AKTUÁLNĚ / Ekologie

V Havlíčkově kolonii budou podzemní kontejnery
Stavba podzemních kontejnerů začala v první polovině července.  
Autor / zdroj foto: Jitka Brůha Welzlová

České Budějovice

Jde už o čtvrté místo s podzemními kontejnery na tříděný odpad ve městě. Nové nádoby na sklo, papír a plasty budou v Havlíčkově kolonii, konkrétně v ulici Karla Buriana (točna u Malého jezu).

Jejich stavba začala v první polovině července a město za ni zaplatí 1,9 milionu korun včetně DPH. Práce jsou plánovány na dobu letních prázdnin a na přilehlé komunikaci tak dojde pouze k menšímu omezení provozu.

„Umisťování kontejnerů pod zem je naší vizí a chceme hledat další místa, protože to vizuálně působí mnohem lépe. Navíc je pod zemí větší objem, takže se odpad nemusí vyvážet tak často a tudíž jsou levnější provozní náklady. Dobré zkušenosti už máme z pěší zóny na Lannově třídě, z Piaristického náměstí i z ulice Na Sadech před Poliklinikou Sever ,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že ročně se z Českých Budějovic odveze více než 15 tisíc tun směsného komunálního odpadu.

Tříděného odpadu se za rok ve městě nashromáždí více než 11 tisíc tun.

 

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.