Zpravodajství

Středočeský, Královéhradecký a Liberecký kraj se společně zavázali ke spolupráci při systematické podpoře geoparků
Středočeský kraj / Královéhradecký kraj / Liberecký kraj
Memorandum o vzájemné spolupráci při systematické podpoře geoparků podepsali hejtmani Středočeského, Královéhradeckého a Libereckého kraje.
Liberec předal školákům a veřejnosti nová sportoviště za 32 milionů. Jedno si hned vyzkoušela i olympionička Zuzana Hejnová
Liberec
Dvě zbrusu nová a moderně zrekonstruovaná sportoviště předalo město Liberec do užívání žákům ze základních škol Kaplického a Broumovská. Obě plochy mají sloužit primárně pro tělovýchovné aktivity školáků, používat je budou rovněž sportovní kluby, spolky, ale i široká veřejnost.
Mostecká nemocnice má nový přístroj. Pomůže zvládnout dětským pacientům magnetickou rezonanci
Most
Mostecká nemocnice v těchto dnech navyšuje kapacitu vyšetření u dětí, které potřebují magnetickou rezonanci v celkové anestezii. Umožňuje jí to zcela nový anesteziologický přístroj k magnetické rezonanci (MR), který je vybavený nezbytnou příslušnou technikou.
Reflexní prvky pro školáky
Příbram
Město Příbram se preventivními programy snaží zvýšit bezpečnost chodců. V tomto týdnu strážníci městské policie u základních škol rozdávají reflexní prvky.
Den zubů poradil dětem z dětských domovů
Valašské Meziříčí
V pořadí již třetí ročník osvětové akce zaměřené na prevenci a správnou zubní hygienu u dětí z dětských domovů proběhl ve Valašském Meziříčí. Opět ji uspořádalo Zubní Centrum na Křižné ve spolupráci s městem a dalšími organizacemi.
Otrokovice vyběhaly pro děti v Gambii přes 100 tisíc korun
Otrokovice
Tradiční charitativní nesoutěžní Běh pro Gambii včera odpoledne ovládl okolí atletického stadionu TJ Jiskra na Štěrkovišti v Otrokovicích. Žáci otrokovických základních škol spolu s několika dospělými především z řad učitelů se rozhodli zdolat přibližně kilometrový okruh, aby dětem z Gambie mohli přispět finančním obnosem, který usnadní jejich cestu za vzděláním.
Plzeňskou kartu získají zdarma i děti s odkladem povinné školní docházky
Plzeň
Město Plzeň se rozhodlo usnadnit cestování městskou hromadnou dopravou rodinám s dětmi, které nenastoupily v září do prvních tříd základních škol a nezískaly zdarma Plzeňskou kartu. Přitom dovršily věku šesti let a ve vozech MHD mají povinnost platit jízdné.
Nová sbírka DARUJ F-M podpoří vybudování stezky pro horská kola
Frýdek-Místek
Frýdek-Místek pokračuje se sbírkovým projektem DARUJ F-M. Prostřednictvím veřejné sbírky podpoří vybudování stezky pro horská kola, tzv. flow trail, na Palkovických hůrkách.
Frýdek-Místek školákům představí nabídku středních škol
Frýdek-Místek
Ve Frýdku-Místku se uskuteční tradiční Trh vzdělávání. Akce pomůže s výběrem střední školy nebo učebního oboru žákům posledních ročníků základních škol.
Hasiči v Ostravici zachránili paraglidistku, uvázla na stromě
Ostravaice
V Ostravici zasahovaly v sobotu 16. září 2023 tři jednotky hasičů u záchrany paraglidistky z koruny stromů. Žena ve výšce uvízla po neočekávaném střihu větru, událost se však obešla bez zranění.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo