AKTUÁLNĚ / Krimi

Žena si myslela, že jí budou vyplaceny příspěvky, přišla o padesátpět tisíc
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Jesenicko

V úterý se na policisty v Žulové obrátila 60letá žena, která se měla stát obětí podvodu, prostřednictvím SMS zpráva s odkazem na ČSSZ pro výběr dávek a příspěvků.

"V pondělí 22. dubna ženě přišla SMS zpráva s odkazem na ČSSZ pro výběr dávek a příspěvků. Po kliknutí na přiložený odkaz se měla otevřít stránka tvářící se jako ePortál ČSSZ, na kterém žena v domnění, že se přihlašuje svojí bankovní identitou, vyplnila přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví. Následně obdržela požadavek na potvrzení operace, který potvrdila. Jednalo se však o přidání příjemce, který smí provádět operace bez autorizace. Neznámý pachatel tak získal přístup k jejímu účtu a díky tomu z něj odeslal platbu ve výši 55 000 Kč," informovala prap. Mgr. Ivana Skoupilová, inspektor Krajského ředitelství PČR. 

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí mimo jiné trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.