Magazín / ARCHÍV

Magdalénka se narodila o Štědrém večeru stejně jako její maminka Míša
Nejkrásnější dárek pod stromeček letos ve dvou rodinách na Bruntálsku nepřinesl Ježíšek, ale šikovné maminky, které na svět přivedly zdravé potomky v krnovské porodnici.
Soutěž o nejlepší vánočku zná své vítěze
Ve Frýdku-Místku už vědí, kdo peče nejlepší vánočky. Vítězkou 2. ročníku městské soutěže se stala za amatérské pekaře paní Žaneta Žišková, za profesionály pak vyhrál a také absolutním vítězem soutěže se stal Penzion pro seniory v Lískovecké ulici.
Botanická zahrada Teplice navazuje na svoji úspěšnou expediční činnost
Botanické zahrady jsou instituce, jejichž jedna z funkcí je i ta vědecká. Vědecká funkce se u botanických zahrad prezentuje zejména formou ucelené sbírky rostlin z celého světa a základním výzkumem, jehož výsledky se publikují v odborných časopisech. Pro botaniku je často důležité začínat prací právě v terénu, neboť tam je možnost poznat rostliny v jejich přirozeném prostředí.
Počet DDoS útoků na české firmy v listopadu rostl, objevil se i extrémní několikadenní útok
Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy v listopadu výrazně vzrostly. Důvodem je především prodloužení doby trvání útoků. Ty obvykle trvají minuty, maximálně hodiny – zaznamenaný extrémní útok ale trval několik dní v kuse.
Výstavba domů v Polešovicích přinesla nečekané nálezy z dob Římanů
Polní trať Díly, jak se už po generace nazývá oblast v Polešovicích, přinesla nález nečekaných archeologických situací.
Jak poprvé nabíjet nový mobilní telefon nebo notebook a neudělat hned pod stromečkem chybu
Mobilní telefon, tablet či chytré hodinky jsou oblíbenými dárky pod stromeček. Právě proto v prosinci nejčastěji přicházejí otázky typu: Jak poprvé nabíjet zbrusu nový přístroj? Jak si hned první den nepoškodit akumulátor?
Pikantní zapečená žebírka
Recept na pikantní vepřová žebírka si zamilují všichni příznivci masových pokrmů. Tyto žebírka jsou vhodná nejen k posezení u piva, ale i pro slavnostní příležitost.
Frýdek-Místek soutěží o nejlepší vánočku
Je zrovna vaše vánočka ta nejchutnější a nejvoňavější? Zkuste štěstí v soutěži města Frýdku-Místku.
V UNESCO je další česká stopa – vorařství
Starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách se dostala na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva. V UNESCO je od čtvrtka 1. prosince.
Muzeum v Rakovníku opět soutěží o nejkrásnější a nejchutnější vánočku
Muzeum T. G. M. v Rakovníku vás po dvouleté přestávce zve na oblíbenou předvánoční Soutěž o nejkrásnější a nejchutnější vánočku.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí