Zpravodajství

Krevní centrum FN Ostrava vyzývá všechny zdravé dárce krve – přijďte co nejdříve k odběru
Ostrava
Operace se opět rozjely naplno, spotřeba krve je opravdu velká a zásoby rychle ubývají. Navíc se blíží léto a s ním každoročně i mnoho úrazů.
Most v prvním čtvrtfinále Superligy remizoval v Ostravě
Ostrava / Most
Letošní ročník celostátní Superligy malého fotbalu po rozvolnění protikoronavirových opatření pokračuje a hned spěje do svého letošního vyvrcholení, kterým bude na konci června Superfinále malého fotbalu.
„Koloběžkář“ se snažil uplatit policisty
Příbram
Až šest let pobytu za mřížemi hrozí muži, kterého výlet na elektrické koloběžce se zvrhl až k vyhrožování policistům a uplácení.
Detektor kovů odhalil granát
Hanušovice
V pátek odpoledne zavolal na linku 158 35letý muž z Hanušovicka, aby se s policisty podělil o svůj nebezpečný nález.
České Budějovice podpořily programátorskou soutěž
České Budějovice
Neinvestiční dotací ve výši 50 tisíc korun podpořilo město programátorskou soutěž s názvem Jihočeský hackathon
Zdravotníci vyrazí za dětmi na tábory s trenažérem defibrilátoru a „Andulami“
Třinec
Zatímco děti už pomalu balí batohy na letní tábory, zdravotníci z třinecké neziskové organizace MEDICA začínají chystat kufry plné obvazů, teploměrů a dalších zdravotních pomůcek.
Magistrát po útoku hackerů: funguje skoro vše, útoky se pravidelně opakují
Olomouc
Vše podstatné bylo obnoveno, nyní IT specialisté pracují na úpravách interních systémů a doladění posledních nefunkčních částí elektronické správy veřejných věcí. Souběžně přitom město musí čelit dalším útokům z různých míst světa.
Zbavili se několika tun odpadu, teď jim hrozí miliónová pokuta
Ostrava
Počátkem měsíce května ostravští strážníci přijali oznámení o založení černé skládky v Ostravě-Kunčičkách na ulici Pstruží. U obytných domů bylo vysypáno několik tun směsi odpadu, jehož obsahem byly staré pneumatiky, domovní odpad, dřevo i suť.
Zpronevěřil tři miliony a hrozí mu osm let vězení
ZLÍNSKO
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinili dosud netrestaného pětašedesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání zločinu zpronevěra kvůli machinacím v účetnictví skládky komunálních odpadů, při nichž si přišel minimálně na tři miliony korun. V případě odsouzení hrozí obviněnému osmiletý trest odnětí svobody.
Zlínský kraj rozdělí mimořádné dotace zaměstnancům v sociálních službách
Zlínský kraj
Za nasazení při plnění mimořádných úkolů v době epidemie Covid-19 dostanou pracovníci sociálních služeb odměny. Mezi 13 příspěvkových organizací poskytujících sociální služby kraj rozdělí celkem 107,67 milionu korun.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo