AKTUÁLNĚ / Doprava

České dráhy kvůli Pochodu Praha - Prčice posílí vlaky

PRAHA

Na sobotní 46. ročník Pochodu Praha - Prčice se účastníci budou moci dopravit posílenými a mimořádnými vlakovými spoji. Ranní rychlíky například budou mimořádně zastavovat ve stanicích Votice a Střezimíř, odpolední pak v Heřmaničkách.

Před startem pochodu vyjedou z pražského hlavního nádraží mimořádné spěšné vlaky v 6.46 a 7.46. Vlak v 6.46 pojede do Tábora a zastaví v Praze-Vršovicích, Praze-Hostivaři, Bystřici u Benešova, Voticích a Střezimíři. Spoj v 7.46 navíc zastaví i v Benešově u Prahy a bude končit ve Střezimíři. V Olbramovicích nebude letos kvůli přestavbě železniční stanice začínat žádná z tras pochodu, proto zde nebudou stavět žádné mimořádné spoje.

Po skončení pochodu zamíří do metropole tři mimořádné vlaky. V 18.11 a 20.11 vyjedou spoje z Heřmaniček přes Votice, Bystřici u Benešova, Čerčany, Praha - Hostivař a Praha - Vršovice. Vlak v 18.11 skončí na hlavním nádraží v Praze, spoj v 20.11 pak na Smíchovském nádraží. Třetí mimořádný spoj vyjede v 19.38 z Benešova u Prahy jako přípoj od osobního vlaku z Tábora, který odjíždí z Heřmaniček v 19.05.

České dráhy doporučují účastníkům pochodu využít přednostně těchto mimořádných spojů s dostatečnou kapacitou a zajistit si jízdenky v dostatečném předstihu.

Pravidelné rychlíky, které odjíždějí z Prahy hlavního nádraží do Českých Budějovic v 6.16, 7.16, 8.16 a 9.16 a rovněž rychlíky v opačném směru z Českých Budějovic do Prahy v 6.04, 7.04 a 8.04 mimořádně zastaví ve stanicích Votice a Střezimíř, kde také začínají trasy pochodu. Odpolední rychlíky pak budou zastavovat ve stanici Heřmaničky, kam se účastníci pochodu mohou dopravit kyvadlovým autobusem z Prčice. Ve směru do Prahy zde budou zastavovat vlaky v hodinovém intervalu od 13.34 do 21.34. V opačném směru do Tábora a Českých Budějovic pojedou rychlíky ve 14.24, 15.24, 16.24, 17.24, 18.24, 20.24 a 21.24. Poslední autobus z Prčice do Heřmaniček pojede zhruba ve 21.00.

Většina pravidelných vlaků se navíc dočká posilových vozů, nejvíce pak tří až pěti pro ranní rychlíky. České dráhy předpokládají, že rychlík R 201 Anton Bruckner s odjezdem z Prahy hlavního nádraží v 7.16 bude i přes významné posílení přeplněný, a proto doporučují cestujícím využít jeden z mimořádných spojů. Posílené budou i regionální spoje z Prahy do Benešova u Prahy a z Benešova do Tábora a z Olbramovic do Sedlčan. Dráhy také upozorňují, že v případě rychlíků mimořádně zastavujících ve Voticích a Střezimíři nebude v těchto stanicích kvůli délce vozu možné vystupovat z posledních dvou vozů.

Účastníci pochodu si mohou zakoupit speciální jednodenní jízdenku ČD Net region Středočeský / Prčice za 125 korun pro jednoho cestujícího. Jízdenku lze zakoupit v předprodeji nebo v sobotu přímo u průvodčích. S jízdenkou se cestující dostanou na místa startů z Prahy i z ostatních měst Středočeského kraje i zpět. V případě přepravy jízdních kol je navíc potřeba zakoupit rezervaci místa v příslušném vlaku za 15 korun nejpozději před odjezdem vlaku.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.