Zpravodajství

Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života 6 a půl tisíce věcí
Ostrava
Úspěšné ostravské reuse centrum, které čtvrtým rokem provozuje společnost OZO Ostrava, se už zapsalo do povědomí i srdcí mnoha Ostravanů i lidí z širokého okolí. Každý měsíc zde zhruba tisíc lidí nakoupí starší předměty, které jiní darovali za účelem jejich opětovného použití. Průměrný nákup 6 věcí zde pořídíte za 156 Kč. Ty putují přímo na účet sbírky Veřejná zeleň města Ostravy, z níž pak OZO podporuje projekty na výsadbu a údržbu ostravské zeleně.
Bezplatné vyšetření znamének v 15 městech dnes začíná v Opavě
Bezplatné vyšetření pigmentových znamének ve speciálním stanu mohou ode dneška podstoupit lidé v 15 městech republiky. Umožní to veřejně prospěšná akce Spolu proti melanomu, která se koná ve dnech 13. května až 6. června.
V krnovské porodnici nabízí zapůjčení monitoru dechu zdarma
Krnov
Krnovská porodnice připravila další novinku pro rodiče novorozenců. Tentokrát jde o zapůjčení monitoru dechu až na půl roku zdarma. První maminka, která v květnu porodila v krnovské porodnici, už využila tuto novou nabídku.
V minulém týdnu přibylo v Jihočeském kraji 83 případů černého kašle, za letošek jich bylo v kraji potvrzeno 1 674
Jihočeský kraj
V průběhu roku zaznamenali jihočeští hygienici celkem 1 674 případů černého kašle /pertuse/. V minulém týdnu přibylo v Jihočeském kraji 83 nových případů, to je o 32 méně, než byl týdenní přírůstek v předchozím týdnu.
Osmý ročník Týdne náhradního rodičovství v Libereckém kraji se spojí s oslavou Mezinárodního dne rodiny
Liberecký kraj
Již osmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji koná od 13. do 19. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují tematice pěstounství. Pro veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jako jsou zahradní slavnost, kontaktní kampaně v České Lípě či druhý ročník akce Krajský den rodiny. Záštitu nad 8. ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Plynaři roku jsou ze Šumperka. Na stupních vítězů stanuli také studenti z Prahy a Kyjova
ČR
Mezinárodní středoškolská soutěž PLYNAŘ ROKU 2024 zná své vítěze: Zlato vybojovala dvojice žáků ze šumperské Střední školy řemesel, druhé místo získali studenti pražské Střední odborné školy Jarov a bronzovou medaili si odnesl tým Střední školy polytechnické Kyjov. Klání řemeslníků vyvrcholilo veřejným finále na Stavebním veletrhu v Brně.
Ve Frýdku-Místku začaly působit terapeutické skupiny pro mladé
Frýdek-Místek
Duševní zdraví a osobní rozvoj mladé generace podporují nově otevřené tzv. terapeutické a seberozvojové skupiny ve Frýdku-Místku.
Děti ze ZŠ Štolcova získají opravené hřiště, využijí jej od září
Brno
Rekonstrukce se dočká hřiště Základní školy Štolcova, kterou navštěvují děti s autismem a mentálním handicapem. Rada města Brna na dnešním zasedání schválila, že opravy nyní nevyhovující plochy provede firma BESTBUILD, s. r. o, za necelé čtyři miliony korun bez DPH. Hotovo bude během léta.
Město Zlín má novou vyhlášku regulující hazard
Zlín
Statutární město Zlín zavádí nová pravidla pro regulaci hazardu. Obecně závazná vyhláška o určení míst, na kterých se mohou provozovat hazardní hry, nahrazuje dosud platnou vyhlášku. Zastupitelé města o tom rozhodli ve čtvrtek 25. dubna s tím, že současně upravili také pravidla pro určování míst, kde se hazard povoluje.
Zastávku MHD na sídlišti čeká obnova
České Budějovice
Oprava frekventované zastávky městské hromadné dopravy Václava Talicha na sídlišti Šumava začne 29. dubna. Na místě se bude pracovat po etapách až do 10. června.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Katastrofy

25. května 1891

byl na Jubilejní zemské výstavě v Praze poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

Sport

25. května 1998

vystoupil na nejvyšší horu světa Mount Everest první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

Vesmír

25. května 1961

uvedl prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.