AKTUÁLNĚ / Společnost

Hejtman pozval Dětský parlament Vsetín do Zlína

VSETÍN / ZLÍN

Dětský parlament Vsetín patří k nejdéle fungujícím v České republice a jeho kvality jsou znát. Mladí lidé, kteří zakládali a prošli parlamentem jsou dnes ve vedení známých světových firem v Kanadě, v České republice nebo dokonce v týmech poradců ministrů ČR či v týmech analytiků neziskových organizacích s celorepublikovou působností.

O akčnosti členů vsetínského parlamentu se doslechl i hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, který neváhal Dětský parlament Vsetín pozvat do Zlína. Členové Dětského parlamentu Vsetín, kteří si někdy říkají „tým“, uspěli letos hned ve dvou projektech. Díky prvnímu mohli uspořádat seminář o médiích, focení a televizních reportážích. Druhý projekt má tři etapy a je zaměřen na mateřské školy a školní družiny. Záštitu nad akcemi druhého projektu převzaly paní radní Zlínského kraje Taťana Nersesian a starostka Města Vsetína Iveta Táborská.

„Jsem rád, že náš projekt byl podpořen z programu Think Big. Celý projekt je nastaven tak, aby se mladí lidé učili s finančními prostředky hospodařit, provádět platby,hlídat si zálohy a celkově tak řešit ekonomickou situaci projektu přímo za chodu a při přípravách realizace. Jsme rádi, že nás projektem provázeli koordinátoři z Alceda, kteří jsou silní matadoři jak v projektech, tak i v organizování akcí. Všichni,“ popisuje lídr celého projektu Vladimír Hurta z Dětského parlamentu Vsetín.

O výsledcích a akčnosti členů Dětského parlamentu Vsetín se doslechl i hejtman Zlínského kraje pan Stanislav Mišák, který pozval tým mladých lidí do Zlína.

„Přišel jsem se podívat na naše budoucí nástupce. Vážím si toho, že dětské parlamenty fungují. Hned jsem optimističtější, když vidím, že je komu předat štafetový kolík. Obávám se, že bude čím dál tím těžší najít schopné a poctivé lidi, ochotné pracovat pro druhé,“ řekl na přivítanou hejtman Stanislav Mišák.

Dětský parlament Vsetín vznikl v roce 2000. Má za sebou 13 let existence. Nejedná se o politické uskupení, ale o skupinu mladých lidí, kteří se dobrovolně a aktivně zapojují do dění ve městě. Organizují akce, semináře a jako dobrovolníci se podílejí na akcích pro veřejnost.

Následně se učí své získané zkušenosti zpracovat do médií a pro diskuse se zástupci města nebo městských organizací.

Autor / zdroj: Simona Hlaváčová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.