Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Křest knihy o pouti do Banátu a Istanbulu
V roce 1823 vyšlo z Vídně prvních 52 rodin českých kolonistů na dlouhou dvouměsíční pouť do dalekého Banátu, aby tam našly nový domov. Nyní, téměř přesně dvě stě let poté, vydává mladá neohrožená cestovatelka Nicolette Havlová svůj první cestopis o nedávném pěším putování z Havířova do Banátu a následně do Istanbulu.
Vyberte jméno malému luskounovi
Mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha přibírá na váze každým dnem, matka Run Hou Tang o něj vzorně pečuje a šestitýdenní samička tak překonala počáteční kritické období. Prvnímu mláděti luskouna v Evropě zdánlivě nic nechybí – až na vhodné jméno! Vybírat ho můžou lidé už nyní na Portálu Pražana, a to bez ohledu na trvalé bydliště.
Přerov bude mít po 45 letech novou bazénovou vanu. Vnitřní areál se na začátku května uzavře
Dlouho plánovaná oprava přerovského padesátimetrového bazénu je na spadnutí. Ještě se čeká na podepsání smlouvy s realizační firmou – a pokud všechno klapne, tak v úterý 2. května se areál uzavře a bazén obsadí dělníci, kteří tu budou 185 dnů pracovat na výměně bazénové vany.
Šatnu vsetínského Liďáku obsadí Dejdar s Lábusem a svými kumpány
Členové pražského Studia Ypsilon uzavřou letošní sezonu Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně. Návštěvníci se mohou těšit na blbnutí herců v okamžicích, kdy se divák nedívá, a to v komediálním představení Pánská šatna aneb Mušketýři v Mexiku.
Knihu si ve Znojmě půjčíte i v neděli nebo v noci
Chcete si půjčit knihu a nevyhovuje vám otevírací doba knihovny? Žádný problém. Pro knihu si zajděte do výdejního boxu knih na autobusovém nádraží v době, kdy se vám to hodí. Třeba v neděli.
Brněnská zoo výrazně zlevňuje permanentky
Od 1. března se mění vstupné do brněnské zoo. Méně zaplatí stálí návštěvníci, kteří si pořídí jakýkoliv druh nepřenosné permanentky. Slevy se pohybují od 40 do 47 procent.
Hvězdárna Vsetín zve na konjunkci Venuše s Jupiterem
Další z řady mimořádných pozorování připravuje Muzeum regionu Valašsko na Hvězdárně Vsetín. Ve středu 1. a čtvrtek 2. března, vždy od 18.30 do 19.30 hodin, budete moci prostřednictvím našich dalekohledů sledovat těsné přiblížení Venuše s Jupiterem.
Pořad Bez kostýmu tentokrát jako pyžamová dámská jízda!
V úterý 28. února se na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice uskuteční další díl zábavného pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny. Moderátorka večera Jana Uherová si do únorového pokračování své neformální talk show pozvala kolegyně, herečky Jindru Janouškovou, Romanu Chvalovou, Ludmilu Mecerodovou, Veroniku Malou, Elišku Láskovou a nováčka v pardubickém souboru Elišku Jechovou.
Hraniční Česká brána strážila Lužickou zemskou stezku
Státní hranice mezi Českem a Německem prochází skalním útvarem zvaným Česká brána, který se nalézá v lesích nedaleko Hrádku nad Nisou v údolí Bílého potoka zvaného též Weissbachtal.
Multifunkční hala v Brně nabídne až 30 způsobů využití
Multifunkční hala nadregionálního významu, která nabídne špičkové podmínky pro pořádání kulturních, sportovních, veletržních a kongresových akcí na mezinárodní úrovni, má vzniknout u výstaviště poblíž pavilonu Z. Nabídne 30 různých způsobů využití a kapacitu až 13 300 míst. Jedná se o největší strategický projekt města Brna.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí