KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Nový Světlov disponuje řadou historických sálů a salonků pro pořádání společenských akcí
 
Autor / zdroj foto: Zámek Nový Světlov

Zámek Nový Světlov / Bojkovice

Původně pozdně gotický hrad, který byl v renesanci opevněn. Zámek Nový Světlov obstál při útoku Bočkajovců roku 1605, Švédů za třicetileté války i Turků a Tatarů roku 1663. Ve 40. letech 18. století byl upraven na zámek ve stylu tudorské gotiky. Nyní zde můžete najít regionální muzeum. K dispozici je řada historických sálů a salonků pro pořádání společenských setkání či oslav.

Zámek Nový Světlov je prestižním regionálním kulturním centrem s celoročním provozem. Hlavní divadelní a koncertní sál s podlahovým vytápěním a plnou klimatizací, s vynikajícím ozvučením a inteligentním osvětlením, má kapacitu minimálně 500 osob pro divadelní uspořádání. K dispozici je řada historických sálů a salonků pro pořádání společenských setkání, oslav a obchodních prezentací.

Restaurace na zámku nabízí kapacitu 68 míst. Je umístěna v přízemí jižního křídla v těsném sousedství hlavního sálu. Řešení je kompletně bezbariérové včetně moderních toalet. Návštěvníci mohou využít přilehlého parkoviště v těsné blízkosti hlavního vstupu. Zámecká kuchyně nabízí pokrmy a nápoje ze surovin renomovaných dodavatelů v optimální kombinaci kvality vs. ceny.


Z historie zámku
Landštejnové vystavěli kolem roku 1480 hrad Nový Světlov. Pocházeli z větve mocného roku Rožmberků. Pětilistá růže v rudém poli, kterou měli ve svém znaku Landštejnové, byla dědičkou osmicípé hvězdy Šternberků, posledních držitelů Starého Světlova. Osmicípou hvězdu, avšak se změněnou rudou barvou pole, převzalo do svého znaku starobylé městečko Bojkovice, které se po vystavění Nového Světlova stalo střediskem feudální oblasti o rozloze větší než 300 km čtverečních. Ctibor z Landštejna byl nejvýznamnějším držitelem hradu, v roce 1511 založil první cech v Bojkovicích soukenický. Dal také vystavět nad Bojkovicemi, asi uprostřed prostranství dnešního hřbitova, gotický kostelík sv. Jiří, z něhož se zachovalo jen několik kamenných gotických článků a zlomek okenní kružby s vytesanou pětilistou růží - znakem Landštejnů.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.