AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

V rumburské nemocnici začal sloužit nový přístroj na počítačovou tomografii
Nový přístroj CT v rumburské nemocnici. 
Autor / zdroj foto: Krajská zdravotní

Rumburk

Do rumburské nemocnice byl pořízen zcela nový, moderní přístroj na počítačovou tomografii (CT). Nahradil nejdéle sloužící zařízení tohoto druhu v České republice. Jde o první větší instalaci zdravotnické techniky po přechodu Nemocnice Rumburk pod Krajskou zdravotní, a.s., (KZ) 

 

Krajská zdravotní tak pokračuje v plánované revitalizaci svých nemocnic a obnově zdravotnické techniky. Jednou z priorit vedení společnosti je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče pro spádovou oblast Šluknovského výběžku s 55 tisíci obyvateli, kterou reprezentují zdravotnická pracoviště Nemocnice Rumburk.

„Díky této investici se samozřejmě zkrátí doba vyšetření pacientů, takže jich dokážeme obsloužit více než doposud. Nehledě na to, že nový přístroj je o několik generací mladším zařízením a jeho zobrazovací vlastnosti jsou na zcela jiné úrovni,“ prozradil generální ředitel KZ MUDr. Petr Malý, MBA.

Instalace nového CT také skvěle zapadá do dalších investičních akcí, například dostavby děčínské nemocnice. Část operativy z Děčína bude v příštím roce kvůli rekonstrukci přesunuta do Rumburku a využití nového tomografu se tedy přímo nabízí.

„Pořízením nového CT investice do rumburské nemocnice samozřejmě nekončí. Plánujeme pořízení dalšího vybavení v řádech desítek milionů korun,“ dodal ředitel zdravotní péče Nemocnice Rumburk MUDr. Michal Tichý, Ph.D., MPH.  


Nový tomograf Somatom go Top je od firmy Siemens a byl pořízen za cenu 13 474 794 Kč, včetně DPH.  Investice byla financována z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) – projekt „REACT-EU 98 – Pořízení přístrojového vybavení pro urgentní pracoviště 2. typu Rumburk.“

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.