Ekonomika / Finance

Olomoucký SPoint otevřel bránu do světa sociálního podnikání
Olomoucký kraj
V Olomouci vzniklo nové kontaktní místo pro všechny, kdo se zajímají o sociální podnikání, takzvaný SPoint. Nabízí bezplatné poradenství k rozjezdu a fungování sociálních podniků, vzdělávací a školící aktivity, možnost sdílení zkušeností, ale pomůže také s propagací a financováním firem.
Společná výstavba obce a obyvatel? První projekt participativního bydlení v Česku zve zájemce
Trojanovice
Obec Trojanovice jako první v Česku spouští projekt participativního bydlení. Budoucí obyvatelé budou zapojeni již do procesu přípravy a ve spolupráci s obcí Trojanovice budou moci ovlivnit skladbu bytů, využití společných prostor, způsob vlastnictví, a tak i výslednou cenu.
Letošní ročník startovacího bydlení míří do finále
Pardubice
Polovina roku je za námi a s tím se blíží termín rozlosování druhého kola startovacího bydlení. V nabídce tentokrát bude 13 malometrážních bytů, které jsou určeny mladým, ekonomicky aktivním lidem. Výběr žádostí připadá na 2. a 3. října s tím, že samotné losování se uskuteční o dva dny později, tedy ve čtvrtek 5. října.
Kotlíkové dotace jsou zpět. Příjem žádostí startuje 4. září v 9 hodin
Liberecký kraj
V pondělí 4. září v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu.
Největší poklad? Teplo domova
Každou zimu z nedostatečně zatepleného domu utíká teplo za tisíce korun. Teplo je stále dražší a dělá nám čím dál větší starosti. Proč s tím tedy něco neudělat a nevyužít ušetřené peníze jinde?
Bohumín se odmítl přidat k vládě, koeficient daně z nemovitosti nezvýší
Bohumín
Na obyvatele státu dopadne další daňové zatížení. Vláda plánuje navýšit daň z nemovitosti. Pro majitele bytových i nebytových prostor a pozemků v Bohumíně to v souhrnu znamená vytáhnout z peněženek o 11 milionů korun více. Tyto peníze ve finále připadnou státu a město z nich žádný užitek mít nebude. Jeho vedení se i přesto rozhodlo nezvyšovat koeficient této daně.
Péřové peřiny rozhodně neperte doma. Můžete zničit přikrývku i pračku
Aniž by si to člověk kolikrát uvědomil, podstatnou část života stráví v posteli. K pohodlnému spánku určitě dopomohou i přikrývky v podobě péřových peřin. I ty nejkvalitnější však nevydrží navěky.
Sníte o krásné, čisté, prostorné půdě? My vám tento sen splníme
Přestavba podkroví přináší řadu starostí a finančních výdajů. V historických částech musíme dbát na požadavky památkové péče. Výškový limit objektu, osvětlení, okna, střešní vikýře apod. Nutné je provedení tepelné izolace a izolací proti vodě. Nezapomínejme na napojení na potřebné inženýrské sítě.
Teplo, teplo a zase teplo! Už se doma nedá vydržet
Slunce sálá, jen těžko hledáme jak se před jeho žhavými paprsky úkryt. Ani klimatizace moc neuleví, navíc její nasazení není vždy účinné, vždy však silně prodraží provoz domu a mnohdy způsobuje zdravotní problémy. A tak přijde k duhu chladivý nápoj a odpočinek ve stínu lesa nebo parku.
Plzni do konce roku 2026 přibyde 304 městských nájemních bytů
Plzeň
Celkem 160 svých bytů, jejichž technický stav neumožňuje pronájem, zrekonstruuje do konce roku 2026 město Plzeň. Současně do tohoto termínu postaví 144 zcela nových bytových jednotek v několika domech ve vybraných lokalitách.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo