Ekonomika / Finance

Zdražuje se! Získali jsme tajný návod, jak ušetřit tisíce
Člověk nemusí být zrovna ekonom, aby si spočítal, jak se extrémní zdražování dotkne rodinného rozpočtu. A myslím, že to opravdu pocítíme všichni. Zprávy se valí ze všech strana a rozpočty na nový rok již do domácností dorazily.
Před hrozbami internetu se pojištěním chrání čím dál více lidí
Stále větší počet lidí v České republice se chrání proti nástrahám internetu pojištěním. Takzvané pojištění internetových rizik si u skupiny ČSOB sjednalo už více než 135 tisíc lidí.
Valašské Meziříčí chystá investice za 189 milionů korun
Valašské Meziříčí
Zastupitelé na svém jednání schválili konečnou podobu rozpočtu na rok 2022. Město bude hospodařit s příjmy téměř 569 a výdaji 707 milionů Kč.
Záchranná služba hledá nové kolegy
Moravskoslezský kraj
Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje v těchto dnech zintenzivnila aktivní snahu s cílem nalézt do svých řad nové kolegyně a kolegy. Moravskoslezským záchranářům schází, podobně jako prakticky všem dalším zdravotnickým organizacím, pracovníci některých profesí. Nejde přitom o akutní problém, ale daleko spíše o dlouhodobý stav, který má zhoršující se tendenci.
Břeclav má rozpočet na rok 2022
Břeclav
Mezi hlavní skutečnosti, které letos ovlivnily sestavování rozpočtu, jsou zejména nárůst cen energií, který je téměř 30% nebo zákonný růst platů zaměstnanců, nová smlouva na městskou hromadnou dopravu a dopravní obslužnost nebo náklady na Technické služby města.
Teplo udělá v peněžence vír
Člověk nemusí být zrovna ekonom, aby si spočítal, jak se to dotkne rodinného rozpočtu třeba nárůst ceny energie. Řada příruček informuje o tom jak větrat, jak uvolnit prostor kolem topení, jak správně topit. Tak ale neušetříte zásadní peníze. Je potřeba dům zateplit nebo prostě vrazit peníze do jeho opravy.
Cena vody na Jičínsku vzroste o 1,5 %
Jičínsko
Vodohospodářská a obchodní společnost a. s. zvýší pro rok 2022 ceny vodného a stočného jen nepatrně. Zákazníci budou platit celkem 86,21 Kč za m3, což je o zhruba 1,5 % za metr krychlový více než letos. I přes nárůst inflace se společnosti daří dlouhodobě držet vyrovnané hospodaření a prodej vody.
Jihočeští kováci usilují o růst mezd ve výši 6 až 10 procent
Jihočeský kraj
V řadě jihočeských strojírenských firem se v těchto dnech rozhoduje o tom, jak se bude v příštím roce dařit jejich zaměstnancům. Na pozadí koronavirové krize a dramatického růstu cen zde vrcholí aktuální vlna kolektivního vyjednávání, na jejímž konci budou nové mzdové dohody mezi odbory a zaměstnavateli.
V Čechách vlastní firmy téměř sto tisíc zahraničních podnikatelů
Počet firem v ČR kontinuálně narůstá a jsou stále atraktivním artiklem pro zahraniční investory. Podle aktuálních dat nadnárodní společnosti Dun & Bradstreet, která analyzuje obchodní data ve více než 120 zemích světa, mají podnikatelé z různých koutů světa majetkový podíl v 98 181 kapitálových firmách.
Jak si lze ověřit svého dodavatele energií?
Dodávky elektřiny nebo plynu mají v režimu dodavatele poslední instance (DPI) stále ještě desetitisíce domácností. Mnoho ze spotřebitelů totiž ani netuší, že jim už druhý měsíc dodávky energií zajišťuje DPI a že se jim krátí doba, do kdy musí uzavřít novou smlouvu na dodávky elektřiny nebo plynu. Máte obavy, zda vy nebo vaši blízcí mají dodávky energií v režimu DPI? dTest nabízí postup, jak to lze jednoduše ověřit.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

AUTO-MOTO

25. ledna 1901

byl v Paříži otevřen první Automobilový a motocyklistický salon.

HISTORIE

25. ledna 1905

nalezli v jihoafrickém dole největší diamant v historii o váze 3 106 karátů. Později získal jméno Cullinan.

SPORT

25. ledna 1924

byly ve Francii zahájeny I. Zimní olympijské hry.