Zpravodajství

Zákaz návštěv v třinecké nemocnici
Třinec
Rozhodnutím ředitele Nemocnice Třinec je s ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci, z preventivních důvodů, vyhlášen od 21. října 2021 zákaz návštěv, a to až do odvolání.
Slezské gymnázium v Opavě má novou moderní elektroinstalaci
Opava
Secesní budova opavského Slezského gymnázia má díky rekonstrukci elektroinstalace modernější vybavení. Součástí projektu byl nový kamerový systém a školní rozhlas, také například docházkový a stravovací systém.
Pardubice uzavírají sezónu, vrací se Player a Kaiserwalzer
Pardubice
V sobotu se uzavře sezóna na centrální překážkové dráze v Pardubicích. Na programu je osmička dostihů, jejichž pole sice nejsou povětšinou početná, ovšem vrcholu programu kvalita neschází.
Krnovská porodnice má jedinečné resuscitační lůžko pro novorozence
Krnov
Vyhřívané lůžko Panda za 800 tisíc korun pořídilo Sdružené zdravotnické zařízení Krnov pro svoji porodnici. Jedinečné zařízení bude umístěno na operačním sále, kde přichází na svět děti akutními či plánovanými císařskými řezy.
S ročním dítětem bydleli ve stanu v lese
Ostrava
S případem nezodpovědného chování rodičů se setkali tuto neděli ve večerních hodinách ostravští strážníci, kteří při kontrole osob bez přístřeší v Bělském lese narazili na stan, ze kterého se ozýval intenzivní dětský pláč.
Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci
Bohumín
Ani covid nesrazil Bohumín z prvního místa v Plavecké soutěži měst. Ve skupině měst do 50 tisíc obyvatel zvítězil v bodovém hodnocení, napříč všemi kategoriemi pak dominoval v počtu účastníků. Do aquacentra si ve středu i přes nutnost prokázat bezinfekčnost našlo cestu 659 plavců.
Krnovská nemocnice má v provozu další zubní ordinaci
Krnov / Horní Benešov
Dobrou zprávu pro tisíce lidí z Horního Benešova a okolí má krnovská nemocnice. Té se do nové zubní ordinace podařilo sehnat lékařku, která již ordinuje. První pacienti za sebou mají vstupní prohlídky a další stovky lidí vstupní prohlídky čekají.
V Nemocnici AGEL Prostějov jsou na pacienty s koronavirem připraveni
Prostějov
Nové rozvody kyslíku přímo na pokoje pacientů, obnova přístrojové techniky pro umělou plicní ventilaci i plán restrukturalizace personálu – to je jen část opatření, která v uplynulých týdnech zavedla Nemocnice AGEL Prostějov s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s koronavirem.
Nové dialyzační přístroje pro oddělení ARO Městské nemocnice Ostrava
Ostrava
Městská nemocnice Ostrava (MNO) má další nové přístrojové vybavení. Na červencovou dodávku deseti přístrojů pro chronickou dialýzu navázala poslední část projektu, a to dialyzační přístroje pro oddělení ARO.
Až pět let za neposílání páťáka do školy
Přerov
Až pět let za mřížemi hrozí devětadvacetileté ženě z Hranic za přečin ohrožování výchovy dítěte. Žena během září řádně neposílala svého nezletilého syna do školy.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VYNÁLEZY

25. října 1959

dostal profesor Jaroslav Heyrovský Nobelovu cenu za polarografické metody a jejich využití v analytické chemii (první Čechoslovák).

KULTURA

25. října 1948

vzniklo v Brně profesionální loutkové divadlo Radost.

VYNÁLEZY

25. října 1894

Václavské náměstí v Praze osvětluje elektrické pouliční světlo inženýra Křižíka.