Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Vesmír 22.9.2015

Konec světa nebude - v září nám žádná drtivá srážka s asteroidem nehrozí

A je to tady, už jsme na to dlouho čekali. Zase konec světa, tentokrát po srážce s asteroidem v září tohoto roku, jak odvysílala v pondělí 8. června televize Nova.


Post
Auto-moto 16.9.2015

Harley-Davidson Open House už 18. a 19. září! Přijďte zhlédnout i otestovat nové modely roku 2016

Seznamte se na vlastní kůži s nejnovějšími modely Harley-Davidson pro rok 2016 a vyzkoušejte i aktuální modelovou řadu, a to vše zcela zdarma! Open House 2015 startuje u všech oficiálních dealerů H-D už tento víkend.


Post
Auto-moto 14.9.2015

Průměrné ceny nafty v EU mírně rostou. ČR poskočila do dražší poloviny zemí EU

Po řadě týdnů, ve kterých průměrné ceny nafty v EU klesaly, došlo v tomto týdnu k mírné korekci směrem nahoru. Česko je v průměrných cenách nafty 15. z 28 členských států EU.


Post
Příroda 10.9.2015

K titulu Strom roku 2015 je zatím nejblíže dub z Šilheřovic

Ve finále celostátní ankety Strom roku 2015 soutěží dvanáct stromů z devíti krajů republiky. Prvenství v současné chvíli drží 500 let starý dub z Šilheřovic.


Post
Auto-moto 9.9.2015

Schneider Electric je průkopníkem inteligentních měst

Města se musí v příštích letech připravit na nové hrozby, které souvisí s extrémním nárůstem obyvatelstva. Zatímco nyní žije ve městech polovina obyvatel, v roce 2050 to bude již 70 % světové populace.


Post
Vesmír 8.9.2015

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2015 obdržel snímek „Pršení Perseid nad Kolonickým sedlem“

„Stooóóóóp“. Nejčastější slovo, či spíše výkřik, který se během jasných srpnových nocí ozýval a dodnes ozývá z louky za Hvězdárnou v Úpici.


Post
Příroda 4.9.2015

V Jeseníkách začíná rozsáhlý monitoring velkých šelem a kočky divoké

Hnutí DUHA Olomouc ve spolupráci s partnery v regionu hledá v širší oblasti Jeseníků věrohodné důkazy o přítomnosti velkých šelem a kočky divoké.


Post
Vesmír 2.9.2015

Astronomové zvou do Štědré nejen na pozorování oblohy

Pro letní podvečer a noc v sobotu 5. září připravila Západočeská pobočka České astronomické společnosti ve spolupráci s obcí Štědrá a Hvězdárnou a planetáriem Plzeň Astronomický den v Manětínské oblasti tmavé oblohy, který se letos uskuteční ve Štědré na Karlovarsku.


Post
Věda a výzkum 2.9.2015

Archeologové získali při kopání kanalizace v Moravské Třebové cenné nálezy

Zlomky novověké a překvapivě zachované kusy středověké keramiky získali při rekonstrukci kanalizace v Jiráskově ulici litomyšlští archeologové.


Post
Příroda 2.9.2015

Fotopast na Valašsku zachytila medvěda

V lesích města Valašské Meziříčí zachytila fotopast asi dvouletého medvěda. Velká šelma se zatoulala do lesů v místní části Podlesí, v lokalitě Podhájí. Radnice doporučuje lidem se chovat obezřetně.


Post
Příroda 1.9.2015

Agentura ochrany přírody a krajiny nabízí zapůjčení výstavy „Prvních 10 let“

„Prvních 10 let“, tak se jmenuje výstava, která byla vytvořena k desátému výročí vyhlášení chráněné krajinné oblasti Český les.


Post
Vesmír 31.8.2015

Již od úterý světová astronomie v Brně

Letní škola nazvaná „ESO/OPTICON/IAU summer school on modern instruments, their science case, and practical data reduction“ se bude konat od 1. do 11. 9. v Brně a bude jedinečnou mezinárodní akcí svého druhu.


Post
Věda a výzkum 27.8.2015

Do Českých Budějovic přijedou vědci z celého světa na mezinárodní sympozium o vířnících

Více než 130 biologů z celého světa přijede na konci srpna do Českých Budějovic na mezinárodní sympozium věnované vířníkům (XIV. International Rotifer Symposium).


Post
Vesmír 24.8.2015

Pět mladých kosmonautů zachránilo Zemi

Populárně-naučná soutěž Expedice vesmír úspěšně skončila. Při dramatické misi ke čtyřkilometrovému asteroidu se posádce podařilo odklonit toto kosmické těleso z kolizní dráhy se Zemí a tím i zachránit naši planetu před katastrofou.


Post
Příroda 24.8.2015

Ornitologická pozorovatelna na Kozmických loukách

Minulý týden byla slavnostně otevřena ornitologická pozorovatelna na Kozmických loukách na Hlučínsku, vybudovaná v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.


Post
Věda a výzkum 21.8.2015

Do vesmíru poletí čtyři kluci a dívka

Ondřej Brhlík z Brodku u Přerova, Vojtěch Fárek z Merklína, Adam Karas z Příbrami, Alena Kupská z Bechyně a Jakub Zemek ze Starého města, tak se jmenují finalisté 3. ročníku populárně-naučné soutěže Expedice vesmír.


Post
Příroda 17.8.2015

Trvá roky, než mravenci po požáru obnoví svoji populaci

Výzkumu se řešitelé věnovali na třech stanovištích v okolí Havraního vrchu u obce Jetřichovice. Při požáru se vytvořila na ploše 17,92 ha mozaika různě zasažených stanovišť.


Post
Příroda 17.8.2015

Energetici zachraňovali beskydskou pastvinu, jejich děti pásly ovce a lovily motýly

Severomoravští zaměstnanci Skupiny ČEZ prožili sobotu se svými rodinnými příslušníky na rozpálených beskydských pláních krmením oveček a poznáváním motýlů, ale především prací.


Post
Spotřební elektronika 14.8.2015

Rychlý internet může rušit televizní signál. Lidé mají nárok na bezplatnou opravu

V posledních měsících přibývají kvůli rozvoji rychlého internetu, tzv. LTE sítě, případy rušení televizního signálu. Projevuje se zamrzáním obrazu nebo rozpadem obrazu na kostičky.


Post
Auto-moto 12.8.2015

Až za 20 % nehod může únava!

Letní vysoké teploty jsou zprostředkovaně viníkem až 20 procent dopravních nehod. Horké počasí má totiž zásadní vliv na únavu řidiče. Právě ta je podle některých odborníků příčinou až 10 % nehod na silnicích a až 20 % na dálnicích.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA