připraven nejen pro milovníky ptactva, ale také rostlin – tento den budou zahájeny komentované prohlídky pěstebních skleníků.
Velikonoce na hradě Kámen
V období Velikonočních svátků od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023 bude hrad Kámen otevřen od 10 do 17 hodin. Kromě expozice motocyklů mohou návštěvníci zhlédnout krásné interiéry hradu, které budou po celou dobu Velikonoc doplněné o velikonoční výzdobu a jarní květinová aranžmá.
Covidoví plaváčci potřebují doučování
Následky dvouleté covidové přestávky pociťujeme stále. Své o tom vědí i trenéři z dětských plaveckých kurzů. Dva ročníky dětí se neučily plavat vůbec, nebo pouze on-line, a to nestačí. Je na zodpovědnosti rodičů, aby děti zbavili tohoto stigma. Řešením jsou plavecké kurzy, kde se děti naučí plavat a bezpečně se chovat ve vodě i u vody.
Velbloudice Frída z táborské zoo v sobotu oslaví sedmé narozeniny
Sedm svíček na pomyslném dortu by o víkendu sfoukla velbloudice Frída z táborské zoologické zahrady. Dort s hořícími svíčkami sice nedostane, o sváteční menu přesto nepřijde.
Festival Jeden svět v Semilech začíná už za pár dní
Již příští týden se po pětileté pauze vrací do Semil přehlídka dokumentárních filmů Jeden svět. Divákům nabídne jedenáct projekcí a řadu hostů – režisérku Veroniku Liškovou, novináře Jana Tunu a Ivana Březinu nebo analytika Kryštofa Kruliše. Zahrají kapela Ruiny Blahobytu a Dj Innerscope.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí