KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

ŠKODA Muzeum oživuje příběh Václava Laurina a Václava Klementa. Děti provede maskot. Vyzve je k plnění různých úkolů
 
Autor / zdroj foto: ŠKODA Muzeum

ŠKODA Muzeum / Mladá Boleslav

ŠKODA Muzeum oživuje příběh Václava Laurina a Václava Klementa, kteří v roce 1895 založili v Mladé Boleslavi společný podnik ŠKODA. Ten tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. interaktivní herní stůl ŠKODA Lab, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky. Děti mohou shlédnout i film Krtek a autíčko. Průvodcem dětí v muzeu je ŠKODA maskot, který děti zve k dobrodružné cestě po muzeu a k plnění různorodých úkolů.

Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě výměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost. Kromě prohlídek v mnoha jazycích jsou nabízeny doplňkové služby, například pro skupiny a děti. Ideálním rozšířením návštěvy muzea je prohlídka přilehlých výrobních provozů. Tím se vše propojí ve fascinující cestu časem historií automobilů.

Stejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Pocítí, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů, budou svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Návštěvníci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě ŠKODA AUTO otevřené dveře.


Prohlídky pro děti
V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. interaktivní herní stůl ŠKODA Lab, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky a mohou shlédnout i film Krtek a autíčko. Průvodcem dětí v muzeu je ŠKODA maskot, který děti zve k dobrodružné cestě po muzeu a k plnění různorodých úkolů vztahujících se k expozici.

Prohlídky pro zrakově znevýhodněné
Osoby se zrakovým znevýhodněním jsou vítány. Muzeum je z velké části osvětleno denním světlem, proto je doporučena návštěva v čase, kdy je jeho intenzita nejvyšší. Průvodci jsou také vyškoleni k vedení hmatové prohlídky.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.