Ekonomika / Finance

Zastupitelé Rožnova neschválili rozpočet města na rok 2022. Další vývoj přístavby knihovny a stavby kulturního centra bude ještě diskutován
Rožnov pod Radhoštěm
Na úterním zasedání Zastupitelstva města Rožnov pod Radhoštěm nebyl schválen rozpočet města na rok 2022. Ten byl navržen ve výši 701 000 000 Kč. Další možnost schválení ještě v letošním roce budou mít zastupitelé na zasedání, které se bude konat 21. prosince 2021. Na tomto jednání se pravděpodobně rozhodne také o dalším vývoji dvou velkých investičních akcí, Přístavba knihovny a Kulturní centrum.
Seznam.cz věří v druhou šanci. Věnoval deset milionů korun a reklamní prostor na sbírku „SOS Milostivé léto“ Člověka v tísni
Společnost Seznam.cz věnovala deset milionů korun a reklamní prostor na sbírku „SOS Milostivé léto“, kterou v listopadu otevřela nezisková organizace Člověk v tísni. Vedení Seznamu chce podpořit všechny, kteří si zaslouží druhou šanci.
ČEZ znovu vyzývá zbylé zákazníky v režimu DPI k přechodu na standardní smlouvu
Téměř dva měsíce poté, co se 900 000 odběratelů náhle ocitlo bez dodavatele energií, již 85 % zákazníků u ČEZ režim dodavatele poslední instance opustilo. Další desítky tisíc však v něm stále zůstávají.
Energolinka poradila čtyřem stovkám lidí z regionu a bude končit
Moravskoslezský kraj
Nutnost přechodu k novému dodavateli energií způsobila řadě lidí v celé republice nemalé potíže. Proto Moravskoslezský kraj zřídil pro své občany bezplatnou poradenskou ENERGOLINKU. Skoro čtyři stovky hovorů trvaly dohromady přes tři tisíce minut.
Zaměstnanci Penny oslaví Štědrý den doma
Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všichni zaměstnanci PENNY budou mít stejně jako v uplynulých letech na Štědrý den volno. Všechny prodejny PENNY tak zůstanou v tento sváteční den zavřené.
Společnost dm otevírá 1. prosince novou prodejnu v Moravských Budějovicích
Moravské Budějovice
Společnost dm drogerie markt otevírá ve středu 1. prosince v 8 hodin novou prodejnu v Moravských Budějovicích v Jemnické ulici. Prodejna dm v nejnovějším designu nabídne zákazníkům 390 metrů čtverečních prodejní plochy. Otevřená bude od pondělí do neděle, vždy od 8 do 20 hodin.
Chcete dotaci na nový kotel? Přihlaste se, vyzývá kraj
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů.
V AFI City začíná růst již druhý apartmánový dům
Praha 9
Společnost AFI Europe odstartovala výstavbu dalšího apartmánového domu v dynamicky se rozvíjející čtvrti AFI City na městském brownfieldu v Praze 9 – Vysočanech. V současnosti zde souběžně rostou již dva objekty určené výhradně pro nájemní bydlení, přičemž zahájení jejich realizace od sebe dělí méně než jeden rok.
Ostroj navýšil za tři čtvrtletí tržby o 7 % na téměř 852 mil. Kč
Opava
Opavský Ostroj, tradiční česká strojírenská společnost, potvrdila letošní oživení produkce. Tržby firmy za tři kvartály letošního roku dosáhly 851,8 mil. Kč. Jde o meziroční nárůst tržeb o 54,9 mil. Kč a nárůst zisku o 27,3 mil. Kč. Výsledky táhla zejména lepší zakázková naplněnost divizí Strojírna, Hydraulika a Kovárna a kalírna.
Vyznáte se v pravidlech nakupování a vracení zboží v e-shopech?
Kdo by neznal a někdy nevyužil možnost nakoupit v internetovém obchodě. Z pohodlí domova a v kteroukoliv denní či noční hodinu objednáte, zboží rovnou zaplatíte a už jen čekáte na jeho doručení, případně na výzvu k osobnímu odběru. Ale co když objednaná věc ve skutečnosti nevypadá jako na fotce nebo nemá deklarované vlastnosti? Je možné ji vrátit a požadovat zpět peníze? A nevadí, že je vyzkoušená?

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

9. prosince 1687

byl korunován teprve devítiletý Josef I. uherským králem.

HISTORIE

9. prosince 1931

se Španělsko se stalo republikou. Byly zrušeny výsady šlechty a katolické církve, církvi byl zabaven rozsáhlý majetek, ženy dostaly volební právo a byl zaveden občanský sňatek a rozvod.

HISTORIE

9. prosince 1437

zemřel ve Znojmě během cesty do Uher král Zikmund. Jeho smrtí vymřel lucemburský rod, který v českém království panoval 127 let.