Archív článků

16. 9. 2008 1:00:00

Na Šumavě vzniknou tři nové hraniční přechody

ŠUMAVA - Ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ) se dohodl se svým bavorským protějškem Otmarem Bernhardem na vzniku tří nových turistických hraničních přechodů.

"Ministři se dohodli, že vzniknou nové přechody Modrý sloup a Pod Poledníkem, které budou otevřeny od 15. června do 15. listopadu, a přechod Sedmiskalí, který bude otevřen celoročně," uvedl mluvčí ministerstva Jakub Kašpar. Ministři se podle něj dohodli, že na hraničním přechodu Sedmiskalí nebude sice strojově upravována lyžařská stopa, ale lyžaři přes něj budou moci jezdit.

Ministři také představili dvojjazyčnou publikaci Ochrana netopýrů v praxi, která se zabývá tímto chráněným druhem. "U nás je 24 druhů netopýrů a v Německu asi 21 druhů a jejich ochrana je velmi důležitá," dodal Kašpar.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Spánková laboratoř ve zlínské nemocnici navýšila počet lůžek, pacienti se tak dočkají pomoci dříve

Ze dvou na pět navýšila počet lůžek spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o reakci na obrovský zájem o vyše

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

Pátek bude znovu patřit farmářskému trhu na náměstí

Každé dva týdny nabízejí lokální prodejci své zboží v rámci farmářských trhů na valašskomeziříčském náměstí. Nejinak tomu bude v pátek 19. července.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA