KULTURA / Vánoce

Flora Pragensis: na soutěž žáků naváže vánoční prodejní výstava
 
Autor / zdroj foto: Petra Ďurčíková

Praha 9

Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit. Za výzdobu neváhají Češi utratit tisíce. Inspiraci, jak si letos vánočně vyzdobit domácnost, mohou lidé nasbírat na tradiční pražské předvánoční akci Flora Pragensis. Ta letos proběhne v areálu Střední odborné školy Jarov v Praze 9 už pojedenácté. Konat se bude od 2. do 3. prosince.

Flora Pragensis je jedinou floristickou soutěží žáků středních škol ve vazbě a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Letos proběhne 2. prosince a navazovat na ni bude v sobotu 3. prosince prodejní výstava.  „Soutěže se letos zúčastní 26 žáků ze 13 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Soutěž proběhne v pátek 2. prosince od 9 do 16 hodin a soutěžící budou mít dva úkoly – vyrobit a ozdobit adventní věnec a výrobu vánočního festonu. Jako doprovodný program proběhne módní přehlídka zdobených klobouků a jiných pokrývek hlavy, opět vytvořených žáky ze soutěžících škol. Následující den v sobotu bude probíhat prodejní výstava nesoutěžních vánočních výrobků žáků naší školy, tzn. adventních věnců, různých svícnů apod. Soutěž je samozřejmě přístupná veřejnosti a vstupné na ni i následnou výstavu je zdarma,“ popsal Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Prodejní výstava se bude konat ve společenském sále Střední odborné školy Jarov v sobotu 3. prosince od 9 do 14 hodin. „Návštěvníci si budou moci zakoupit například vánoční hvězdy, adventní věnce, svíčky, svícny nebo domovní znamení. V době soutěže i na výstavě mohou navíc zájemci o studium zahradnického oboru o něm získat veškeré potřebné informace. V sobotu bude od 9 do 13 hodin probíhat den otevřených dveří školy, v rámci kterého si mohou zájemci prohlédnout všechny prostory naší školy a získat informace od žáků a zaměstnanců školy. Návštěvníci tak mohou spojit příjemné s užitečným – nakoupit si vánoční výzdobu a prohlédnout si prostory školy,“ doplnil Miloslav Janeček.

Autor / zdroj: Petra Ďurčíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.