Zpravodajství

Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Brno má další nové vozy MHD, tentokrát 31 klimatizovaných autobusů SOR
Brno
Brňané se mohou těšit na svezení v nových klimatizovaných autobusech. Dopravní podnik města Brna využil opce a nakoupil dalších 31 autobusů SOR NS 12. První čtyři vozy dorazily do Brna dnes, zbývající výrobce SOR Libchavy dodá postupně do konce roku. Dvacítka jich po městě jezdí už od roku 2020.
Od 26. do 28. května bude v okolí Valašských Klobouk probíhat vojenský výcvik s účastí vzdušných sil
Valašské Klobouky
Od čtvrtku 26. května do soboty 28. května bude v okolí Valašských Klobouk probíhat vojenský výcvik předsunutých leteckých návodčí v součinnosti s letectvem.
Praha v nové vyhlášce aktualizuje místa se zákazem konzumace alkoholu
Praha
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nově se bude jednat celkem o 1 056 míst.
Praha v nové vyhlášce aktualizuje místa se zákazem konzumace alkoholu
Praha
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nově se bude jednat celkem o 1 056 míst.
Varování slaví úspěch, žena díky informační ceduli nepřišla o statisíce
Hradecko
Fiktivní bankéř a fiktivní policista zaútočili včera v dopoledních hodinách na 38letou ženu z Hradecka. Namluvili ji, že si na ní chce nějaká osoba vzít úvěr. A aby tomu zabránila, musí si vzít úvěr sama.
Olomoucký kraj si poradí s odpady
Olomoucký kraj
Unikátní projekt na systém nakládání s odpady se rozbíhá v Olomouckém kraji. Do dvou let by v Olomouci měla vyrůst centrální dotřiďovací linka, která by zpracovávala odpad z celého kraje.
Vrátil peněženku s šestnácti tisíci
Zlínsko
Velmi příjemně překvapený byl v neděli odpoledne pětatřicetiletý muž z obce u Valašských Klobouk, když mu zavolali policisté ze Slavičína, že mu chtějí vrátit jeho ztracenou peněženku, dokonce i s doklady a s velkým obnosem peněz.
Plzeň se připravuje na nástup ukrajinských dětí do základních škol
Plzeň
Plzeň se připravuje na nástup ukrajinských dětí do svých základních škol od září 2022. Ve třídách upravuje počty míst, kde je to možné, vytipovala také volné a pro výuku vhodné prostory, z nichž vzniknou nové třídy.
Zelené plíce královské Kadaně jsou bohatší o další třicet lip srdčitých
Kadaň
Další zelený zářez v rámci výsadby nových stromů má na svém kontě kadaňská radnice. Díky grantu Stromy Nadace ČEZ a městské pokladně tak nyní nově zakořeňuje 30 lip srdčitých na sídlišti C, konkrétně mezi Golovinovo a Zahradní ulicí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

21. května 1938

proběhla v Československu mobilizace, na hranicích bylo umístěno 400.000 mužů.

AUTO-MOTO

21. května 1898

sestrojila automobilka Tatra první automobil Präsident ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.

TECHNIKA

21. května 1881

se uskutečnilo první praktické použití telefonu v Praze: Majitel vysočanského cukrovaru Bedřich Frey si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře.