KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Zoo Dvorec je menší, ale příjemnou zoologickou zahradou.
Zoo Dvorec
Zoo Dvorec je menší, ale příjemnou zoologickou zahradou. 
Autor / zdroj foto: ZOO Dvorec

Zoo Dvorec / Borovany

Menší příjemná ZOO Dvorec nabízí návštěvníkům pohled na zvířata opravdu hodně zblízka. Přestože patří k nejmenším zoologickým zahradám v Česku, jsou tu k vidění hlavně velké šelmy, včetně lvů či bílých tygrů. Oblíbeným zpestřením návštěvy jsou komentovaná krmení. 

ZOO Dvorec byla založena v roce 2007 jako privátní, statut zoologické zahrady získala v roce 2012. 

Zaměřuje se převážně na zvířata z Afriky. Velmi se tu daří lvům, kteří se v zoo pravidelně rozmnožují. K vidění jsou ale i levharti, žanetky, šimpanzi, paviáni, želovy, pakoně, afričtí ptáci, psi hyenovití a nechybí ani místní hvězda v podobě hrocha. Ameriku zastupují například tapír, kapybara, drápkaté opičky či papoušci. Z evropských zvířat je největšími zástupcem medvěd hnědý, svůj výběh tu ale mají i rysi.

Asijskou zvířenu zastupuje gibon lar, který se zde opakovaně rozmnožuje, buvol domácí či velbloud dvouhrbý a jiná zvířata. Zoo Dvorec je druhou zoo v Česku, která chová vzácné tygry indické v bílé formě. 

Zajímavostí je terárium Venomous s největší a hlavně kompletní sbírkou kober rodu Naja v Evropě. 

Zoo nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky, připraveno je pro ně dětské hřiště, krmení koziček a každoročně zde probíhají akce pro děti. Starší děti si mohou vyzkoušet své znalosti na stezce "Zvířata našich lesů". Během roku probíhají komentovaná krmení, zážitkové programy, akce různého zaměření. 

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby i cen vstupného najdete na webu Zoo Dvorec.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.