AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Moravskoslezští hasiči zachraňovali exotickou sovu
 
Autor / zdroj foto: Tomáš Lach / HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava

V sobotu 24.9.2022 odpoledne byli ostravští hasiči povoláni k záchraně malé exotické sovy. Ta uletěla majitelce na vysoký strom v Bělském lese. Tady ji hasiči za pomoci žebříku a odvážného hasiče snesli do bezpečí.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o úprku opeřence v sobotu 24.9.2022 ve 16:21 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz, kteří se právě specializují na odchyt nejen ptáků.

Okusit svobodu se v sobotu odpoledne na okraji Bělského lesa v Ostravě pokusila malá exotická sova-Výreček bělolící. Jednalo se o malého zástupce čeledi puštíkovitých, původem z rovníkové Afriky. Ten se i přes „vodítko", které měl upevněné kolem nohy, chovatelce vysmekl a usadil se na větvi stromu ve výšce zhruba čtyř metrů.

Poté co majitelka seznámila hasiče s tím, že výreček je zvyklý usedat na holou ruku a také má drápy upravené tak, že nehrozí zranění, se jeden z odvážných hasičů vydal po nastavovacím žebříku do výšky. Odtud již pohodlně dosáhl na zmíněné vodítko a opatrně a šetrně dopravil výrečka zpět na zem, kde byl vrácen šťastné majitelce.

Celá posádka se poté mohla vrátit zpět na stanici s dobrým pocitem ze záchrany dalšího živého tvora.

Autor / zdroj: Lukáš Popp

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.