Zpravodajství

Strážníci vyjížděli ke dvěma zraněným seniorkám
Ostrava
Hned ke dvěma případům zraněných seniorek, které upadly ve svých bytech a nemohly si sami pomoci, vyjížděli strážníci v uplynulých dnech. K oběma seniorkám bylo nutné přivolat zdravotníky, obě pak skončily v nemocnici.
Nové veřejné WC se stalo terčem zlodějů
Otrokovice
Ani týden nefungovalo nové veřejné WC na autobusovém nádraží na Baťově. Zařízení si vyhlídl neznámý pachatel, který se chtěl obohatit a z toalet odnesl vše, co nebylo součástí stavby. Kromě
Nemocnice AGEL Nový Jičín má nově k dispozici analyzátor pupečníkové krve miminek
Nový Jičín
Unikátní přístroj určený k prověření zdravotního stavu novorozenců ze vzorku krve má nově k dispozici novorozenecké oddělení Nemocnice v Novém Jičíně.
Bohumín likvidoval jmelí, na jeho odvoz potřeboval 30 tatrovek
Bohumín
Pro lidi představuje jmelí tradiční symbol Vánoc, pro stromy je nepřítelem číslo jedna. Město proto letos přišlo s pilotním projektem na jeho likvidaci. Odborníci museli ořezat a zlikvidovat napadené větve ze 140 stromů ve třech největších ohniscích výskytu této parazitující rostliny. Z Bohumína nakonec odvezli 250 kubíků bioodpadu.
Nové autobusové linky budou jezdit z Kamenice nad Lipou do Jindřichova Hradce a do Pacova
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina zavádí od 11. prosince 2022 dvě nové autobusové linky, které reagují na přerušení železniční osobní dopravy na trati č. 228. Nově bude moci veřejnost využít v pracovních dnech spojení v relaci Kamenice nad Lipou - Černovice - Obrataň - Pacov pod označením linky 350728. Současně bude zavedena nová linka 350949 Kamenice nad Lipou - Jindřichův Hradec zajišťující ranní spojení na 6:00 do Jindřichova Hradce.
Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič
Od brzkých ranních hodin ve středu zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy.
Znojmo podpořilo kroužky pro téměř pět set znojemských dětí
Znojmo
V rámci opatření Kroužek pro každé dítě mohli rodiče v nepříznivé finanční situaci získat příspěvek na zájmové aktivity svého dítěte ve výši 1 600 korun. V rámci tohoto opatření město Znojmo přispělo na kroužek 473 dětem v celkové částce 673 070 korun.
Kraj Vysočina podpořil vznik stomatologických ordinací už v sedmi městech, pro region se prozatím připravuje 15 budoucích zubařů
Kraj Vysočina
Kraj uvolnil během posledních tří let na zřízení stomatologických ordinací celkem více než dva milióny korun. Bohužel, ne všem žadatelům se podařilo projekt dotáhnout do konce – tedy k otevření nové ordinace.
Opravený most a silnice v Dnešicích slouží motoristům
Dnešice
V pořadí druhou stavbou, která byla tento týden slavnostně otevřena, je dokončená oprava silnice III/18035 a mostu v obci Dnešice na Přešticku.
V rumburské nemocnici začal sloužit nový přístroj na počítačovou tomografii
Rumburk
Do rumburské nemocnice byl pořízen zcela nový, moderní přístroj na počítačovou tomografii (CT). Nahradil nejdéle sloužící zařízení tohoto druhu v České republice.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VĚDA

1. prosince 1929

nalezl Profesor Pchej Wen-čung v Čou-kchou-tienu první lebku sinantropa.

KULTURA

1. prosince 1835

publikoval Hans Christian Andersen svoji první knihu pohádek.

HISTORIE

1. prosince 1640

získalo Portugalsko nezávislost na Španělsku a Jan IV. se stal králem.