AKTUÁLNĚ / Společnost

Dělníci ničí v pražských Strašnicích ptačí hnízda, tvrdí občanské sdružení

PRAHA

Dělníci v areálu minigolfu v pražských Strašnicích likvidují společně s keři také ptačí hnízda i s neopeřenými ptáčaty, které se v porostech nacházejí, uvedla Michaela Mlíčková-Jelínková z občanského sdružení Útulné Strašnice.

Dělníci stavební firmy INGBAU pracují v hlavním strašnickém parku v blízkosti metra Strašnická na přeložení hlavní zdejší pěší cesty na metro. Cesta musí ustoupit novému oplocenému areálu minigolfu. "Dělníci ovšem spolu s keři bez milosti likvidují i množství ptačích hnízd a některá z nich bezohledně rozšlapávají i s neopeřenými ptáčaty," sdělila Mlíčková-Jelínková s tím, že přeživší ptáčata kolemjdoucí odvezli do záchranné stanice v pražských Jinonicích.

Občanského sdružení Útulné Strašnice navíc upozornilo, že je kácení keřů ve Strašnicích v rozporu se stavebním zákonem, protože radnice Prahy 10 nezískala souhlas s budováním nové cesty od majitelů sousedních pozemků. Navíc pražský magistrát už na jaře doporučil nekácet keře v době hnízdění ptáků. Společnost INGBAU kácení ve středu dočasně pozastavila.

"Nejenže radnice Prahy 10 přes výhrady občanů uprostřed léta likviduje vzrostlou zeleň, přestože zákon doporučuje kácení v době vegetačního klidu. Podáme tedy stížnost na jednání radnice a Česká inspekce životního prostředí z našeho popudu zahájí s firmou INGBAU správní řízení," poznamenala předsedkyně sdružení Útulné Strašnice Ivana Mádrová.

Občanské sdružení Útulné Strašnice vystupuje už několik měsíců proti výstavbě minigolfu a tenisových kurtů za desítky milionů korun. Nelíbí se jim, že na místě oblíbeného parku vznikne oplocený areál. Starosta Prahy 10 Vladimír Lipovský (ODS) dokonce přislíbil sdružení schůzku kvůli budování areálu koncem června. Ta se však nekonala. Mezitím začaly práce na přeložení hlavní pěší cesty v parku. Celý areál bude dokončen pravděpodobně na podzim.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.