Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Auto-moto 10.11.2016

Město Chrudim jde s dobou, zkouší elektromobil

Město Chrudim využilo možnosti vyzkoušet si osobní vůz na elektrický pohon neboli elektromobil. Pracovníci Městského úřadu Chrudim již v těchto dnech začali elektromobil testovat v provozu během svých běžných pracovních povinností.


Post
Vesmír 9.11.2016

Hvězdárna slaví šedesát let. Představila světově unikátní projekt pro handicapované

Hvězdárna Ďáblice v rámci oslav šedesátého výročí svého provozu představila unikátní projekt pro bezbariérové astronomické pozorování.


Post
Auto-moto 9.11.2016

Zabijáci na silnicích: dioptrie, šeroslepost, barvoslepost i šedý zákal

Kolem 50 tisíc řidičů ve věku nad 40 let trpí dioptrickou vadou, která je pro řízení nebezpečná. Zrak šoférů negativně ovlivňuje i šedý zákal, onemocněním trpí půl milionu lidí. Kolem 130 tisíc řidičů není schopno rozpoznat červenou barvu.


Post
Počítače a internet 1.11.2016

Hledáte kvalitní internetové připojení? Požadujete vysokou rychlost a nízké náklady?

Pak je pro Vás při výběru poskytovatele firma JaroNet s.r.o. jasnou volbou. JaroNet s.r.o. zajišťuje připojení k internetu pro soukromé osoby, malé i velké firmy, které potřebují trvalý přístup k internetu.


Post
Auto-moto 21.10.2016

Připravte své auto na zimu bezplatnou servisní prohlídkou

Síť autoservisů ProfiAuto přináší akci PitStop po velkém úspěchu i do České republiky. Řidiči v Karlových Varech, Sokolově, Zlíně a Ostravě mají možnost nechat si bezplatně zkontrolovat svůj vůz odborníky a připravit se tak na zimní sezónu bez nehod.


Post
Auto-moto 17.10.2016

Nová pokuta za známku na Slovensku

Slovenští poslanci schválili novelu zákona o dálničních známkách, která nabývá účinnosti 1. listopadu. Co se mění? Předně pokuty za jízdu po dálnici nebo rychlostní silnici ve vozidle do 3,5 tuny se touto novelou snižují na polovinu, a to z 300 euro na 150 euro.


Post
Příroda 10.10.2016

Ve středních Čechách přibude celkem osm nových přírodních památek

Středočeský kraj pokračuje ve vyhlašování nových chráněných území přírody. Rada Středočeského kraje vydala nařízení, jimiž zřídila osm zvláště chráněných území.


Post
Auto-moto 8.10.2016

Na Veselém Kopci se bude v neděli žehnat vozům BMW

Majitelé vozů BMW se v neděli 9. října 2016 sjedou na Veselý Kopec, aby získali požehnání vozů při příležitosti svátku Andělů strážných. Přitom je čeká prohlídka skanzenu a celou akci zakončí spanilá jízda do Hlinska.


Post
Auto-moto 4.10.2016

ÚAMK informuje - Test zimních pneumatik 2016

Již za několik týdnů začnou řidiči houfně přezouvat své plechové miláčky z letních bot na zimní.


Post
Auto-moto 3.10.2016

V případě sněhové kalamity neprojedou přes Albrechtice nákladní vozidla

Na úseku silnice I. třídy číslo 13 mezi Mníškem a Frýdlantem budou před zimním obdobím nainstalovány sklopné uzavírací dopravní značky kvůli zákazu vjezdu všech nákladních vozidel. K zákazu dojde v případě předpovědi kalamitních situací.


Post
Auto-moto 29.9.2016

Pražská magistrála zažila atmosféru Formule 1

Výměna pneumatik, natankování paliva, boj s časem o každou setinu sekundy - scénu jako z boxů elitních závodů Formule 1 zažili přihlížející na pražské magistrále.


Post
Věda a výzkum 29.9.2016

Řecký biolog působící v Česku byl oceněn za základní výzkum slin klíšťat

Michail Kotsyfakis, řecký biolog působící v Biologickém centru Akademie věd ČR v Českých Budějovicích, se svým týmem z Parazitologického ústavu výrazně posunul hranice poznání v oblasti infekčních chorob přenášených klíšťaty.


Post
Věda a výzkum 28.9.2016

Plasy uvidí chemické pokusy i tmavou oblohu s hvězdami

Letošní Evropské noci vědců bude v Plasích dominovat chemie. Jednodušší pokusy představí veřejnosti studenti základních a středních škol, ty náročnější pak vysokoškolští pedagogové.


Post
Auto-moto 28.9.2016

Reagujete za volantem včas? Otestujte se zdarma!

Podzimní osvětová kampaň Bezpečně za volantem - péče o zrak 2016 se zaměřením na správný zrak za volantem spatřuje hlavní smysl akce v tom, že včasným odhalením a odborným řešením oční vady lze předejít vážným dopravním nehodám, na kterých má svůj podíl právě špatné vidění.


Post
Spotřební elektronika 20.9.2016

Studenti vyrobili nabíječku bez hranic. Funguje díky zvuku a světlu

Jedním z velkých problémů dnešní technologické doby je nedostatek baterky v našich smartphonech a tabletech. Tento nedostatek by mohla vyřešit Cool nabíječka, projekt Jiřího Zděnka a jeho partnerky Nikoly Fejtové z Jižních Čech.


Post
Příroda 17.9.2016

O Hlučínské jezero bude pečovat vodní kombajn

Vodní kombajn na sečení trav v Hlučínském jezeře bude kupovat město Hlučín. Zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek 15. září schválili rozpočtové opatření včetně 6 milionů korun na koupi lodě remorkérového typu se žací lištou.


Post
Počítače a internet 16.9.2016

Salomon, nejvýkonnější superpočítač v České republice, slaví své první narozeniny

Za rok od svého uvedení do provozu spočítal Salomon 435 projektů pro 448 uživatelů. Využilo se při tom více než 135 milionů jádrohodin, to je více než 3800 let nepřetržité práce laptopu se čtyřmi velmi výkonnými jádry.


Post
Vesmír 16.9.2016

V pátek 16. září nastane polostínové zatmění Měsíce

V pátek 16. září ve 21:05 SELČ nastane úplněk, kterému se podle tradice přezdívá „sklizňový“. Ten bude doplněn neobvyklým úkazem, při kterém Měsíc projde velmi blízko okraje zemského stínu a na zhruba 40 minut tak budeme očima svědky polostínového zatmění.


Post
Auto-moto 15.9.2016

Veselý Kopec navštíví desítky vozů BMW, přihlaste se taky

Majitelé vozů BMW se v neděli 9. října 2016 sjedou na Veselý Kopec, aby získali požehnání vozů při příležitosti svátku Andělů strážných. Přitom je čeká prohlídka skanzenu a celou akci zakončí spanilá jízda.


Post
Auto-moto 15.9.2016

Honza Toužimský a jeho nová láska: Motocykl Harley-Davidson V-ROD Muscle

Zpěvák kapely Arakain Honza Toužimský si ještě před startem podzimního turné s kapelou udělal radost! Pořídil si totiž zbrusu nový silný stroj, a v jeho případě nemůže být řeč o ničem jiném než o motocyklu Harley-Davidson.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA