AKTUÁLNĚ / Doprava

Začíná kompletní oprava Lidické ulice, uzavře se na pět měsíců
 
Autor / zdroj foto: Jana Končítková

Bohumín

Jeden z páteřních tahů městem pro nákladní dopravu se po letech havarijního stavu dočká rekonstrukce. Lidická ulice v Bohumíně se od příštího týdne na pět měsíců uzavře, projedou po ní pouze autobusy a dopravní obsluha místních průmyslových areálů. Kraj do kompletní přestavby silnice a opěrných zdí investuje 31 milionů korun.

„Oprava Lidické ulice je plně v kompetenci Správy silnic Moravskoslezského kraje. Dlouhodobě jsme na potřebu její celkové rekonstrukce upozorňovali s tím, že komunikace je kvůli neúměrnému přetížení v nevyhovujícím stavu. Až půlmetrové výmoly silničáři každoročně zalepili pouze provizorně, takže se po každé následující zimě v silnici objevovaly znova a ve větším rozsahu,“popsal stav místostarosta Bohumína Lumír Macura. Projekt na rekonstrukci cesty v celé její délce byl v krajském zásobníku, čekalo se na zajištění financí. Aby nevypršelo stavební povolení, zahájilo město stavební přípravu přechodu pro chodce u železárenského mostu.

Správa silnic předpokládá, že oprava potrvá 150 dní, tedy od 29. května do 25. října letošního roku. „Během rekonstrukce dojde k úplné uzavírce pro tranzit mimo autobusy, dopravní obsluhu a vozidla stavby. Objízdná trasa povede po ulicích Za Věží, Jana Palacha, Štefánikova a Čs. Armády. Vzhledem k tomu, že po Lidické ulici jezdí převážně kamionová doprava do místních průmyslových podniků, která ji bude moci využívat i po dobu opravy, nepředpokládáme ve městě výraznější dopravní komplikace,“ doplnil Macura.

Celý projekt počítá s rekonstrukcí třech stávajících opěrných zdí a stavbou nových opěrných zdí ve dvou úsecích v celkové délce 473 metrů podél průmyslových areálů. Dojde i k odvodnění, rekonstrukci dešťové kanalizace a opravě samotné komunikace v délce téměř jednoho kilometru, a to v návaznosti na předchozí etapu úpravy chodníku a veřejného osvětlení, kterou zajistilo město už v roce 2019. Do silnice zasahují železniční přejezdy vleček, které jsou soukromým majetkem, a kraj jejich rekonstrukci neplánuje. „Proto jednáme s jejich majiteli a současně s Drážním úřadem o nutnosti jejich opravy, aby silnice byla zrenovována kompletně,“ uzavřel Macura.

Autor / zdroj: Jana Končítková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.