AKTUÁLNĚ / Společnost

Ve Slavičíně stojí Strom přání, lidé mohou udělat radost dětem z domova

SLAVIČÍN

Ve slavičínském Leja Salonu vyrostl Strom přání, pod kterým je album s obrázky představujícími vánoční přání dětí z dětských domovů v Bojkovicích a Smolině. Lidé mohou některý z vyobrazených dárků koupit.

Strom přání se ve Slavičíně pořádá už potřetí. Například loni nalezly díky této akci děti z dětských domovů pod vánočním stromem lego, knížky, plyšového slona, kočárek s panenkou, kosmetiku, kopací míč nebo třeba taneční podložku.

"Děti nemohou za to, že Česko kvůli současné legislativě upřednostňuje ústavní péči nad profesionální pěstounskou péčí v náhradní rodině. To nejmenší, co jim můžeme dopřát, je alespoň radost nad vysněným dárečkem, i když rodinu jim to nenahradí," řekla organizátorka projektu Markéta Smílková.

Vedle věcí je možné dětem zpříjemnit svátky, a to už i Mikuláše, různými dobrotami. "Za vše jsou oba dětské domovy velmi vděčné," uvedla Smílková.

Ti, kteří nemají cestu do Slavičína, naleznou aktuální seznam přáníček na facebooku v profilu Leja salon. Zde jsou umístěny také fotky a video z předání dárků v domovech. Fotky i videa jsou důkazem toho, že každý dáreček zpod slavičínského Stromu přání opravdu doputoval k dítěti.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.