AKTUÁLNĚ / Společnost

21.7.2010

Dělníci ničí v pražských Strašnicích ptačí hnízda, tvrdí občanské sdružení

PRAHA

Dělníci v areálu minigolfu v pražských Strašnicích likvidují společně s keři také ptačí hnízda i s neopeřenými ptáčaty, které se v porostech nacházejí, uvedla Michaela Mlíčková-Jelínková z občanského sdružení Útulné Strašnice.

Dělníci stavební firmy INGBAU pracují v hlavním strašnickém parku v blízkosti metra Strašnická na přeložení hlavní zdejší pěší cesty na metro. Cesta musí ustoupit novému oplocenému areálu minigolfu. "Dělníci ovšem spolu s keři bez milosti likvidují i množství ptačích hnízd a některá z nich bezohledně rozšlapávají i s neopeřenými ptáčaty," sdělila Mlíčková-Jelínková s tím, že přeživší ptáčata kolemjdoucí odvezli do záchranné stanice v pražských Jinonicích.

Občanského sdružení Útulné Strašnice navíc upozornilo, že je kácení keřů ve Strašnicích v rozporu se stavebním zákonem, protože radnice Prahy 10 nezískala souhlas s budováním nové cesty od majitelů sousedních pozemků. Navíc pražský magistrát už na jaře doporučil nekácet keře v době hnízdění ptáků. Společnost INGBAU kácení ve středu dočasně pozastavila.

"Nejenže radnice Prahy 10 přes výhrady občanů uprostřed léta likviduje vzrostlou zeleň, přestože zákon doporučuje kácení v době vegetačního klidu. Podáme tedy stížnost na jednání radnice a Česká inspekce životního prostředí z našeho popudu zahájí s firmou INGBAU správní řízení," poznamenala předsedkyně sdružení Útulné Strašnice Ivana Mádrová.

Občanské sdružení Útulné Strašnice vystupuje už několik měsíců proti výstavbě minigolfu a tenisových kurtů za desítky milionů korun. Nelíbí se jim, že na místě oblíbeného parku vznikne oplocený areál. Starosta Prahy 10 Vladimír Lipovský (ODS) dokonce přislíbil sdružení schůzku kvůli budování areálu koncem června. Ta se však nekonala. Mezitím začaly práce na přeložení hlavní pěší cesty v parku. Celý areál bude dokončen pravděpodobně na podzim.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM