AKTUÁLNĚ / Krimi

Záchranáři v Ostravě ošetřovali sraženého chodce v kritickém stavu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ZZS MSK

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 16. listopadu v noci u vážné dopravní nehody v Ostravě. Po půl dvanácté přijali operátoři tísňové volání s informací o střetu vozidla s chodcem na ulici Rudná. Pomoci vyjela lékařská rendez-vous a zdravotnický tým. První záchranáři byli na místě nehody během šesti minut od převzetí výzvy k zásahu.

Muž, jehož totožnost posádky ZZS neznaly, byl v okamžiku příjezdu v bezvědomí. Zasahující lékařka prvotním vyšetřením zjistila, že utrpěl poranění hlavy a mozku, hrudníku, břicha, i horní a dolní končetiny. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Pomocí vyprošťovacího rámu byl přesunut do sanitního vozidla a uložen do podtlakové matrace. Lékařka záchranné služby postiženému zajistila vstup do kostní dřeně, kterým posádky začaly podávat potřebné léky. Záchranáři provedli akutní ošetření hrudníku, intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízené dýchání.

Poté byl muž za stálé monitorace základních životních funkcí přepraven do FN Ostrava, kde jej záchranáři v kritickém stavu předali na tamním urgentním příjmu.    

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.