AKTUÁLNĚ / Společnost

29.6.2009

Při mohutném požáru rodinného domu v Tvarožné na Brněnsku zemřel muž

BRNO

Pětapadesátiletý muž zemřel v noci na dnešek při požáru rodinného domu v Tvarožné na Brněnsku. Hasiči našli jeho tělo ležet na chodbě domu, zřejmě se udusil zplodinami hoření.

Lidé ohlásili hasičům hořící dům v Tvarožné patnáct minut před třetí hodinou ráno. "Při příjezdu prvních jednotek byl celý domek v plamenech, krajský dispečer proto povolal k hašení tři profesionální a sedm dobrovolných jednotek z celého Brněnska," řekl mluvčí jihomoravských záchranářů Jaroslav Haid.

Při průzkumu během zásahu našli podle slov Haida záchranáři na zemi v chodbě domu tělo 55letého majitele domu. "Muž se zřejmě udusil zplodinami hoření. Při likvidaci požáru se při pádu do prohlubně na dvoře domu zranil na noze také jeden ze zasahujících hasičů," upřesnil Haid.

Hasičům se podařilo podle slov mluvčího dostat oheň pod kontrolu po půl hodině; po rozebrání konstrukce střechy a utlumení lokálních ohnisek dohasili dům před pátou ráno.

Starší přízemní rodinný domek o třech místnostech, postavený na parcele o rozměru pět krát dvacet metrů, oheň úplně zničil. "Škodu odhadl vyšetřovatel na půl milionu korun," řekl Haid. Příčinu vzniku požáru zjišťují specialisté i policisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům

Post

Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit cyklorikša

Bohumín opět dostojí své pověsti cyklistického města. Nově se bude jeho ulicemi prohánět senior rikša. Dopravní prostředek připomínající tříkolku s př

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA