VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Průvod masek přivede medvěda až na náměstí
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Otrokovice

Vše, co k masopustu patří, hodování a veselí, ale i zabijačkové speciality a muziku, si mohou v letošním roce naplno užít návštěvníci Otrokovického fašanku. Radnice spojila síly s dobrovolnými hasiči a připravila program, v němž nebude chybět tradiční průvod masek ani zábava na náměstí.

Na novinku mezi městskými akcemi se lidé mohou těšit v sobotu 18. února. „Fašank v Otrokovicích není úplnou novinkou. Každoročně se o tradiční masopustní veselí starali dobrovolní hasiči. Mají krásné masky a nás napadlo, jaká je škoda, že je vidí vlastně jen obyvatelé domů, kudy jejich průvod chodí. Ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU jsme hasiče oslovili s nabídkou spolupráce a celou událost tak zařadili na seznam městských akcí. Ruku k dílu přidal také Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, který se připojí do průvodu s dětmi v maskách. Věřím, že si i tuto akci lidé oblíbí a v tomto formátu se lehce zařadí mezi ostatní tradiční oblíbené události, které město pro občany v průběhu celého roku chystá,“ popsala vznik akce starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Průvod bude vycházet v 9 hodin od hasičárny SDH Otrokovice a půjde po své tradiční trase centrem města, zejména tam, kde je zástavba rodinných domů. Příchod průvodu na náměstí se očekává přibližně v 10.45 hodin. „Tam bude již od 10 hodin probíhat kulturní program. Jako první v pořadí vystoupí kapela Tady a teď. V 11 hodin potěší přítomné svým vystoupením děti z Mateřské školy Otrokovice a žáci z Ateliéru Zebra Zlín. Od 13 do 15 hodin pak bude hrát kapela Ripteto. Lidé nepřijdou ani o tradiční zabijačkové speciality, na kterých si mohou pochutnat na místě nebo si je vzít domů,“ doplnila dramaturgyně Otrokovické BESEDY Alena Velecká.

Autor / zdroj: Lenka Vaculová


Popis:
Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.