AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Havířovská technika na Lidické má nové moderní učebny
Studenti Střední školy technických oborů v Havířově-Šumbarku mají nově zrekonstruované učebny a zázemí. 
Autor / zdroj foto: Nikola Birklenová

Havířov

Studenti Střední školy technických oborů v Havířově-Šumbarku mají nově zrekonstruované učebny a zázemí. Vzdělávat se nyní budou i v moderních motivačních prostorách, tzv. Collaborative Learning Spaces (CLS).

Slavnostní otevření CLS na této škole, která byla v minulosti oceněna za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje, představuje další milník v rámci projektu TPA – inovační centrum pro transformaci vzdělávání financovaného z operačního programu Spravedlivá transformace s celkovým rozpočtem 1,094 miliardy korun.

„CLS jsou moderní motivační prostory určené pro výuku a implementaci Eduboxů – digitálních vzdělávacích materiálů pro učitele a žáky. Jejich vybudování na havířovské Střední škole technických oborů vyšlo na 5,1 milionu korun. Díky modernizaci učeben si škola udrží pověst předního, stabilního a vysoce kvalitního poskytovatele vzdělání v technických a řemeslných oborech. Žáci tu mají skvělé podmínky k intenzivnímu studiu a rozvíjení svých kompetencí. Věřím, že využijí také spolupráci s prosperujícími firmami,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že posílit kvalitu technického vzdělávání je jedna z hlavních priorit Moravskoslezského kraje.

„Chceme zvýšit zájem o studium technických a přírodovědných oborů, proto průběžně pracujeme na zkvalitňování výuky i technického zázemí odborných učeben. Je nutné, aby naše střední školy reflektovaly dynamický technologický vývoj, aby se žáci měli možnost s novými technologiemi seznámit a uměli s nimi pracovat,” dodal náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Střední škola technických oborů v Havířově-Šumbarku je jednou z osmi páteřních škol v Moravskoslezském kraji, kde CLS vznikají. V provozu jsou už ve Střední škole teleinformatiky v Ostravě-Porubě, Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky v Ostravě, Střední průmyslové škole, Obchodní akademii a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky ve Frýdku-Místku, Střední škole technické v Opavě a ve Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Ostrava.

Autor / zdroj: Nikola Birklenová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.