Ekonomika / Finance

Jihočeský kraj vyhlásil kotlíkové dotace pro domácnosti s nižšími příjmy. K dispozici je 257 milionů
Jihočeský kraj
Jihočeši si tak budou moci podat žádost o dotaci na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy za tepelné čerpadlo nebo za kotel na biomasu s ručním či automatickým přikládáním.
Plzeňský kraj pokračuje v podpoře mladých inovativních firem
Plzeňský kraj
V dubnu vybrala rada inkubačního programu 4 účastníky – mladé inovativní firmy, které kraj podpoří finančním příspěvkem.
Voda na Zlínsku zpátky v rukou měst a obcí
Ve Zlíně se uskutečnila valná hromada společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., na které zástupci akcionářů schválili transformaci vodárenství.
Pekaři se kontrol marží nebojí
V minulých týdnech bylo několik českých pekáren nuceno pozastavit či přímo ukončit svoji činnost.
V negativním registru SOLUS je s dluhem po splatnosti zapsáno 447 tisíc osob
Ke konci března bylo v negativním Registru fyzických osob SOLUS zapsáno 447 tisíc dospělých osob s dluhem po splatnosti. Je to o 43 tisíc osob méně, než před rokem.
Lidé nyní více topí dřevem. I to má však svá pravidla
Receptem, jak snížit výdaje za topení, se pro mnoho lidí stalo dřevo. Zatímco v minulých letech se náklady na různé druhy vytápění ve své výši příliš nelišily, situace na trhu s energií poměr změnila.
Jaro je tady, udělejte něco pro svůj dům!
Pohladily nás první sluneční paprsky a probudily přírodu ze zimního spánku. Města se čistí, vy uklízíte zimní oblečení, probíráte staré věci a pořizujete nové na nastávající sezonu, ale hlavně věnujete svůj čas úklidu domu.
Hilding Anders otevřela v Jilemnici závod s kapacitou až milion matrací za rok
Jilemnice
Největší výrobce matrací a doplňků pro zdravé spaní na českém a slovenském trhu, společnost Hilding Anders, včera otevřela novou halu v Jilemnici. Po fatálním požáru v roce 2020 se výroba matrací vrací do stejné lokality, kde zaměstnává 110 stálých pracovníků.
Brno dohání Prahu, cena bytů tam překročila magickou hranici 100 tisíc za metr čtvereční
Byty ve velkých českých městech ještě dále zdražily. Souvisí to s jejich nedostatkem i rostoucí inflací. Tento trend potvrzují i data z prvního čtvrtletí letošního roku. Například v Brně narostly ceny bytů meziročně o rovnou pětinu.
Dun & Bradstreet snižuje rating České republice
Dun & Bradstreet snižuje rating České republiky v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d. Důvodem je válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku, které vytváření mnohonásobná rizika.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

21. května 1938

proběhla v Československu mobilizace, na hranicích bylo umístěno 400.000 mužů.

AUTO-MOTO

21. května 1898

sestrojila automobilka Tatra první automobil Präsident ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.

TECHNIKA

21. května 1881

se uskutečnilo první praktické použití telefonu v Praze: Majitel vysočanského cukrovaru Bedřich Frey si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře.