Ekonomika / Finance

Stavba nového bazénu v Nymburku může začít
Nymburk
Plány se mění po velmi dlouhé době v realitu. Zastupitelé na 2. zasedání Zastupitelstva města Nymburk schválili uzavření smlouvy o dílo na stavební práce „Bazén Nymburk“ se společností HOCHTIEF CZ a. s.
Farmářské trhy se vrací na vsetínské Dolní náměstí, nová sezona začne v květnu
Vsetín
Hned dvanáctkrát v průběhu letošního jara, léta i podzimu budou moci Vsetíňané i návštěvníci Vsetína nakupovat na Farmářských trzích v centru města.
Škoda Group hledá pro své ostravské výrobní závody stovky nových pracovníků
Ostrava
Škoda Group aktuálně pracuje na řadě zakázek pro klienty z celé Evropy. Nárůst objemu práce si vyžádal významné investice do rozšíření výrobní kapacity ostravských výrobních závodů. S rostoucí kapacitou výroby roste i počet zaměstnanců.
Daňová přiznání podáte i ve Vrbně
Vrbno pod Pradědem
Zaměstnanci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj vyjedou dvakrát do Vrbna pod Pradědem, aby občanům usnadnili podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2022.
Nemocnice Prachatice a.s. rozšiřuje svůj motivační program a navyšuje náborové příspěvky
Prachatice
Nemocnice Prachatice, a.s. hledá lékaře a lékařky internisty a gynekology. Mohou získat dotaci od Jihočeského kraje až 1,5 milionu a náborový příspěvek až 300 tisíc korun. Prachatická nemocnice rozšiřuje svůj motivační program a navyšuje náborové příspěvky nejen pro lékaře, ale také absolventy i perioperační sestry.
V Ostravě začala výstavba developerského projektu ANTRACIT PorubkaPoint
Ostrava
Developerská skupina ANTRACIT začala s realizací projektu PorubkaPoint v Ostravě. Dvoupodlažní objekt v lukrativní lokalitě bude sloužit sportovnímu vyžití. Dokončení je v plánu ve třetím kvartálu 2023.
Do Šumperku se vrací výroba vlaků, Škoda Group zde vyrobí vlaky pro České dráhy
Šumperk
Do šumperského závodu Škoda Group se v vrátila novovýroba vlaků. Po letech, kdy v Šumperku probíhal především servis kolejových vozidel, zde v letošním roce započala výroba elektrických jednotek EMU 240 pro České dráhy.
V Přerově se budou opravovat staré chodníky i stavět nové, do pěších tras jdou desítky milionů
Přerov
S koncem zimy přichází na řadu nový harmonogram na opravu chodníků v Přerově. Nyní jsou na seznamu dvě ulice v sídlištní zástavbě – Kouřílkova a Na Odpoledni. Město tímto pokračuje v započatém trendu oprav – vloni se opravily tisíce metrů čtverečních chodníků za 13 milionů korun. Letos bude částka ještě vyšší.
Pomůžeme vám zaplatit účty! To není sen ale realita
Náklady na energie jsou nyní tak vysoké, že si většina z vás láme hlavu, jak to všechno zvládne. Cest je několik, nemusí se tolik topit, více se oblečeme, přejdeme na jiný zdroj tepla. Ale takhle se nedá žít věčně. Zkuste myslet dlouhodobě a udělejte něco pro vaše pohodlí. Poradíme vám, jak na to!
Třetina pneumatik vás na mokru nepodrží
Nový test letních pneumatik, který právě zveřejnil spotřebitelský časopis dTest, se letos zaměřil na pneumatiky na našem trhu nejrozšířenější – tedy na ty o rozměru 205/55 R16. Výsledky dosud největšího testu letního obutí, ve kterém se zkouškám podrobilo hned 47 modelů, si můžete zdarma přečíst až do 2. března na stránkách dTestu.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Společnost

25. března 2016

byl poprvé v Česku slaven Velký pátek jako státní svátek.

Film

25. března 1997

získal český film Kolja režiséra Jana Svěráka nejvyšší ocenění americké Akademie filmového umění a věd – zlatého Oscara za nejlepší zahraniční film.

Historie

25. března 1420

proběhla bitva u Sudoměře, ve které Jan Žižka porazil vojsko katolických pánů.