Magazín / ARCHÍV

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec získal snímek „ISS a Slnko“
Slunce, obrovská horká plazmová koule, skrývající i přes úpornou snahu astronomů stále ještě mnohá nerozřešená tajemství, na snímku vytváří působivé pozadí ve srovnání s ním maličké Mezinárodní kosmické stanici.
Restaurace Městského domu je opět bez provozovatele
Po třinácti měsících odchází z Městského domu společnost Apetit, která tu provozovala restauraci – důvodem odchodu je hlavně dramatické zvýšení cen energií. Historický dům patřící městu od pondělí 8. srpna opět osiřel.
Odborníci z VFN varují: Křivka dožití obyvatel ČR se poprvé v historii otočila směrem dolů! Přitom náprava je úplně jednoduchá a zvládne ji každý z nás
Po celá desetiletí se v Česku prodlužovala střední délka dožití. U žen se postupně vyšplhala až na 81,9 roku a u mužů na 76,1 roku věku.
Na jubilejních frenštátských gulášových slavnostech uvařili nejlepší guláš Synci
Gulášové slavnosti ve Frenštátě pod Radhoštěm patří už třicet let k velkým a oblíbeným akcím Frenštátského kulturního léta. Letošní jubilejní ročník se už podruhé uskutečnil v nádherném prostředí přírodního Amfiteátru na Horečkách.
V Česku to řidičům projde, v zahraničí ne. Za jaké přestupky může na dovolené přijít překvapivá pokuta?
Specifická silniční pravidla v zahraničí dokáží při cestě na dovolenou nemile překvapit leckterého tuzemského řidiče.
Čtyři nejčastější projevy nemocného srdce v létě
Úžeh, úpal, angína, nebo nemocné srdce? Jak poznat, že jsou lidé pouze přehřátí kvůli horku, nebo že už jim hrozí srdeční kolaps?
Léto a antibiotika? Známe všechna fakta i záludnosti
Onemocnět během léta je za trest. Dobrou zprávou ovšem je, že málokdy je třeba nasadit antibiotika, protože většina infekcí je virová a organismus si s nimi dokáže poradit.
Desatero správné lékárničky
Zdravotní komplikace dokážou znepříjemnit nejednu dovolenou. Základem každé cesty ať už do zahraničí, nebo po Česku je proto dobře nachystaná lékárnička.
Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2022 získal snímek Kočičí oko
Mlhovina „Kočičí oko“ je známá svými úžasnými strukturami plynných obálek, oblouků a vzorů. Zatímco ty vzdálenější jsou poměrně snadno vysvětlitelné odvrháváním hmoty z „umírající“ centrální hvězdy, vznik těch nejúžasnějších vnitřních struktur stále způsobuje diskuze vědeckého světa.
Frýdek-Místek hledá opět ten nejlepší štrúdl! Budete to právě vy, kdo jej upeče?
Letošní gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí spolu s XII. Beskydskými rekordy vypukne už za necelé dva měsíce. Ale vy se už nyní můžete hlásit do tradiční soutěže o nejlepší štrúdl!
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí