Ekonomika / Finance

Radní v Opavě schválili vypsání nové soutěže na rekonstrukci stadionu
Opava
Opavští radní znovu vyhlásili veřejnou soutěž na firmu, která zrekonstruuje dlouhá léta chátrající zimní stadion. Stalo se tak poté, co museli předchozí soutěž zrušit.
Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální
Světová rada pro zlato uvedla, že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.
Jičín získal více než 59milionovou dotaci na rekonstrukci Knihovny Václava Čtvrtka, stavební práce začnou v roce 2023
Jičín
Celková rekonstrukce a přestavba budovy v Denisově ulici, v níž sídlí Knihovna Václava Čtvrtka, začne v roce 2023. Město bylo úspěšné s žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.
Ministr Marian Jurečka navštívil firmu Dřevojas ve Svitavách, aby si prohlédl unikátní umyvadlovou skříňku pro tělesně handicapované
Svitavy
Svůj pracovní týden zahájil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka ve Svitavách návštěvou rodinné firmy Dřevojas, která se specializuje na koupelnový nábytek vyráběný na míru.
Trhy v Jičíně se budou konat i o adventních nedělích
Jičín
Jičínské trhy mají výrazný věhlas, protože je navštěvují nejenom občané Jičína a okolních obcí, ale i lidé ze vzdálených měst. Hlavním dnem trhů v Jičíně je sobota, budou se však konat i o adventních nedělích, konkrétně 4., 11. a 18. prosince.
Radní schválili další mladé nájemníky startovacích bytů
Pardubice
Budoucí nájemníci startovacích bytů se mohou pomalu chystat na stěhování. Smlouvy jsou již odsouhlaseny Radou města Pardubic.
Zákazníci Tesco ve Sbírce potravin darovali 95 tun potravin a drogerie
Zákazníci Tesco darovali v podzimní Sbírce potravin 95 tun potravin a drogerie, poprvé se zapojila kompletní síť obchodů.
Krajská rada podpořila pokračování cyklostezky Bečva – Vlára – Váh i rozvoj Baťova kanálu
Zlínský kraj
Přidělení dotací v oblasti cestovního ruchu schválili na svém pondělním jednání krajští radní. Jde o 30 milionů korun pro Sdružení obcí Hornolidečska na druhou etapu výstavby cyklostezky Bečva – Vlára – Váh mezi obcemi Lužná a Valašské Příkazy a 1 milion korun na rozvoj Baťova kanálu
Na podporu bydlení půjde bezmála 9 milionů korun
Valašské Meziříčí
Loni na podzim schválili valašskomeziříčští zastupitelé Zásady pro výkup technické infrastruktury od soukromých investorů. Jejich cílem je zejména podpora individuální rodinné a bytové výstavby ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech. Letos pak rozhodli o finanční podpoře pro první trojici stavebníků a celkem 36 domů.
Rada městské části Brno-střed schválila první výpovědi z nájmu bytů
Brno
Rada městské části Brno-střed na dnešním jednání schválila první výpovědi z nájmu bytů, kde nájemce prokazatelně doložil k žádosti nepravdivé údaje, díky nimž dosáhl na přidělení bytu.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VĚDA

1. prosince 1929

nalezl Profesor Pchej Wen-čung v Čou-kchou-tienu první lebku sinantropa.

KULTURA

1. prosince 1835

publikoval Hans Christian Andersen svoji první knihu pohádek.

HISTORIE

1. prosince 1640

získalo Portugalsko nezávislost na Španělsku a Jan IV. se stal králem.