AKTUÁLNĚ / Společnost

V Želechovicích nad Dřevnicí vznikne dětská skupina
Budova bývalé školky v Želechovicích nad Dřevnicí.  
Autor / zdroj foto: Kateřina Kořénková

Želechovice nad Dřevnicí

V Želechovicích nad Dřevnicí vznikne tzv. dětská skupina. Její otevření významně doplní nabídku služeb pro rodiny, protože může na rozdíl od běžných mateřských škol přijímat malé děti už od jednoho roku věku. Zázemí bude mít v prostorách budovy bývalé školky, která projde zásadní rekonstrukcí.

Záměr zřídit dětskou skupinu již schválilo zastupitelstvo obce, nyní se chystají potřebné podklady k podání žádosti o dotaci. „Z tohoto zdroje bychom rádi uhradili všechny nebo alespoň většinu nákladů na stavební úpravy budovy bývalé školky, kde bude dětská skupina sídlit, a také realizaci opatření pro snížení energetické náročnosti, instalaci vnitřních vybavení a zřízení dětského hřiště,“ prohlásil Ivo Thurner, starosta Želechovic nad Dřevnicí. Dodal, že přesná výše nákladů bude známá až po dokončení návrhu projektu, určitě se však bude pohybovat v řádech milionů korun.

Dětská skupina doplní významně nabídku péče o ty nejmenší děti. Významně pomůže rodičům, kteří se potřebují věnovat také svým pracovním povinnostem. Jejich děti však ještě nedosáhli věku dvou let nebo ani v těch dvou letech nemohou být z kapacitních důvodů přijmuti k předškolní výchově v mateřské škole. „Tyto konkrétní případy se budou vždy objevovat a my chceme těmto rodinám pomoci. Pro děti kolem dvou let bude navíc dětská skupina vhodnější než školka. V tomto věku je každý měsíc věku navíc znát a vyžaduje odlišný přístup. Výhodou dětské skupiny je i výhoda malého kolektivu. Maximálně čtyřiadvacet dětí ve skupině zajistí zejména těm nejmenším individuálnější zacházení,“ sdělila místostarostka Alena Gajdůšková.

Termín výstavby a otevření dětské skupiny bude záviset na získání dotace. Už nyní ale může želechovická veřejnost pomoci s jejím názvem. Své nápady mohou občané zasílat na e-mail: obec@zelechovice.eu. „Vítězný návrh rádi odměníme,“ vzkázala Alena Gajdůšková.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.