AKTUÁLNĚ / Krimi

Recidivista páchá trestnou činnost od roku 2004 a zase skončil ve vazbě
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Policie ČR

Dvůr Králové nad Labem

Policisté ve Dvoře Králové nad Labem v úterý zadrželi 34letého muže, který se pokusil v obchodě se sportovním oblečením odcizit oblečení za téměř 3 tisíce korun. Od roku 2004 byl již 14x pravomocně odsouzen.

Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež.

"Obviněnému muži klademe za vinu, že se v říjnu loňského roku vloupal do zaparkovaného vozidla, v únoru „navštívil“ sklepy v Husově ulici ve Dvoře Králové nad Labem a začátkem března měl nakupovat v obchodním centru bez peněz. Protiprávního jednání se dopouštěl i přesto, že proti němu bylo v minulosti - od října 2022 do března 2023 zahájeno trestní stíhání v 5 případech, přičemž jsme ho odvinili z 31 skutků. Kladli jsme mu za vinu opakované podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, dále porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci," informovala por. Šárka Pižlová, Dis. tisková mluvčí Policie ČR pro Trutnovsko. 

Jedná se o recidivistu, který je nezaměstnaný, bez bydliště a je uživatelem alkoholu, tvrdých i lehkých drog. Od roku 2004 byl 14x pravomocně odsouzen, přičemž strávil již 6 let ve výkonu trestu.

"Z jeho jednání vyplývá, že na něho uložené tresty ani předchozí trestní stíhání zřejmě neměly výchovný charakter.
Ve středu policejní komisař k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově včera odpoledne akceptoval a muž je stíhán vazebně," dodala tisková mluvčí.

V případě prokázání viny mu hrozí až 3letý pobyt ve vězení. 

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.