AKTUÁLNĚ / Společnost

12.11.2010

Ve Slavičíně stojí Strom přání, lidé mohou udělat radost dětem z domova

SLAVIČÍN

Ve slavičínském Leja Salonu vyrostl Strom přání, pod kterým je album s obrázky představujícími vánoční přání dětí z dětských domovů v Bojkovicích a Smolině. Lidé mohou některý z vyobrazených dárků koupit.

Strom přání se ve Slavičíně pořádá už potřetí. Například loni nalezly díky této akci děti z dětských domovů pod vánočním stromem lego, knížky, plyšového slona, kočárek s panenkou, kosmetiku, kopací míč nebo třeba taneční podložku.

"Děti nemohou za to, že Česko kvůli současné legislativě upřednostňuje ústavní péči nad profesionální pěstounskou péčí v náhradní rodině. To nejmenší, co jim můžeme dopřát, je alespoň radost nad vysněným dárečkem, i když rodinu jim to nenahradí," řekla organizátorka projektu Markéta Smílková.

Vedle věcí je možné dětem zpříjemnit svátky, a to už i Mikuláše, různými dobrotami. "Za vše jsou oba dětské domovy velmi vděčné," uvedla Smílková.

Ti, kteří nemají cestu do Slavičína, naleznou aktuální seznam přáníček na facebooku v profilu Leja salon. Zde jsou umístěny také fotky a video z předání dárků v domovech. Fotky i videa jsou důkazem toho, že každý dáreček zpod slavičínského Stromu přání opravdu doputoval k dítěti.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru musí minimálně na týden zastavit

Jediná pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho ze svých pracovníků přerušit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do ka

DNES SE STALO

HISTORIE

15. ledna 1940

byla ve francouzském městě Agde zformována 1. československá pěší divize.

PŘÍRODA

15. ledna 1991

byla zřízena přírodní rezervace Třímanské skály. Rezervace leží v přírodním parku Horní Berounka. Jižní polovinou chráněného území prochází červeně značená turistická cesta.

IT

15. ledna 2001

byla spuštěna anglická Wikipedie, první z jazykových mutací Wikipedie.

POZVÁNKA OBRAZEM