AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Meloun je kámoš!
Horký letní den s melounem byl inspirací pro choreografii Pohybového studia Hroch z DDM BETA Pardubice s názvem „Meloun je kámoš, ne žrádlo!“ 
Autor / zdroj foto: Iveta Zemanová

Pardubice

Léto je obdobím radosti, slunce a dlouhých teplých dní, které lákají k odpočinku a osvěžení. Mezi symboly tohoto krásného období jednoznačně patří meloun – osvěžující ovoce, které se stalo neodmyslitelnou součástí letních radovánek. Horký letní den s melounem byl inspirací pro choreografii Pohybového studia Hroch z DDM BETA Pardubice s názvem „Meloun je kámoš, ne žrádlo!“

Děti ze skupiny Hroch 14 pod vedením Báry Komínkové v průběhu jarních soutěží úspěšně postupovaly pres regionální soutěže až k československému finále Taneční skupiny roku 2024, kde se staly nejen mistry ČR ve své disciplíně, ale dokonce i absolutními vítězi základní ligy v dětské věkové kategorii. 

Meloun není jen o chutném osvěžení, ale také o vizuálním potěšení. Jeho zelená slupka a červená dužina byla námětem pro výrazné a veselé kostýmy, které děti skutečně baví. „Na soutěžích jsme se s holkami bezpečně poznaly na dálku, a i tanečníci z jiných týmů na nás často volali „Čau meloune!“, byla to sranda,“ říká Terezka Schlegelová, jedna z tanečnic.

Kromě osvěžení nabízí meloun zdravotní výhody. Obsahuje vitamíny A a C, které podporují imunitní systém a zdraví pokožky. Obsahuje antioxidanty, jako je lykopen a podporuje zdraví srdce. Děti, které tančí v PS Hroch „melounovou“ choreografii, mají navíc spoustu zdravého pohybu. A radost z vítězství v prestižních soutěžích je pro ně bonusem navíc.

Autor / zdroj: Iveta Zemanová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.