VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Plzeň začíná budovat skateboardové hřiště v parku za Plazou
V parku za Plazou vznikne nové skateboardové hřiště. 
Autor / zdroj foto: Jana Pechová

PLZEŇ

Loni koncem léta dokončila Správa veřejného statku města Plzně I. etapu revitalizace Parku za OC Plzeň Plaza. Letos projekt uzavře výstavbou skateboardového hřiště. Práce za téměř 13,5 milionu korun by měly být hotovy před zahájením oblíbené Sportmanie, která se v parku za Plazou uskuteční od 12. do 20. srpna.

„Snažíme se plně podporovat všechny skupiny obyvatelstva. Jsem rád, že v tomto případě vzniká projekt, který je zaměřený především na sportování dětí a mladých lidí. Pevně věřím, že si všichni návštěvníci v novém skateparku přijdou na své,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Nové skateboardové hřiště se začíná budovat v místě, kde dosud stálo hřiště staré. „Na projektu spolupracovali lidé ze skateboardové komunity, a tak věřím, že hřiště budou majitelé okolečkovaných prkének hodně využívat,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Jsme rádi, že na Jedničce vznikne další sportoviště, kde budou moci především mladí lidé smysluplně trávit volný čas. Rád bych poznamenal, že aktuálně pracujeme ještě na jednom skateparku, a ten vyroste vedle Gymnázia Fr. Křižíka v Sokolovské ulici. Hotovo by tam mělo být na podzim. O sportoviště takového typu je dnes velký zájem a já věřím, že mohou přitáhnout mládež ke sportu,“ řekl místostarosta prvního plzeňského obvodu Miroslav Šuma.

Neúplný obdélník o ploše přibližně 1300 metrů čtverečních bude svým betonovým povrchem s překážkami lákat zkušenější skateboarďáky, ale i ty začínající. „Vznikne zde betonová plocha s několika vlnkami, seříznutými kopečky nazývanými vulkány i vyvýšenou velkou a malou obdélníkovou plochou zvanou bedna,“ popsala plánované hřiště vedoucí Úseku městské zeleně Správy veřejného statku města Plzně Lucie Davídková, která má projekt na starosti. Budou tu také sešikmené či zaoblené betonové plochy a kulaté i hranaté kovové raily, tedy jakási nízká kovová zábradlí pro jízdu na skateboardu. Pestře vlnitá betonová plocha s překážkami s rozdílem nivelety až jeden metr vzniká podle projektu architektonického U/U studia Jiřího Kotala a doplní ji také několik laviček. Odvodnění dešťové plochy je řešeno spádem plochy do okolí hřiště. Po jeho obvodu bude vybudován drenážní odtok, okolí samotného hřiště bude zatravněno.

Práce by měly skončit v polovině srpna, aby se zde mohla konat oblíbená sportovní akce Sportmanie. Areál parku za OC Plzeň Plaza zůstane otevřený. Část, kde bude probíhat výstavba, bude oplocená.

Autor / zdroj: Eva Barborková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.