AKTUÁLNĚ / Společnost

12.11.2010

Ve Slavičíně stojí Strom přání, lidé mohou udělat radost dětem z domova

SLAVIČÍN

Ve slavičínském Leja Salonu vyrostl Strom přání, pod kterým je album s obrázky představujícími vánoční přání dětí z dětských domovů v Bojkovicích a Smolině. Lidé mohou některý z vyobrazených dárků koupit.

Strom přání se ve Slavičíně pořádá už potřetí. Například loni nalezly díky této akci děti z dětských domovů pod vánočním stromem lego, knížky, plyšového slona, kočárek s panenkou, kosmetiku, kopací míč nebo třeba taneční podložku.

"Děti nemohou za to, že Česko kvůli současné legislativě upřednostňuje ústavní péči nad profesionální pěstounskou péčí v náhradní rodině. To nejmenší, co jim můžeme dopřát, je alespoň radost nad vysněným dárečkem, i když rodinu jim to nenahradí," řekla organizátorka projektu Markéta Smílková.

Vedle věcí je možné dětem zpříjemnit svátky, a to už i Mikuláše, různými dobrotami. "Za vše jsou oba dětské domovy velmi vděčné," uvedla Smílková.

Ti, kteří nemají cestu do Slavičína, naleznou aktuální seznam přáníček na facebooku v profilu Leja salon. Zde jsou umístěny také fotky a video z předání dárků v domovech. Fotky i videa jsou důkazem toho, že každý dáreček zpod slavičínského Stromu přání opravdu doputoval k dítěti.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM