Zpravodajství

Dětský hospic Dům pro Julii je hotov. Od srpna se otevírá prvním klientům a jejich rodinám
Brno
Dlouholeté úsilí, přípravy a plány jsou u konce a město Brno dnes předává hotovou stavbu Domu pro Julii do užívání stejnojmenné organizaci. Péče o děti a mladistvé s nevyléčitelnými nemocemi se jeho srpnovým otevřením v České republice mění. Výstavbu hospice zajistilo na svém pozemku město Brno a o jeho fungování se postará nezisková organizace Dům pro Julii. Budova obklopená zelení se nachází v blízkosti domova pro seniory na Kociánce.
Modernizace stadionu u „Mládežky“ je hotová
Trutnov
Žáci Základní školy Mládežnická v Horním Starém Městě se od nového školního roku mohou těšit na moderní sportovní zázemí. Kompletní rekonstrukce stadionu je totiž hotová.
Klasik remizoval sérii s Technikou Brno
Frýdek-Místek / Brno
Po dvou prohrách v Brně se baseballisté Klasiku setkali s Technikou znovu tuto sobotu na domácím hřišti.
Mladý řidič nepřežil čelní náraz
Zlínsko
K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu odpoledne krátce před pátou hodinou v katastru obce Otrokovice. Zemřel při ní mladý muž.
Tropické teploty přinesly v Moravskoslezském kraji vlnu kolapsů
Moravskoslezský kraj
Řada tropických dní v první polovině července, kdy letní teploty opakovaně přesahovaly 30°C, vedla k nárůstu zásahů u pacientů s interními obtížemi, k nimž musejí vyjíždět záchranáři v Moravskoslezském kraji.
Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů
Ostrava
V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu.
Kontroly cyklistů a koloběžkářů budou pokračovat
Praha
Další celoměstská akce zaměřená na dopravní kázeň cyklistů a jezdců na koloběžkách proběhne koncem týdne, konkrétně od čtvrtka 18. do neděle 21. července. Kontroly budou probíhat nahodile ve strážníky vytipovaných lokalitách a v různých časových intervalech. Do čtyřdenní akce se každý den zapojí více jak 60 strážníků.
ŘSD dokončuje přípravnou fázi pro opravu průtahu Říčan u Prahy
Říčany
V těchto dnech ředitelství silnic a dálnic dokončuje přípravnou fázi pro rekonstrukci průtahu Říčan u Prahy – ulice Černokostelecké, silnice I/2. Ta spočívá v budování přístupové komunikace po níž, během rekonstrukce, povede objízdná trasa. Práce na samotné ulici Černokostelecké chtějí zahájit 1. srpna.
Frýdek-Místek opravuje sportoviště na Slezské
Frýdek-Místek
Sportoviště v ulici Jana Čapka na frýdeckém sídlišti Slezská bylo hodně využívané. Bohužel povrch byl značně opotřebovaný a komplikoval využití sportoviště.
Policisté se zaměřili na cyklisty
Zlínský kraj
V letním období se policisté ve Zlínském kraji více zaměřují na cyklostezky a kontrolují zejména povinnou výbavu jízdních kol.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Auto-moto

22. července 1894

proběhl první automobilový závod Paříž-Rouen. Prvním v cíli byl Jules-Albert de Dion, který ale se svým parou poháněným vozem hlavní cenu nezískal.

Letectví

22. července 1933

ukončil Wiley Post první sólový let kolem světa, který započal začal 15. července.

Sport

22. července 2007

získala česká fotbalová reprezentace do 20 let stříbro po prohře s Argentinou ve finále Mistrovství světa ve fotbale do 20 let v Kanadě.