VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Hasiči v Dolní Lhotě obnovili dětské hřiště. Se sbíráním bodů v aplikaci EPP pomohli hasiči z celé republiky
Hasiči v Dolní Lhotě obnovili dětské hřiště.  
Autor / zdroj foto: Vladislav Sobol

Dolní Lhota

V Dolní Lhotě u Ostravy mají nové Oranžové hřiště. Hlavní podíl na tom mají dolnolhotští dobrovolní hasiči, kteří se rozhodli obnovit hřiště v areálu Mokřinka. Do sbírání potřebných bodů v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, kterou provozuje Nadace ČEZ, se po jejich výzvě na Facebooku zapojili hasiči z celé republiky. Energetici díky tomu přispěli na vybudování hřiště 150.000 korunami, další finance poskytla „dobrákům“ obec.

„Celou vesnici ovládlo velké nadšení, všichni běhali, jezdili na kole a sbírali body v aplikaci EPP, kam Nadace ČEZ náš projekt zařadila. Potřebný počet bodů se nám díky aktivitě místních občanů a taky díky velké podpoře našich kamarádů hasičů z celé republiky podařilo nasbírat během jediného týdne. Poděkování si naši občané a speciálně hasiči zaslouží i za to, jak se zapojili do práce,“ řekl náměstek starosty Sdružení dobrovolných hasičů z Dolní Lhoty a zastupitel Tomáš Zdražila, který věří, že si teď všichni budou hřiště vážit mnohem více, než kdyby vzniklo bez jejich přispění.

Dolnolhotští hasiči patří k nejaktivnějším v regionu – starají se nejen o zajištění požární bezpečnosti, ale podílejí se také na prevenci, kulturních akcích i na sportování mladé generace. „Kromě sportovního družstva mužů máme tři družstva žáků. Každý rok odpracujeme stovky brigádnických hodin a hodně se zaměřujeme na ochranu přírody,“ řekl starosta SDH Dolní Lhota Bohumil Kokeš. Právě aktivita hasičů byla pro Nadaci ČEZ jedním z důležitých kritérií rozhodování, žádostí o podporu totiž přichází mnohem více, než mohou energetici podpořit.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. 

Autor / zdroj: Vladislav Sobol

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.