KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Hlučínské jezero.
Hlučínské jezero.
Autor / zdroj: Wikipedie

Hlučínské jezero nabízí vodní lyžování či projíždění na loďkách

HLUČÍN

Pokud patříte mezi ty, kteří dávají přednost koupání na přírodních koupalištích či přehradách, pak se vám jistě bude líbit u Hlučínského jezera. Patří mezi nejčistší v celém Moravskoslezském kraji. Můžete si tady také zajezdit na vodních lyžích nebo se projíždět na loďkách.

Hlučínské jezero vzniklo zatopením bývalé štěrkovny na jihozápadním okraji Hlučína. Jeho rozloha je 131,5 hektaru a nejvíce dosahuje hloubky čtyř metrů. Jezero je dlouhé 2,2 kilometru, takže se na něm dají pořádat závody ve veslování.

Jezero se využívá hlavně k rekreaci. Koupání je možné jak přímo v jezeře, tak ve dvou bazénech v přilehlém areálu. K opalování slouží travnatá nebo štěrková pláž. Hladina jezera se využívá k vodnímu lyžování a windsurfingu. Funguje zde také půjčovna loděk. Kromě rekreace se využívá také k rybolovu.

Nechybí ani několik sportovišť, takže si můžete zahrát minigolf, tenis či beach volejbal. V těsné blízkosti se nachází také autokemp. V létě se tady pořádá spousta kulturních akcí a víkendové diskotéky.

V okolí Hlučínského jezera vedou krásné cyklistické trasy, které potěší milovníky jízdy na kole. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat na velkém parkovišti. V případě, že přijedete autobusem, čeká vás k vodě přibližně kilometrová procházka ze zastávky.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště

Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat u

Navzdory koronaviru dárci krve o tradiční Mikulášský odběr nepřijdou

Mikulášský odběr připravila AGEL Transfúzní služba v Bruntále pro své dárce i v současném období koronavirové epidemie. Uskuteční se ve čtvrtek 3. a p

DNES SE STALO

OBJEVY

28. listopadu 1520

Ferdinand Magellan proplul průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

HISTORIE

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

DOPRAVA

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.