KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

MÚZYUM Lipských v Pelhřimově.
MÚZYum Lipských by měl navštívit každý milovník českých pohádek
MÚZYUM Lipských v Pelhřimově.  
Autor / zdroj foto: pelhrimovsko.cz

MÚZYum Lipských / Pelhřimov

Máte rádi pohádky Ať žijí duchové či Šest medvědů s Cibulkou? Pak byste měli zavítat do MÚZYa Lipských v Pelhřimově. Mimo jiné si tady můžete také poskládat vlastní scénu a vyfotit se fotopointem před hradem Krakovec.

Kdo by neznal "Jouzu" z filmu "Ať žijí duchové" nebo třeba "Cibulku a šest medvědů". Ano, řeč je o Lubomírovi Lipském, který společně s bratrem Oldřichem Lipským, jsou nejznámějšími rodáky města rekordů, Pelhřimova. Proto zde mají své muzeum, kde zavzpomínáte na nejznámější české filmy, které režíroval Oldřich nebo v nich hrál Lubomír, či snad naopak anebo dokonce oboje...

Až se projdete procházkou filmů od "Ať žijí duchové, přes "Jáchyme hoď to do stroje" až třeba po "Limonádového Joeho" a připomenete si opravdové klasiky české kinematografie, můžete si prohlédnout ocenění, kterých rodina Lipských dosáhla. K vidění je zde i cena Thalie, kterou obdržel Lubomír Lipský. Prohlédnout si můžete exponáty z filmů, rodinné fotografie a mnohem víc. Zkrátka žádný milovník české kinematografie by toto MÚZYum neměl vynechat.
Součástí expozice je interaktivní scéna z filmu Ať žijí duchové, kde si můžete poskládat vlastní scénu a vyfotit se fotopointem před hradem Krakovec.


OTEVÍRACÍ DOBA
červen až září
pondělí - pátek
9:00 - 12:30 13:00 - 17:00 
sobota
10:00 - 12:30 13:00 - 17:00
neděle, státní svátky
10:00 - 12:30 13:00 - 17:00 

Říjen až květen
pondělí - pátek
9:00 - 12:30 13:00 - 17:00 
sobota
9:00 - 12:30 
neděle, státní svátky
zavřeno

VSTUPNÉ
Dospělí: 25 Kč 
Senioři, studenti, děti: 15 Kč

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.