AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Posviť si na budoucnost 2022 - Festival středních škol Plzeňského kraje
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Plzeňský kraj

Festival Posviť si na budoucnost 2022 nabídne žákům, studentům a rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérového uplatnění v Plzeňském kraji. Tentokrát bude přítomno 30 vystavujících škol.

Akce, která pomáhá žákům 9. tříd základních škol s volbou jejich další vzdělávací cesty, se koná letos pošesté.

Festival je dvoudenní, v pátek 7. 10. 2022 dopoledne se areál plzeňského DEPO2015 zaplní třídami deváťáků, které se na akci registrovaly předem. Páteční odpoledne od 12:00 do 15:00 a sobota 8. 10. 2022 od 9:00 do 12:00 hodin jsou určené jednotlivcům.

Před akcí samotnou je vhodné na stránkách posvitsinabudoucnost.cz prozkoumat profily vystavujících středních škol a připravit se s pomocí Festivalové karty, která slouží jako pracovní list pro návštěvníky. Na webových stránkách jsou k dispozici také metodiky pro pedagogy a pro rodiče s doporučeními, jak mladé lidi v jejich rozhodování co nejlépe podpořit.

Navíc v DEPu najdete také poradenskou zónu, kde můžete využít kariérové poradce z Krajského centra vzdělávání a Úřadu práce nebo načerpat informace o trhu práce od Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje.

Festival se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje, Rudolfa Špotáka, a je součástí dlouhodobé práce se žáky v Plzeňském kraji, kterým se snažíme usnadnit volbu perspektivního profesního směřování.

Autor / zdroj: Helena Frintová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.