Zpravodajství

Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok
Možnost darování krve mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem.
Cyklisté s přilbou dostávali na Střeleckém ostrově dárky
Litoměřice
Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s Policií ČR a městskou policií uspořádalo v pondělí 26. července preventivní akci Bez přilby už nevyjedu
Nejvyšší správní soud potvrdil zákaz tzv. pivních kol v ulicích metropole
PRAHA
Nejvyšší správní soud po více jak roce a půl ukončil spor ohledně zákazu tzv. pivních kol v ulicích Prahy a potvrdil správnost opatření obecné povahy, které hlavní město vydalo, aby předešlo jízdám beerbiků zvláště v centru města.
Z trutnovských ulic začnou mizet vraky
Trutnov
Vraky a dlouhodobě odstavená vozidla v ulicích, to je problém, který trápí řadu měst. Městská policie Trutnov momentálně eviduje 25 takových vozidel. Ty postupně z ulic zmizí.
Seniortaxi bude zajíždět i do městských částí Opavy
Opava
První zářijový den loňského roku vyjel do ulic Slezské metropole červený automobil s nápisem Senior taxi, který mohou Opavané starší 70 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P využívat k cestám k lékaři, na rehabilitaci nebo třeba na úřad.
Místo výhry přišla důvěřivá žena o 40 000 korun
Litovelsko
Žena z Litovelska skočila na lep neznámému podvodníkovi, který se vydával na sociální síti za kolegyni z práce a přišla o velkou sumu peněz.
Kraj i chemička závazky dobrovolné dohody dodržely
Moravskoslezský kraj
Dobrovolné dohody s průmyslovými podniky zavazují k aktivitám nad rámec zákona. Je to jedna z cest, jak zmírnit zatížení životního prostředí v regionu. Své sliby splnily, i když kvůli pandemii koronaviru nebyla naplněna finanční výše některých závazků.
Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí
Bohumín
Tradiční besedy s obyvateli okrajových částí města plánuje po koronavirové pauze obnovit vedení Bohumína.
Po úderu blesku hořela střecha rodinného domku
Rýmařovsko
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na pondělí 1 u požáru sedlové střechy rodinného domku v obci Tvrdkov, která začala hořet po úderu blesku.
Hradecký učitel se zařadil mezi TOP 10 pedagogů v Evropě
Hradec Králové
Poprvé ve své stoleté historii vyhlásila prestižní organizace pro vzdělávání JA Europe cenu pro učitele roku (JA Europe Teacher of the Year Award). Mezi deseti nejvýše hodnocenými pedagogy z celého kontinentu se umístil Zdeněk Pospíšil, zástupce ředitelky OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

28. července 1914

vyhlásilo Rakousko-Uhersko válku Srbsku a začala první světová válka.

KATASTROFY

28. července 1976

při pádu letadla Iljušin Il-18 Československých aerolinií na lince z Prahy do Bratislavy zemřelo 37 osob. Byla to nejtragičtější událost v historii Československých aeroliniích.

HISTORIE

28. července 1420

proběhla korunovace Zikmunda Lucemburského za českého krále, i přesto, že byl 14. července poražen v Bitvě na Vítkově.