Zpravodajství

Naboural a nadýchal okolo 2 promile
Šternberk
Velmi draho přijde páteční nehoda 55letáho řidiče. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena jen na 50 000 korun, ale za nadýchané 2 promile mu jistě policisté sumu navýší a za volant se asi taky hned tak nedostane.
Pacienti v nejtěžším stavu mají v Nemocnici AGEL Přerov k dispozici nové a moderní oddělení ARO
Přerov
Nové interiéry, větší kapacita a moderní vybavení – takto lze jednoduše shrnout výsledek rekonstrukce a modernizace oddělení ARO Nemocnice AGEL Přerov.
Krnov se pustil do systematického řešení adaptace krajiny na klimatickou změnu
Krnov
Zastupitelstvo města Krnov schválilo zahájení prací na monitoringu lesů, zemědělských ploch i zastavěných částí města, jejichž cílem je připravit krajinný plán adaptace celého území na klimatickou změnu.
Otevření otrokovického pumptracku se zúčastnili jezdci z Česka I Slovenska
Otrokovice
Závody uspořádané v rámci slavnostního otevření nové pumptrackové dráhy přilákaly do Otrokovic jezdce z Česka i Slovenska.
Lesního dělníka na Bruntálsku vážně zranil padající strom
Heřmanovice
Při kácení stromu byl v pondělí na Bruntálsku vážně zraněn třicetiletý muž. Do katastru obce Heřmanovice vyjela pozemní posádka rychlá zdravotní pomoci a vzlétl vrtulník.
O dostavbě Vítězného náměstí rozhodne mezinárodní architektonická soutěž
Praha
Hlavní město Praha a městská část Praha 6 daly zelenou vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu tzv. 4. kvadrantu Vítězného náměstí.
Interní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov získalo plejádu nového vybavení
Prostějov
Celou škálu nových přístrojů nakoupila Nemocnice AGEL Prostějov pro své interní oddělení, které zajišťuje pacientům péči ve všech specializacích interního lékařství.
Ve Znojmě bude rozšířena kapacita mateřských škol. Nová třída bude přijímat děti již od dvou let
Znojmo
V rámci balíčku První pomoci vznikne ve Znojmě pro nejmenší nová třída mateřské školy. Bude určena pro děti již od dvou let.
Olomoucký kraj plánuje pořízení dalších nových sanitek
Olomoucký kraj
Modernizace vozového parku Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje bude pokračovat. Hejtmanství aktuálně připravuje žádost o dotaci, jejímž cílem je získat peníze na 25 až 32 moderních záchranářských vozidel. Dotace by pokryly většinu nákladů.
Nezletilý řídil vozidlo, po nehodě nadýchal 2 promile
Slušovice
Zlínští kriminalisté se od sobotní noci zabývají dopravní nehodou, k níž došlo ve Slušovicích u místního hudebního klubu.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

16. srpna 1717

porazil princ Evžen Savojský Turky v rozhodující bitvě u Bělehradu, čímž rozhodl válku proti Osmanské říši ve prospěch habsburské monarchie.