Archív článků

16. 9. 2008 1:00:00

Netolice chtějí zrekonstruovat hřiště a postavit skatepark

NETOLICE - Částku okolo jednoho milionu korun bude potřebovat město Netolice na Prachaticku, které chce zrekonstruovat dětské hřiště a postavit skatepark.

Radní už schválili podání žádosti o dotaci i to, že pokud ji získají, uvolní z rozpočtu města v příštím další peníze jako vlastní podíl. "Náklady na revitalizaci hřiště za kulturním domem a stavba malého skateparku, který bude jeho součástí, je okolo milionu a my požadujeme něco přes osm set tisíc korun. K tomu bychom rádi přidali ještě asi dvě stě tisíc ze svého,“ řekl starosta Oldřich Petrášek (ODS). Pokud město dotaci od Evropské unie získá, s budováním by se mohlo začít na jaře příštího roku.

O vznik skateparku radnici požádalo několik místních dětí, které jinak nemají na skateboardech kde jezdit. Město jim chce vyjít vstříc už proto, že děti a mladí lidé sami projevili o plochu zájem a nechtějí jezdit někde po schodech a obrubnících.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Spánková laboratoř ve zlínské nemocnici navýšila počet lůžek, pacienti se tak dočkají pomoci dříve

Ze dvou na pět navýšila počet lůžek spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o reakci na obrovský zájem o vyše

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

Pátek bude znovu patřit farmářskému trhu na náměstí

Každé dva týdny nabízejí lokální prodejci své zboží v rámci farmářských trhů na valašskomeziříčském náměstí. Nejinak tomu bude v pátek 19. července.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA