Zpravodajství

Požár autobusu na ostravském terminálu Hranečník
Ostrava
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u požáru motoru naftového autobusu Irisbus, který stál prázdný na okraji dopravního terminálu v Ostravě-Hranečníku mimo zastávky. Při hašení se nadýchal kouře řidič, pomáhající kolegovi s hašením. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující.
Trutnov zřídí provizorní parkoviště na Zelené Louce
Trutnov
Z důvodu rekonstrukce obchodního domu Kaufland a přilehlých parkovišť ubyde prostor, kde mohou zaparkovat svá vozidla obyvatelé Tiché ulice na Zelené Louce. Trutnovská radnice se proto rozhodla zřídit dočasné parkoviště, aby tamním obyvatelům alespoň částečně usnadnila parkování.
Automatická laboratorní linka odhalí protilátky v krvi proti viru SARS-CoV-2
Ostrava
Ústav laboratorní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava nyní začal plně automatickou laboratorní linku využívat i pro vyšetření na přítomnost protilátek proti onemocnění covid-19. Pomocí nově zavedené metody tak mohou zájemci informaci o množství protilátek v těle získat už ve stejném dni, kdy jim je odebrána krev.
Základní škola O. Nedbala v Budějovicích bude mít nový výtah
České Budějovice
Především pohybově postiženým osobám bude sloužit nový výtah v Základní škole O. Nedbala. Škola se tak zpřístupní všem, kteří mají nějaký hendikep.
Slezská nemocnice v Opavě otevřela nové očkovací centrum v Kravařích
Opava / Kravaře
Slezská nemocnice v Opavě otevřela druhé očkovací místo. Po úspěšném jednání zástupců Slezské nemocnice, města Kravaře a MS kraje tak došlo ke zvýšení očkovací kapacity na Opavsku.  
V Nemocnici AGEL Podhorská funguje doléčovací jednotka pro postcovidové pacienty
Bruntál / Rýmařov
Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.
Výsledky soutěže na podobu bývalé pily představí Valašské Meziříčí online
Valašské Meziříčí
Současná doba nepřeje výstavám ani veřejnému představování projektů. Valašskomeziříčská radnice se proto rozhodla seznámit občany s výsledky soutěže na využití pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily ve čtvrtek 8. dubna od 20.00 hodin formou online besedy.
Dvě samice zubrů z Tábora rozšířily stádo v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice
Milovice
Dvě samice zubra evropského ze Zoologické zahrady v Táboře přijely do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Samice jménem Tara a Norisa tam rozšířily stádo zubrů, které rezervaci obývá od roku 2015.
Děti se se zdravotním klaunem setkávají v Nemocnici Pelhřimov on-line
Pelhřimov
V herně dětského oddělení pelhřimovské nemocnice probíhá každou středu on-line setkání hospitalizovaných dětí se zdravotním klaunem. Dříve klaun docházel dvakrát do měsíce přímo na oddělení.
Dva řidiči pod vlivem
Přerovsko
Jednoho řidiče na Přerovsku pod vlivem alkoholu odhalila policejní hlídka v neděli dopoledne a druhého o den později.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

TECHNIKA

13. dubna 1960

USA spustily Transti 1-B, první satelitní navigační systém na světě.

KULTURA

13. dubna 1870

bylo otevřeno Metropolitní muzeum umění v New Yorku.

KATASTROFY

13. dubna 1618

došlo na Velký pátek k požáru města Třeboně, při kterém shořela většina domů.