AKTUÁLNĚ / Krimi

O ztracené dítě u Družby se nikdo nehlásil, zasahovala hlídka Městské policie
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

České Budějovice

Dítě oblečené pouze ve spodním prádle a bačkůrkách potkala v neděli ráno jedenasedmdesátiletá žena při cestě do obchodního centra Družba na Pražské třídě. Dotazy na přibližně čtyřletého chlapce bohužel nepřinesly žádné informace, zasáhnout museli českobudějovičtí strážníci.

V neděli 7. července v osm hodin ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o malém chlapci, který se prochází oblečený pouze ve spodním prádle a bačkůrkách kolem obchodního centra na Pražské třídě. Nálezkyně zavedla dítě do blízké prodejny, kde mu ochotné zaměstnankyně zapůjčily oblečení.

Chlapec však zjevně neoplýval řečovými schopnostmi, aby byl schopen odpovědět na dotazy směřující k jeho bydlišti. Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchranou službu, která za přítomnosti pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu převezla dítě do zdravotnického zařízení.

Strážníci mezitím poskytli fotografii ztraceného chlapce přivolané hlídce Policie ČR, která zahájila další kroky k vypátrání jeho zákonných zástupců. Po několika desítkách minut později se na tísňovou linku přihlásila matka ztraceného chlapce. Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město.

Autor / zdroj: Mgr. Věra Školková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.