AKTUÁLNĚ / Krimi

Peníze za rychlou jízdu a další přestupky půjdou dětem
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Shutterstock

Hanušovice

Peníze, které Hanušovice, respektive jejich městská policie vybere na pokutách a dalších přestupcích, poslouží dobrému účelu. Radní města se dohodli na tom, že tyto finance použije město na vzdělávací a sportovní aktivity v základní i mateřské škole.

„Řidiči, kteří jezdí Hanušovicemi rychle nebo páchají jiné přestupky, často nejvíc ohrožují chodce, a zejména děti. Proto nám přišlo fér použít takto vybrané peníze, i pokuty z dalších přestupků, právě pro naši základní školu a školku,“ vysvětlil Marek Kostka, starosta Hanušovic.

Na pokutách za přestupky vloni strážníci v Hanušovicích i okolních obcích vybrali více než 130 tisíc korun. Rozhodně však nešlo jen o rychlou jízdu – strážníci dohlíželi a pokutovali také porušování obecně závažných vyhlášek, mezi které patří například ta o zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech, volné pobíhání psů či narušování veřejného pořádku.

„Kromě dohledu nad pořádkem v Hanušovicích zajišťují naši strážníci také dohled v okolních obcích. Konkrétně máme podepsanou smlouvu s Kopřivnou, Jindřichovem a Rudou nad Moravou. Vloni jsme pomáhali i ve Starém Městě, kde už ale teď mají vlastní městskou policii,“ informovala Ivana Vlachovská, velitelka Městské policie Hanušovice.

Hanušovická radnice školákům pravidelně přispívá například na lyžařský kurz. Letos i v následujících letech investuje nemalé finanční prostředky do modernizace obou školních budov. 

Autor / zdroj: Věra Karabcová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.