Magazín / ARCHÍV

Studené ruce a zapomínání? Může jít o problém s cévami
Studené prsty na nohou a na rukou nejsou v zimě ničím neobvyklým a mnohdy stačí vzít si teplé ponožky a rukavice. Pokud ale máte ruce a nohy jako z ledu i ve vytopené místnosti nebo při ležení v posteli, může jít o příznak problémů s cévami.
Kratom – suvenýr nebo droga?
Spotřebitelé jsou vystaveni nabídkám látek, jež slibují až zázračné nabuzení celého organismu, úlevu od stresu či zlepšení paměti nebo výkonnosti. Mezi takové „hity“ patří i kratom, který se ovšem kuriózně prodává jako sběratelský předmět.
Pozor na chytrá auta. Lze je hacknout jako jiná propojená zařízení
Čím více mají moderní automobily elektroniky a čím více jsou připojeny k systémům, tím jsou zranitelnější i z pohledu kyberbezpečnosti.
Hodnota optimální stravenky vzrostla na 195 korun
Hodnota optimální stravenky vzrostla od ledna 2023 na 195 korun. Během 12 měsíců se kvůli rekordní inflaci mění její cena již podruhé, od začátku loňského ledna jde dohromady o růst o 45 korun. Vyplývá to z čerstvé vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí.
Infarkt ženám hrozí později než mužům
Tlak na hrudi a tím způsobené pocení nebo nevolnost – až potud jsou příznaky infarktu stejné jak u žen, tak u mužů. U žen se však často hlásí neurčitě – bolest na hrudi je nevýrazná, stěží popadají dech a cítí se celkově slabě. Přicházející zdravotní hrozbu si tak nemusí uvědomit včas a pomoc vyhledají pozdě.
Magdalénka se narodila o Štědrém večeru stejně jako její maminka Míša
Nejkrásnější dárek pod stromeček letos ve dvou rodinách na Bruntálsku nepřinesl Ježíšek, ale šikovné maminky, které na svět přivedly zdravé potomky v krnovské porodnici.
Soutěž o nejlepší vánočku zná své vítěze
Ve Frýdku-Místku už vědí, kdo peče nejlepší vánočky. Vítězkou 2. ročníku městské soutěže se stala za amatérské pekaře paní Žaneta Žišková, za profesionály pak vyhrál a také absolutním vítězem soutěže se stal Penzion pro seniory v Lískovecké ulici.
Botanická zahrada Teplice navazuje na svoji úspěšnou expediční činnost
Botanické zahrady jsou instituce, jejichž jedna z funkcí je i ta vědecká. Vědecká funkce se u botanických zahrad prezentuje zejména formou ucelené sbírky rostlin z celého světa a základním výzkumem, jehož výsledky se publikují v odborných časopisech. Pro botaniku je často důležité začínat prací právě v terénu, neboť tam je možnost poznat rostliny v jejich přirozeném prostředí.
Počet DDoS útoků na české firmy v listopadu rostl, objevil se i extrémní několikadenní útok
Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy v listopadu výrazně vzrostly. Důvodem je především prodloužení doby trvání útoků. Ty obvykle trvají minuty, maximálně hodiny – zaznamenaný extrémní útok ale trval několik dní v kuse.
Výstavba domů v Polešovicích přinesla nečekané nálezy z dob Římanů
Polní trať Díly, jak se už po generace nazývá oblast v Polešovicích, přinesla nález nečekaných archeologických situací.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

5. prosince 1868

byla v Rakousku-Uhersku zavedena všeobecná branná povinnost, délka základní vojenské služby byla stanovena na 3 roky.

Objevy

5. prosince 1492

objevuje Kryštof Kolumbus karibský ostrov Hispaniola.

Vzdělávání

5. prosince 1880

byla založena Ústřední matice školská na podporu českojazyčného školství v pohraničí.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí