Ekonomika / Finance

Hradec pronajme jedenáct nových bytů na Pražské třídě
Hradec Králové
Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu.
Loni bylo registrováno nejvíc nových živnostníků za poslední dekádu, přesto jejich celkový počet dlouhodobě stagnuje
Do podnikání na živnostenský list se v uplynulém roce pustilo 78 976 fyzických osob, což je o 15 % víc než v roce 2021 a nejvíc za posledních jedenáct let. Podle dat nadnárodní společnosti Dun & Bradstreet, která analyzuje obchodní data, se celkový počet registrovaných podnikatelů – fyzických osob nezapsaných v obchodním rejstříku – zvýšil jen o 6 846, na 2 179 373. Podnikatelská základna živnostníků se za poslední dekádu rozrostla jen o tři procenta.
YIT zkolaudovala projekt Koti Libeň v Praze 8
Praha 8
Developerská společnost YIT úspěšně zkolaudovala rezidenční projekt Koti Libeň. Ten čítá 140 bytů, dva ateliéry a jeden komerční prostor. Ke koupi aktuálně zbývá poslední volný byt. Noví obyvatelé se budou moci nastěhovat ve 2. čtvrtletí letošního roku.
Na co má spotřebitel právo? A jak se nenechat napálit? Pracovníci ČOI budou radit Přerovanům
Přerov
Obnovenou službu poradny České obchodní inspekce mohou každý první čtvrtek v měsíci využívat Přerované. Prozatím se rozjel zkušební provoz, a když bude mezi občany zájem, tak služba zůstane zachována natrvalo.
Nymburk letos přispěje nově i na opravy opěrných zdí na březích Valů
Nymburk každý rok podporuje majitele nemovitostí v historickém centru. Na nutné opravy jim přispívá prostřednictvím dotačního titulu. Rada města letos rozhodla o úpravě pravidel dotace, finance bude nyní možné využít i na opravu opěrných zdí na březích vodního toku Malých a Velkých Valů.
Ne všichni Bohumíňáci využívají příspěvek na bydlení, přitom na něj mohou mít nárok
Bohumíň
Přestože od ledna dosáhne na státní podporu v oblasti bydlení širší okruh lidí, v Bohumíně v posledních letech počet žadatelů o příspěvek trvale klesá.
Pozor na nespolehlivé firmy, je jich už víc než 26 tisíc
V loňském roce v ČR přibylo 2 159 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH nebo jsou označeny jako nespolehlivé osoby.
Buďte chytří a vydělejte na teplu!
Každou zimu z nedostatečně izolovaných domů utíká teplo za miliardy korun. Pro větší úspory byly zavedeny v rámci celé Evropy dotační izolační programy. I přesto mnoho drahocenného tepla končí bez využití doslova „ve vzduchu“.
Hejtmanství znovu podpoří dětská dopravní hřiště
Olomoucký kraj
Cyklisté patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu – a děti na kolech obzvlášť. Proto Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje výstavbu a modernizaci dětských dopravních hřišť, kde se malí cyklisté naučí pravidla bezpečné jízdy. Letos na ně dá čtyři milióny korun.
Kraj Vysočina pošle dotaci profesionálním hasičům. Pořídí za ni nový evakuační autobus
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina pošle během letošního jara šest miliónů korun na účet Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Jde o pravidelnou každoroční dotaci, kterou profesionální hasiči využívají např. na obměnu klíčových prostředků pro zvládání mimořádných událostí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

OBJEVY

3. února 1487

byla objevena námořní cesta do Asie. Bartolomeu Dias obeplul jako první Evropan jižní cíp Afriky a pronikl do Indického oceánu.

VESMÍR

3. února 1966

na Měsíci přistála Luna 9. Byla to první sonda ze Země, která na zde měkce přistála.

HISTORIE

3. února 1926

byla v Praze zvláštním dekretem ustanovena čeština jako národní jazyk.