KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Regionální muzeum v Chrudimi.
Regionální muzeum v Chrudimi
Regionální muzeum v Chrudimi. 
Autor / zdroj foto: Regionální muzeum v Chrudimi

Regionální muzeum v Chrudimi / Chrudim

 Regionální muzeum v Chrudimi sídlí v novorenesanční budově z let 1897-1898 v centru města. Vzniklo v roce 1892 jako Průmyslové muzeum pro východní Čechy v Chrudimi. V současnosti pořádá krátkodobé výstavy, ke kterým školám nabízí výukové programy. V muzeu si mimo jiné prohlédnete kolekci 42 plakátů významného českého secesního umělce.

Muzeum spravuje bohatý sbírkový fond z oboru regionální vlastivědy, přírodních věd a výtvarného umění. Každoročně realizuje kolem deseti krátkodobých výstav, školám nabízí výukové programy k výstavám, pořádá přednášky a vydává periodikum Chrudimské vlastivědné listy, Chrudimský vlastivědný sborník a další odborné publikace.


Alfons Mucha - Plakáty
Prohlédněte si kolekci 42 plakátů významného českého secesního umělce doplněnou audiovizuální projekcí, grafickými listy a trojrozměrnými exponáty. Výstava je doplněna výběrem grafických listů jeho významného díla Documents D`ecoratifs a dvěma kovovými talíři s potiskem hlav dvou orientálních dívek, zhotovených v Paříži v 90. letech 19. století.

Mozaika dějin z regionu
Na prohídce se seznámíte s dějinami města Chrudimi. Během prohlídky budete procházet temným koridorem, ve kterém postupně objevíte dvanáct prostorových scén. Jejich prostřednictvím se přenesete přímo do víru událostí, které ovlivnily historii města i chrudimského regionu. Každý ze dvanácti výjevů je oživen dynamickým osvětlením a zvukovou nahrávkou. Jednotlivé scény jsou doplněny o autentické sbírkové předměty, vystavené v osvětlených vitrínách ve stěnách koridoru.

Lidový nábytek
Poslední z trvalých expozic představuje interiér jídelny dle architekta Jana Kouly z roku 1900, doplněný lidovou světnicí s malovaným nábytkem regionálního charakteru z konce 19. století.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.