Zpravodajství

Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů
Vedení radnice v Karolince hasí další problémy, které zanedbali v předcházejících letech jejich předchůdci. Pravděpodobně kvůli nedostatečné údržbě střechy městského úřadu (MěÚ) zatekla voda na začátku týdne do budovy a způsobila kolaps serveru počítačů městské agendy.
Zahájen prodej vstupenek na dostihovou sezónu
Pardubice
První březnový den se otevírá online prodej vstupenek na kompletní sezónu 2024. Pohodlně a v předstihu si lze už nyní pořídit vstupenky nejen na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, ale také na všech dalších devět dostihových dnů. V prodeji jsou stále také celoroční permanentky.
Další etapa stavebních úprav a modernizace hradecké ZUŠ Střezina začne na jaře
Hradec Králové
Město Hradec Králové pokračuje ve šňůře komplexních stavebních úprav jedné z největších uměleckých škol v republice ZUŠ Střezina na Slezském Předměstí. Na jaře by měla být zahájena druhá etapa, která spočívá v rekonstrukci zázemí vedení školy a pavilonů klasické a moderní hudby.
Tělocvična na Velké Dlážce dostane novou podlahu, ta stará slouží bezmála třicet let
Přerov
Sedmadvacet let sloužila podlaha v tělocvičně žákům ze Základní školy Velká Dlážka. Teď už je na konci své životnosti a v létě ji čeká výměna. Radní města schválili vyhlášení veřejné zakázky, která by měla podle projektové dokumentace přijít asi na 1 milion 734 tisíc korun včetně DPH.
Předregistrace do nové zubní ordinace v Bruntále
Bruntál / Krnov
Od pátku 23. února až do středy 28. února nabízí nemocnice v Krnově předregistraci do nové zubní ordinace v Bruntále.
Malí pacienti dětské kliniky FN Olomouc mají nový přístroj na podporu dýchání
Olomouc
Přístroj Simeox pro podporu očisty dýchacích cest, který pomáhá malým pacientům trpícím cystickou fibrózou a jinými chronickými onemocněními plic, získala Dětská klinika Fakultní nemocnice Olomouc. Stalo se tak díky daru 185 614 korun, který klinice a nemocným dětem věnovala nezisková organizace Crosspoint Olomouc za spoluúčasti statutárního města Olomouc.
Rozzářené tváře, neuvěřitelné sportovní výkony a nominace na Visegrádský projekt roku. V jižních Čechách skončily zimní hry handicapované mládeže
Jihočeský kraj
Počasí zimním hrám letos příliš nepřálo, více než 200 účastníků z pěti zemí si přesto odváží spoustu zážitků, medailí i nových přátelství. Druhý ročník V4 Winter Games Emil Open pro mnoho z nich znamená úspěšný start sportovní kariéry nebo ceněné poměření sil s ostatními handicapovanými sportovci. Kromě výprav z tradičních zemí Visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, letos na zimní hry dorazila i albánská výprava.
V Zoo Ostrava se podařilo odchovat další mláďata nejohroženějšího supa Evropy
Ostrava
Nejohroženějším evropským supem je sup mrchožravý. Jedná se teprve o druhý úspěšný odchov v padesátileté historii chovu tohoto dravce v ostravské zoo. Poprvé se v Ostravě podařilo odchovat jedno mládě před dvěma lety.
Ostravští strážníci čistili o víkendu město od jehel a stříkaček
Ostrava
Součástí každodenní práce ostravských strážníků je i sběr použitých injekčních stříkaček a jehel. Nejinak tomu bylo o uplynulém víkendu, kdy se strážníci v ostravských ulicích na jejich výskyt cíleně zaměřili a sesbírali celkem dvě stě osmdesát jedna kusů.
Počty respiračních onemocnění stoupají, ve všech nemocnicích Krajské zdravotní jsou zavedena protiepidemiologická opatření
Ústecký kraj
S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci ve výskytu akutních respiračních onemocnění, zejména chřipky, je stanovena ve všech nemocnicích Krajské zdravotní povinnost pro návštěvy na lůžkových odděleních mít po celou dobu návštěvy nasazený ochranný prostředek dýchacích cest jako je rouška nebo respirátor bez výdechového ventilu.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Vynálezy

2. března 1930

český podnikatel a vynálezce Oldřich Otčenášek vypustil na Bílé Hoře v Praze osm jedno- i dvoustupňových raket na tuhé palivo. Některé z nich vzlétly do tehdy neuvěřitelné výšky 2000 metrů. Rakety byly poháněny střelným prachem.

Vesmír

2. března 1978

se první člověk, jenž nebyl občanem SSSR a USA, dostal do vesmíru. Byl to občan Československa, Vladimír Remek, na lodi Sojuz 28.

Technika

2. března 1949

se stal americký letoun Boeing B-50 Superfortress pojmenovaný Lucky Lady II. prvním letounem, který dokončil oblet Země bez mezipřistání (odstartoval 26. února).