KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Sysel žijící v ZOO Hluboká. Ilustrační foto.
Sysel žijící v ZOO Hluboká. Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay

ZOO Hluboká nabízí mimo jiné i vzácnou expozici mravenců

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

ZOO Hluboká se neustále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony. Proto stojí za to navštívit ji vícekrát. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete jinde těžko hledat.

ZOO Hluboká se nachází zhruba 13 kilometrů od Českých Budějovic. Je snadno dostupná. Můžete se do ní vydat klidně po cyklostezce či lodí po Vltavě. Z přístavu pak jezdí přímo do zoologické zahrady vláček, což je pro děti krásný zážitek.

Vzhledem k tomu, že se zoologická zahrada neustále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony, rozhodně stojí za to navštívit ji vícekrát. Zvířata z různých krajů a pavilonů tady můžete sledovat celý rok. V rámci komentovaných prohlídek s nimi můžete zažít jejich krmení. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete jinde těžko hledat.

Zoo Hluboká se může pochlubit také ohromnou různorodostí. Stále se v ní totiž něco děje. V zimě je vánočně nasvícená plná světýlek a efektů, můžete putovat v průvodu andělů za samotným Mikulášem, využít večerní nebo komentované prohlídky, dětská představení, herní odpoledne, dětské dny, příměstské tábory a spoustu dalších zajímavých akcí, při kterých se rozhodně nebudete nudit.

Výlet do zoo pak můžete spojit s návštěvou města Hluboká nad Vltavou. V pár kilometrů vzdáleném městě, kam se dostanete po hrázi Munického rybníka, najdete světoznámý zámek Hluboká, místní pivovar, sportovně-relaxační areál s dětským světem, minigolfem a lanovým parkem nebo přístav.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu ZOO Hluboká.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

LETECTVÍ19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

VĚDA19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

ŠKOLA19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

POZVÁNKA OBRAZEM